در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با میکروکنترلرهای AVR به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
14

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 14 فروردین 1395 22:18

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

اتصال چند رشته و متغیر رشته ای در کد ویژن

توسط hamed_hamed_ir » شنبه 11 اردیبهشت 1395 16:54

با سلام
من یه مشکلی توی کد ویژن دارم . می خوام از طریق usart یه سری AT Command ارسال کنم ولی چون این AT Commant ها داخل رشته از علامتهایی مثل (") استفاده شده موقع کامپایل ایرا می گیره مثل زبان C از علامت Back slash هم قبل از کوتیشن استفاده کردم باز eror داد.  ظاهرا بخاطر اینه که درست رشته ها رو به هم اتصال نمیدم . لطفا راهنماییم کنید. مثلا من کد زیر رو چطوری باید بعنوان رشته ارسال کنم:
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

خودم اینجوری نوشتم خطا گرفت :
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: اتصال چند رشته و متغیر رشته ای در کد ویژن

توسط sinaset » يکشنبه 12 اردیبهشت 1395 09:02

سلام بر شما

تابحال بشخصه ندیدم ام کارکترها رشته آرایه رو بدین شکل تعریف کنند.

در صورت امکان کدها کامل برنامه خودتون رو قرار بدهید.

ابتدا باید دو متغییر آرایه ی بدین شکل تعریف کنید

سپس اقدام به کارهای دیگر مدنظرتان بپردازید..

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Mohammad.Jafar از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
14

تاريخ عضويت

توسط hamed_hamed_ir » دوشنبه 13 اردیبهشت 1395 00:01

البته من مبتدی هستم ولی منظور من از دستور اول در واقع ارسال AT Command هست به ماژول ESP8266 . در دیتاشیتش نوشته برای اتصال به مودم باید دستور زیر ارسال بشه و ظاهرا علامت کوتیشن در دستور باید باشه و دستور هم این هست :

میخوام ببینم با دستور کد ویژن چطور میشه همچین رشته ای به ماژول در USART ارسال بشه.
ممنون از پاسخ

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » دوشنبه 13 اردیبهشت 1395 05:43

سلام بر شما

بشخصه تابحال به ماژول مد نظر شما کار نکرده ام.

اما اکنون مقداری مطالعه سطی کردم. فکر میکنم دستورات مد نظر شما،دستورات می باشد،که شما باید از پورت usart برای ماژول وای فای ارسال کنید و ماژول وای ای فای نیز پاسخی مناسب برای شما نیز ارسال می کند...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد مقاله را ببینید.

شکل و شمایل برنامه نویسی شما باید دقیقا متناسب با برنامه نویسی کدویژن باشد،وگرنه سیستم اشکال می گیرد. بعضا کدها نوشته شده به زبان دیگر می باشد،ممکن است کدها نوشته شده که شما دارید به زبان ها دیگری باشد .
اگر به زبان دیگری باشد،شما باید مطالعه کنید و ببینید کدها دقیقا می خواها چه کاری انجام دهن،سپس ان را به زبان کدویژن بازسازی کنید.

باتشکر.

New Member

no avatar
14

تاريخ عضويت

توسط hamed_hamed_ir » سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 00:36

با تشکر از پاسخ شما . موضوع سوال من اصلا ماژول مورد نظر نیست در واقع من می خوام بدونم چطوری باید یک رشته رو در کد ویژن در یک متغیر مقدار دهی کرد بطوریکه اجزای این رشته از چند متغیر رشته ای دیگه هستند و البته در اونها از کاراکترهای غیر مجاز مانند دبل کوتیشن هم استفاده شده مشکل من اینه. مثلا شما فرض کنید مقدار چند متغیر رشته ای رو میخوایم بصورت یک رشته دربیاریم که در اونها دبل کوتیشن هم جزئی از رشته است.

sinaset از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 06:00

با سلام

مقداری تحقیق کردم،برای حل این مشکل باید ان را اینطور بنویسید "/  (یعنی قبل از وارد کردن کوتیشن باید یک خط کج وارد کنید) با نرم افزار کدویژن امتحان کردم، و علامت " نشان داده شد.
با عرض پوزش،همان راه اولی شما درست بود. فقط باید کمی روی ان کار کنید(چون چند علامت اضافه دیده میشود)

برای متصل کردن آریه ها نیز،از همان strcat استفاده کنید، فقط دقت کنید،طول str1 را زیاد در نظر بگیرید تا کارکترهای که می خواهید به ان اضافه کنید،بر روی قبلی ها جایگزین نشوند..

باتشکر.