در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 اسفند 1394 07:14

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

اشکال در دور موتور

توسط lamp121 » سه شنبه 11 اسفند 1394 07:21

با سلام خودروي من ليفان 520 مي باشد که از زمان صفري که خريدم مشکل دور موتور داره و نمايندگي ها هم نتونستن کاري کنن.زمانيکه گاز را رها ميکنم دور موتور پايين نمي آيد و با مکث 5-4 ثانيه دور موتور آرام مي شود.بالاخص در زمان تعميض دنده ها که بسيار آزار دهنده هست.گفتند احتمالا از استپر يا سنسور دريچه گاز ميتونه باشه که هر دو را تعويض کردم اما درست نشد.لطفا راهنمايي کنيد چکار کنم.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2953

تشکر کرده: 2278 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 11 اسفند 1394 13:24

lamp121 نوشته است:با سلام خودروي من ليفان 520 مي باشد که از زمان صفري که خريدم مشکل دور موتور داره و نمايندگي ها هم نتونستن کاري کنن.زمانيکه گاز را رها ميکنم دور موتور پايين نمي آيد و با مکث 5-4 ثانيه دور موتور آرام مي شود.بالاخص در زمان تعميض دنده ها که بسيار آزار دهنده هست.گفتند احتمالا از استپر يا سنسور دريچه گاز ميتونه باشه که هر دو را تعويض کردم اما درست نشد.لطفا راهنمايي کنيد چکار کنم.

سلام و خوش آمد به شما
به نظر عیب ساده ای هست
دور موتور وقتی میره بالا که هوای زیاد وارد منیفولد هوا بشه
البته اگر فقط هوا وارد بشه و سوخت کم باشه نتیجه اش میشه بالا رفتن دور موتور و پائین اومدنش پشتِ سر هم
بنده دو احتمال میدم
1- دریچه ی گاز گیر داره و یا سفت هست و یا فنرش ضعیفه و یا سیم گاز سفته (اگر سیمی هست ) و با ول کردن گاز فوراٌ بسته نمیشه
2- منیفولد نشتی هوا داره
بعید میدونم از سنیسور دریچه گاز باشه
فیشش رو بکشین تا از مدار خارج بشه سپس آروم گاز رو زیاد کنین بعدش یهو پا رو بردارین
به احتمال 99% مثل قبل دور دوموتور دیر میاد پائین
درضمن, روش تعمیر با تعویض قطعه از روی حدس و گمان اشتباه هست
هر قطعه ای رو میشه تست کرد و فهمید سالمه یا نه
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 اسفند 1394 07:14

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: اشکال در دور موتور

توسط lamp121 » شنبه 15 اسفند 1394 10:21

عرض سلام مجدد و ممنون از پاسخگويي شما.من دو روز پيش به نمايندگي مراجعه نمودم و مشکل دير پايين اومدن دور موتور را عنوان کردم گفتند ماشين نياز به تنظيم موتور داره و بايد ماشين يکروز بخوابه.اين در حاليه که من در يک نمايندگي ديگه گفتم دياگ زدن و اعلام کردن همه چيز تنظيمه و ارور نداره.واقعا موتندم چکار کنم و چرا براي يه مشکل کوچک بايد ماشينم يکروز بخوابه.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2953

تشکر کرده: 2278 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: اشکال در دور موتور

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دوشنبه 17 اسفند 1394 03:36

lamp121 نوشته است:عرض سلام مجدد و ممنون از پاسخگويي شما.من دو روز پيش به نمايندگي مراجعه نمودم و مشکل دير پايين اومدن دور موتور را عنوان کردم گفتند ماشين نياز به تنظيم موتور داره و بايد ماشين يکروز بخوابه.اين در حاليه که من در يک نمايندگي ديگه گفتم دياگ زدن و اعلام کردن همه چيز تنظيمه و ارور نداره.واقعا موتندم چکار کنم و چرا براي يه مشکل کوچک بايد ماشينم يکروز بخوابه.

سلام
این 2 تست رو خودتون انجام بدین و نتیجه رو اعلام کنین
1- همون موقع که دور موتور بالاست اهرم دریچه ی گاز رو که سیم گاز بهش وصله برگردونین ببینین دور موتور افت میکنه؟
اگر بله پس دریچه گیر داره یا سیم گاز خشکه باید روغنکاری بشه
2- همون موقع که دور موتور بالاست فیش استپر رو بکشین
اگر دیگه دور موتور پائین نیومد پس استپر مشکل داره و ممکنه کثیف باشه
در صفحات اخر تاپیک صرفه جوئی روش شستنش رو با بنزین نوستم با رعایت همه ی نکات ایمنی
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است