قطعه چینی و کار با وان قلع

در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار

قطعه چینی و کار با وان قلع

پست توسط faribrz636 » یک شنبه 23 اسفند 1394, 3:46 pm

سلام به همگی
دوستان و استاید با تجربه, لطفا کمی اطالاعات در مورد قطعه چینی و بهترین روش جایگذاری قطعات روی برد مدار چاپی به من بدید.
من میخام یک تعداد برد التکترونیکی تولید انبوه کنم.روشی که در حال حاضر استفاده میکنیم این هست:
ابتدا قطعه رو جایگذاری میکنم و از زیر پایه های اون رو خم کرده و قطع میکنم.در نهایت مایع فلکس و وان....
ظاهرا مشکلی نیست اما موقع قطعه گذاری و چیدن پایه اون یکم زمان میبره.از دوستی شنیدم که تمام قطعات رو اول جایگذاری کنم(زیر برد آکاستیو باشه) و در آخر آکاستیو رو برداشته و وارد وان کرده.
این کار راستش دو مشکل داشت:1=آکاستیو راحت جدا نمی شد و خیلی اذیت می کرد.2=قطعات لرزش داشتن و موقع ورود به وان 50% قطعات کج میشد :sad:
دوستان عزیزی که تجربه دارند لطفا کمکم کنن و بفرمایند بهترین و متداول ترین روش چی هست
مرسی

New Member
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

Re: قطعه چینی و کار با وان قلع

پست توسط ramin naeen » یک شنبه 23 اسفند 1394, 10:35 pm

سلام. ابتدا pcb را بر روی یونولیت صفحه ای قرار دهید.سپس قطعات را بعد از فرم دهی از کوچک به بزرگ بر روی برد خام بچینید.

New Member
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط ramin naeen » یک شنبه 23 اسفند 1394, 10:38 pm

در ضمن حتما از مایع فلکس no clean استفاده کنید.

New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار

پست توسط faribrz636 » دو شنبه 24 اسفند 1394, 12:48 am

ramin naeen نوشته شده:سلام. ابتدا pcb را بر روی یونولیت صفحه ای قرار دهید.سپس قطعات را بعد از فرم دهی از کوچک به بزرگ بر روی برد خام بچینید.

ممنون از پاسخ شما.میشه بفرمایید منظورتون از "یونولیت صفحه ای " چی هست؟من همین یونولیت(آکاستیو ) رو اندازه خوده برد(10×20) برش دادم و زیر برد با دو قطعه چسب نواری متصل کردم.قطعات را کامل چیندم.بعد برای جدا کردم آکاستیو خیلی اذیت شدم که 500 پد وجود داره که ازش قطعه عبور میکنه.موقعی که هم در اوردم ی سری از قطعات ظریف مثل خازن 100 نانو کج میشدن که ظاهر کارو خراب می کرد...

ارسال پست

بازگشت به “برق و الکترونیک عمومی”