در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

بهترین عایق برای مدارس

توسط paramisrockwool » پنج شنبه 27 اسفند 1394 20:24

متاسفانه در مدارس کشور ما توجه کمی به عایق کاری حرارتی ساختمان مدارس و بهینه سازی مصرف انرژی در آن ها می شود. کسری و کمبود بودجه مدارس فرصتی ایجاد می کند که مسئولان آموزش و پرورش توجهی بیشتری به مدیریت مصرف انرژی و به تبع آن به عایق کاری حرارتی مدارس داشته باشند.
عایق کاری حرارتی مدارس علاوه بر کاهش هزینه ها می تواند کیفیت فضا و امکانات آموزشی مدارس را بهبود دهد، باعث ایجاد آسایش حرارتی مناسب برای دانش آموزان شود و از طرفی باعث کاهش مصرف منابع انرژی تجدید ناپذیر و کاهش تولید آلاینده ها از جمله گاز دی اکسید کربن که یک گاز گلخانه ای است،شود.
عایق کاری حرارتی مناسب مدارس می تواند تا 40% باعث کاهش مصرف انرژی شود که این رقم در سطح کلان مبلغ زیادی می شود و باعث صرفه جویی بسیاری در هزینه مدارس می شود. پولی که صرف گرمایش مدارس می شود می تواند صرف بالا بردن امکانات مدارس شود.
در این میان انتخاب عایق حرارتی مناسب از اهمیت به سزایی برخوردار است. عایق حرارتی باید انتخاب شود که راندمان و طول عمر بالایی داشته باشد. عایق پشم سنگ مناسب ترین عایق حرارتی برای عایق کاری مدارس می باشد. چرا که این عایق حرارتی علاوه بر داشتن راندمان و طول عمر بالا (عمری تقریبا برابر با طول عمر ساختمان دارد)، همزمان عایق صوتی و عایق ضد حریق نیز می باشد.

متاسفانه آتش سوزی در مدارس ایران سابقه ی چند ساله دارد و ضد حریق بودن عایق پشم سنگ برتری این عایق نسبت به عایق های دیگر است که باعث شده بهترین گزینه برای عایق کاری مدارس باشد. پشم سنگ تا 4 ساعت در برابر آتش مقاوم است و نمی سوزد و به عنوان یک مانع برای انتقال آتش به قسمت های دیگر عمل می کند. یکی دیگر از مزیت های عایق پشم سنگ این است که در هنگام مواجه با آتش از خود دود سمی منتشر نمی کند، متاسفانه در بعضی از سوانح آتش سوزی خفگی به دلیل مسمومیت با گازهای سمی باعث مرگ انسان ها بوده است.
نشاط و جنب و جوش دانش آموزان باعث شده که مدارس یکی از مکان های پر سروصدا باشد. استفاده از عایق حرارتی که همزمان یک عایق صوتی نیز باشد، مانع از انتشار سر و صدا از یک کلاس به کلاس دیگر و یا از راه رو به درون کلاس می شود. ایجاد محیطی آرام و به دور از سر و صدا باعث افزایش راندمان یادگیری دانش آموزان می شود.

منبع: http://www.paramisrockwool.com/fa/blog/ ... 8%B1%D8%B3

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان