عرضه آنتی ویروسی بدون نیاز به آپدیت!

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7008
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9184 بار
سپاس‌های دریافتی: 21045 بار
تماس:

عرضه آنتی ویروسی بدون نیاز به آپدیت!

پست توسط sinaset » سه شنبه 3 فروردین 1395, 10:36 am

وب‌سایت زوم تک - دانیال حجاری: نرم‌افزار آنتی ویروس نرم‌افزاری است که با مشاهده و بررسی محتوای پرونده‌ها به دنبال الگوهای آشنای ویروس‌ها یا کرم‌های اینترنتی می‌گردد و در صورت مشاهده این الگوها که به آن امضای ویروس (Virus Signature) گفته می‌شود، از ورود آن به کامپیوتر شما و اجرا شدن‌اش جلوگیری می‌کند و یا به شما هشدار لازم را می‌دهد و از شما دستور می‌گیرد که آیا فایل را حذف کند و یا سعی نمایند آن را اصلاح و پاکسازی کند.

 تصویر ‌های سازنده نرم‌افزارهای ضدویروس، با ساخته شدن ویروس‌های جدید، الگوهای نرم‌افزاری آنها را کشف و جمع‌آوری می‌کنند و به همین علت اغلب لازم است تا این نرم‌افزارها هر از چندگاهی به‌روزرسانی (Update) شوند تا الگوهای جدید ویروسها را دریافت کنند.

اگر نرم‌افزار آنتی‌ویروس آپدیت نشده باشد ممکن است که الگوهای جدید را شناسایی نکند و سیستم گرفتار ویروس ها شود.محققان برای رفع این مشکل با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق و بدون نیاز به آپدیت پایگاه داده، کدهای مخرب را شناسایی می‌کنند و این اتفاق از این مسئله نشات می گیرد که شبکه‌های عصبی مصنوعی ای که برای تشخیص چهره کاربرد دارند، می توانند در تشخیص کدهای مخرب هم استفاده شوند.

 تصویر  حال حاضر طراحان در حال ساخت یک مجموعه آنتی‌ویروس یادگیری عمیق هستند که میزان دقت آن در حفاظت، ۲۰ درصد بیشتر از بهترین نرم‌افزارهای حفاظتی امروزی است.

در آزمایشی محققان توانستند، ۹۵ درصد از نرم‌افزارهای مخرب جدید بدون به‌روزرسانی را تشخیص دهند که این بسیار دلگرم‌کننده است. فناوری مبتنی بر یادگیری عمیق با اینکه در مراحل اولیه است، اما در صورت موفقیت تحولی بزرگ در برنامه‌های آنتی‌ویروس‌ها ایجاد خواهد کرد.

به نقل از برترین ها
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3428
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3826 بار
سپاس‌های دریافتی: 7666 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 3 فروردین 1395, 1:10 pm

سلام
یه جا خوندم ویروس شعله همه ی آنتی ویروسها و آنتی سپایهای دنیا رو چند سال فریب داد و راحت جاسوسی کرد و اطلاعات فرستاد برای اربابش و هییییچ کدوم از این صدها آنتی ویروس پیداش نکردند که نکردند تا اینکه شرکت کاسپرسکی اتفاقی پیداش کرد بعد از گله ی یک دیپلمات روس از پاک شدن فایلهاش

مهندسین کاسپرسکی کامپیوترش رو غربال کردند تا به یک فایل 20مگابایتی رسیدند !!!! و تازه بهش شک کردند !!!!
تازه بعد از کشف شدنش گفتند سالها طول میکشه که همه ی کدهاش رمزگشائی بشه تا بفهمیم دقیقاً چه کارهائی انجام میداده و شاید بشه فهمید اطلاعات رو به کجا میفرستاده
فقط نرم افزار ضدجاسوسی spy sweeper بهش شک میکرده
شعله رو با برنامه ی ساخت بازیهای یارانه ای نوشته اند . برای همین هیچ آنتی ویروسی پیداش نکرد
الحق به سازندگانش نابغه اند
حالا چطوری میخوان آنتی ویروس بدون آپدیت درست کنند که بتونه حریف این نابغه های الکترونیک بشه ؟؟؟!!!
500 تا آنتی ویروس شب و روز آپدیت میشد , حریف شعله نشدند . اگر بی آپدیت بشند دیگه فاتحه ی امنیت در نت خوانده هست .
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

ارسال پست

بازگشت به “امنيت و شبكه”