در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

محل سکونت

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

ای ام دی کامپیوتر های شخصی را به ابر رایانه تبدیل می کند

توسط sohrab_poet » شنبه 20 آبان 1385 10:51

امروز Phil Hester مدیر بخش تکنولوژی شرکت ای ام دی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده های پردازنده های مختلف در دنیا اعلام کرد که با یکپارچگی و تولید پردازنده هایی که دارای تراشه های گرافیکی نیز هستند باعث شده است که کامپیوتر های شخصی تبدیل به ابر ها شود سرانجام !
وی افزود" دور دوم مرحله ی نابودی پردازنده های معمولی آغاز شده است که با متحد شدن و یکپارچگی CPU و GPU اما در هسته های متباین شروع شده است که با این کار هر کامپیوتر شخصی خود یک ابر رایانه محسوب می شود. "
مدیر بخش تکنولوژی شرکت ای ام دی باور دارد که با این کار یک قدرت غیر قابل باور کامپیوتر های شخصی پیدا خواهند کرد . به این وسیله که طراحی به گونه ای خواهد بود که چند هسته ای های متباین هر کدام یک سری از دستور ها را پردازش می کنند و در سرعت فوق العاده پایینی تمامی دستور های داده پردازش شده . حال با اینکه پردازنده های مرکزی  حال حاضر قدرتی بسیار بیشتر از پردازنده های گرافیکی حال دارد پس با متحد ساختن این دو قدرت بسیار زیادی در کار های گرافیکی حاصل می شود .
ایشان در پایان صحبت خود گفت که این پروژه ی تکامل پردازنده های ای ام دی از سال 1999 با پردازنده های 64 بیتی شروع شد و با متحد شدن پردازنده ی مرکزی و پردازنده ی گرافیکی کامل خواهد شد و نظر این برنامه مربوط به همان سال است
http://shahrsakhtafzar.com

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان