جاوا کماکان پرطرفدارترین زبان برنامه‌نویسی جهان است

در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد

مدیران انجمن: athlon64x2, abbas.m.k, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7007
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9183 بار
سپاس‌های دریافتی: 21042 بار
تماس:

جاوا کماکان پرطرفدارترین زبان برنامه‌نویسی جهان است

پست توسط sinaset » جمعه 13 فروردین 1395, 1:30 pm

بررسی سالانه انجام شده از 50 هزار برنامه نویس در جهان نشان می دهد که جاوااسکریپت که حیات خود را از سال 1995 میلادی آغاز کرده کماکان پرطرفدارترین زبان برنامه نویسی جهان است.
 تصویر  گزارش فارس به نقل از وی تری، Stack Overflow در تحقیق خود تلاش کرده به این موضوع هم پی ببرد که چرا کاربران ، توسعه دهندگان و برنامه نویسان هنوز علاقه زیادی به استفاده از جاوا دارند.

از مجموع کسانی که در این تحقیق شرکت کرده‌اند 28 درصد برنامه نوبس تمام وقت و 8.4 درصد برنامه نویس گوشی و تبلت بوده اند. 5.8 درصد هم گفته‌اند تنها در وب برنامه‌نویسی می کنند.

Stack Overflow در بررسی های خود به این نتیجه رسیده که برنامه جاوا در میان تمامی این گروه‌ها محبوب بوده است و بر روی کره زمین زبان برنامه نویسی محبوب تر از آن وجود ندارد. دیگر زبان برنامه نویسی محبوب React است که یک کتابخانه جاوااسکریپت برای ساخت رابط های کاربری است.

جاوا ابتدا یک زبان برنامه نویسی ساده بود، اما با از راه رسیدن Node.js که یک نسخه تغییر یافته از موتور JavaScript V8 پرسرعت گوگل بود( موتوری که در مرورگر کروم هم مورد استفاده قرار می گیرد) استفاده از جاوا بر روی سرورها هم ممکن شد.

علاوه بر این پشتیبانی جاوا از HTML5 هم استفاده از صفحات وب برای اجرای برنامه‌های تحت وب را ممکن کرد. در مجموع به نظر می رسد انعطاف پذیری و سازگاری بسیاری از برنامه ها و نرم افزارها با جاوا عامل اصلی محبوبیت آن در میان برنامه نویسان در دو دهه اخیر بوده است.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “برنامه نويسي”