جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6825

تشکر کرده: 1683 مرتبه
تشکر شده: 8474 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

چین به دنبال ارسال دومین آزمایشگاه فضایی به مدار

توسط sinaset » سه شنبه 11 اسفند 1394 20:05

مقامات چینی از برنامه‌های این کشور برای ارسال دومین آزمایشگاه مداری خود موسوم به تیانگونگ دو به فضا در پائیز سال 2016 خبر دادند که قرار است سال آینده به یک فضاپیمای باری متصل شود.
به گزارش سرویس علمی ایسنا، چین به عنوان بخشی از برنامه آزمایشگاه فضایی خود همچنین قصد دارد فضاپیمای شنزو 11 را به همراه دو فضانورد در زمستان سال آینده به ایستگاه تیانگونگ دو ارسال کند.

نسل بعدی موشک لانگ مارچ هفت پس از پرواز آزمایشی در مرکز پرتاب ماهواره ونچانگ در استان هاینان، نخستین فضاپیمای باری تیانژو-1 را که به معنی "خودروی بهشتی"‌ است در نیمه اول سال 2017 به فضا پرتاب خواهد کرد که به ایستگاه فضایی تیانگونگ دو متصل شده و به انجام آزمایشات خواهد پرداخت.

طی این فرآیند، چین به بررسی فناوری‌های کلیدی از جمله حمل و نقل محموله، عرضه مجدد سوخت در مدار، اقامت میان مدت فضانوردان در فضا و همچنین انجام آزمایشات علمی و ابزاری در مقیاس نسبتا بزرگ خواهد پرداخت.

برنامه فضایی چندین میلیارد دلاری چین قصد دارد یک ایستگاه فضایی دائمی سرنشین‌دار را تا 2022 در مدار قرار دهد.

این کشور در حال حاضر نخستین ایستگاه فضایی خود موسوم به تیانگونگ یک را از سپتامبر 2011 به فضا پرتاب کرده و دو فرآیند الحاق را طی دو سال بعدی آن با موفقیت انجام داده است
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان