در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Memberno avatar
پست ها

2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 2 تیر 1389 12:37

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

دسته بندی باتری ماشین از نظر ساختمان

توسط cilek » شنبه 18 اردیبهشت 1395 09:02

دسته بندی باتری ماشین از نظر ساختمان


1.    باتری ماشین سیلد
باتری ماشین نوع سیلد جدیدترین تکنولوژی ساخت باتری در ایران است که از آن به عنوان  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  اتمی یاد میشود.اما به اشتباه اغلب بر این گمان اند که این نوع باتری ماشین اسید (الکترولیت) ندارد درصورتیکه اینطور نبوده و دارای الکترولیت هستند اما با توجه به ساختار خاص صفحات داخلی آن نیاز چندانی به نگهداری و نیز اضافه کردن آب مقطر ندارد.
باتری ماشین سیلد در نوع باتری ماشین سیلد کلسیوم و باتری سیلد سیلور کلسیوم موجود میباشد که طول عمر بیشتر و در عین حال قیمت بیشتری نیز در قیاس با سایر نمونه های مشابه دارد.
بهترین نوع باتری های سیلد، نوع سیل سیلور کلسیوم بوده که تنها تعداد معدودی از تولید کنندگان بزرگ و مطرح خارجی قادر به تولید آن هستند.

2.    باتری ماشین اسید شارژ
این نوع باتری ماشین نوع قدیمی باتری ها شناخته میشود. از مشخصه های این نوع باتری ها وجود 6 درب روی ماشین است که برای دیدن سطح الکترولیت باتری میبایست 6 درب آنرا باز کرد. درصورت کاهش سطح اسید باتری ماشین باید به آن آب مقطر اضافه شود بنابراین این نوع باتری ها به نگهداری و مراقبت نیاز دارد.
بااین تفاسیر با درنظر گرفتن بالا بودن قیمت باتری سیلد، برای انتخاب باتری ماشین مناسب به تست دینام با دستگاه مخصوص نیاز است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان