در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6568

تشکر کرده: 1666 مرتبه
تشکر شده: 8123 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

آزمایش موتور فضایی هسته‌ای روسیه؛بلیطی برای رسیدن به مریخ!

توسط sinaset » يکشنبه 23 اسفند 1394 07:33

آزمایش موتور فضایی هسته‌ای روسیه؛ بلیطی برای رسیدن به مریخ یا راکتوری برای نابودی زمین
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پاپیولار ساینس، انجام برنامه‌های فضایی بسیار هزینه بردار است. موشک‌ها برای تولید انرژی بیشتر باید مقدار سوختی را که حمل می‌کنند، افزایش دهند. در نتیجه وزن موشک سنگین خواهد شد. شاید آنچه سفرهای بین سیاره‌ای نیاز دارند یک موتور بهتر برای انتقال افراد باشد.

شرکت «روس‌اتم» موتورهای هسته‌ای را راه حلی برای رسیدن به مریخ می‌داند. مدیر این شرکت در مصاحبه با راشاتودی اعلام کرد « یک واحد انرژی هسته ای با ایجاد امکان شتاب و مانور بیشتر، رسیدن به مریخ را در یک و نیم ماه میسر می‌کند. وی افزود موتورهای کنونی برای سفری یک طرفه به مریخ، یک سال و نیم زمان نیاز دارند.»

«روس‌اتم» اعلام کرد یک نمونه از این موتورها را برای آزمایش در سال 2018 آماده خواهد کرد. با اینکه جزئیات بیشتری از این برنامه در دست نیست، احتمالاً این موتور به روش موتورهای موجود در نیروگاه‌های هسته‌ای عمل و از شکافت حرارتی استفاده کند.

ناسا نیز طراحی موتورهای مشابه برای مأموریت‌های مریخ را در نظر داشته است. البته بزرگترین مانع روسیه برای رسیدن به این هدف، هزینه بالای این پروژه است. همچنین خطر بزرگی وجود دارد که اگر این موتور تحت تأثیر نیروی گرانشی زمین قرار بگیرد، ما با یک راکتور هسته‌ای روبرو خواهیم بود که از فضا به زمین اصابت می‌کند!
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان