در این بخش می‌توانید در رابطه با امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

New Memberno avatar
پست ها

11

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 مهر 1394 13:27

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

اسپم‌های مزاحم دنیای دیجیتال ایران

توسط markazesh » دوشنبه 26 بهمن 1394 10:37

در یکی از مقاله‌های قبلی مرکزش، در مورد اینکه اسپم چیست مطلبی منتشر کردیم. در دنیای واقعی هم شاهد اسپم‌ها هستیم، مثلا تراکت‌هایی که زیر برف پاک‌کن ماشین ما قرار داده می‌شوند و حتی برچسب‌هایی که ورودی خانه ما را حسابی بد ریخت می‌کنند و در برابر آنها ما هم مجبور می‌شویم هر جوری که شده از دست آنها خلاص شویم.

اما در این مطلب قصد داریم شما را با اسپم‌هایی آشنا کنیم که در کشور ما بیشتر رایج هستند.

پیام‌های متنی: گروه‌های بسیاری هستند که روزانه در آنها، به صورت خیلی بی‌‌هدف و ناخواسته افزوده می‌شویم و پیام‌های تبلیغاتی بسیاری در اپلیکیشن‌های ارسال پیام و یا از طریق اس ام اس به ما ارسال می‌شوند که اکثرشان اسپم به حساب می‌آیند. در اینجاست که باید گروهی که در رو‌به‌روی شما است را ترک کنید.

ایمیل: حتما برای شما هم پیش آمده که وارد حساب کاربری ایمیل خود شده و ایمیل‌هایی را می‌بینید که اصلا به شما ربطی ندارند و بدون خواسته شما سر راهتان سبز شده‌اند. در حقیقت برای شما اسپمی در قالب ایمیل ارسال شده و کسی که قبلا ایمیل شما را گرفته، از آن سو استفاده کرده و یا اینکه ایمیلتان در لیست‌های فروشی ایمیل قرار گرفته‌است. در نظر داشته باشید که فقط ایمیل‌هایی که در بخش اسپم قرار می‌گیرند اسپم نیستند و اسپم‌ها می‌توانند به صفحه Inbox ایمیل شما راه پیدا کنند. در ضمن در نظر داشته باشید که خیلی از اسپم‌ها، بدافزار به همراه خود دارند و می‌‌توانند به کامپیوتر شخصی شما آسیب برسانند سیستمتان را ویروسی کنند.
وب: بی‌شک بدترین تجربه همه ما در حین وبگردی، این است که پس از کلیک بر یک صفحه، چندین صفحه برای ما به صورت ناخواسته باز شود که اصطلاحا به این صفحات بازشده Pop-Up می‌گوییم. به چنین صفحاتی هم اسپم می‌گوییم، زیرا جز مزاحمت هیچ سودی برای ما ندارند. در برابر چنین وبسایت‌هایی بهتر است دیگر به آنها مراجعه نکنید تا با کم شدن کاربرهایشان، دریابند که مسیر اشتباهی را پیش گرفته‌اند.
برای جلوگیری و بستن راه این دو نوع اسپم استفاده از یک آنتی ویروس مناسب گزینه خوبی می باشد. می توانید به محصولات مرکزش مراجعه و امکانات و قابلیت های آنتی ویروس ها را مطالعه کنید.

دیگر اسپم‌هایی که روزانه مزاحم ما می‌شوند: اسپم فقط به ایمیل، پیام‌ها متنی و آنچه در سطح وب می‌بینیم محدود نمی‌شود؛ بلکه روش‌های بسیاری برای اسپم کردن وجود دارد. حتما دیده‌اید که در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، خیلی غیره منتظره نام یک صفحه تغییر می‌کند و به دنبال آن، محتوای آن صفحه هم توسط ادمینش عوض می‌شود. در حقیقت شما محتوایی را مشاهده می‌کنید که آن را نخواسته‌اید و به عبارت دیگر باید بگوییم که در معرض اسپم قرار گرفته‌اید. یا حتما پیش آمده که روی یک بنر تبلیغاتی کلیک کرده‌ایم و دیدیم که محتوای درون آن هیچ ربطی به بنر دیده شده، ندارد. در اینجاست که می‌بینیم راه‌های بسیاری برای اسپم کردن وجود دارد و تنها راه برای مبارزه با آنها این است که یا آنها را به خود شبکه اجتماعی گزارش دهیم و یا آنجا را ترک کنیم تا اسپمر به هدف شومش نرسد.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان