در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

موافقت فلیپین با ایجاد 5 پایگاه نظامی امریکا در این کشور

توسط shafagh 2 » شنبه 28 فروردین 1395 22:05

با استناد یه خبر منتشره در یکی از سایت های خارجی، گویا توافق جدیدی بین کاخ سفید و دولت فیلیپین راه را برای حضور نظامی دائمی امریکا در فلیپین و استقرار نیرو بصورت چرخشی در پنج پایگاه در این کشور یعنی شرق دریای چین هموار کرده است. لیست پایگاه های مذکور و مکان انها بدین شرح می باشد:

پایگاه هوایی انتونیو باتیستا که در نزدیکی های مرکز جزیره   Palawan  قرار داشته و از نظر استراتژیکی نزدیک ترین پایگاه به دریای چین می باشد.

پایگاه هوایی باسا که در 40 کیلومتری پایتخت فلیپین مانیل قرار دارد. این پایگاه اساسا توسط امریکاییان قبل از جنگ جهانی دوم ساخته شده بود.

استحکامات مگ سای سای در شمال جزیره Luzon قرار دارد، برزگترین تاسیسات نظامی در فلیپین محسوب شده و یکی از مناطق اولیه اموزش نظامی در فلیپین می باشد.

پایگاه هوایی لومبیا در شمال جزیره Mindanao  مستقر است و متصل به یک فرودگاه غیرنظامی می باشد رسانه های محلی فلیپینی خبر داده اند که ساخت امکانات جدید امریکایی در انجا یزودی شروع خواهد شد.

پایگاه هوایی مکتان بنیتو ابون در جزیره مکتان در سواحل کبو یا سبو در فلیپین مرکزی قرار دارد. این پایگاه اساسا توسط امریکاییان و قبل از خروج انها از فلیپین در ابتدای سال 1990 ساخته شده بود.


مترجم شفق 2

varyag از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان