جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Rookie Poster

Rookie Posterنماد کاربر
پست ها

43

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 109 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 اردیبهشت 1395 12:11

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

اعلام هشدار وقوع طوفان مغناطیسی در اخبار ۲۰:۳۰

توسط wikihoax » يکشنبه 19 اردیبهشت 1395 12:29

متن شایعه

« خبر فوری

اخبار۳۰-۲۰اعلام کرد ساعت۱۲شب طوفان مغناطیسی در پیش است موبایل همراه خودرا در دست خود نگه ندارید در این ساعت …

امکان مرگ وجود دارد . امشب از ساعت ۱۲:۳۰ تا ساعت ۳:۳۰ صبح امواج الکترو مغناطیسی خطرناکی حاصل از طوفان خورشیدی از کنار زمین رد میشود . پس بنابراین گوشی های همراه خودتان را خاموش کنید،حتی گوشی خود را نزدیک بدن خود نگذارید که ممکن است به شما صدمه بزند . این خبر در گوگل،ناسا و بی بی سی نیوز هم گفته شده . لطفا این پیام رابه کسانی که سلامتیشون برای شما اهمیت داره بفرستید »


پاسخ شایعه۱-  این مطلب یک شایعه بین المللی است که انتشار آن ازسال ۲۰۱۰ آغاز و نسخه های متفاوتی از آن تا کنون در سراسر دنیا منتشر شده است.

۲- هیچ هشداری در مورد طوفان مغناطیسی، در سایت های خبری و همچنین خبرگزاری های ایرانی و خارجی و رسانه های جمعی مانند اخبار ۲۰:۳۰ و یا بی بی سی منتشر نشده است.۳- طوفان خورشیدی جریانی از ذرات یونی انرژی دار هستند که از طرف خورشید در تمام جهات در فضا ساطع می‌شوند و در برخورد با سطوح فوقانی جوِ زمین باعث ایجاد شفق قطبی و حتی گاهی تداخل جریانهای برق و سیستمهای ارتباطاتی می‌شوند. اما جو زمین مانع از ورود این امواج الکترومغناطیسی به سمت داخل می شود و در کل این طوفان ها تا کنون خطری برای ساکنین زمین نداشته اند. چرا که در غیر این صورت دنیای ما میلیون‌ها سال پیش غیرقابل زیست می‌شد.
۴- در صورت بروزطوفان مغناطیسی این احتمال وجود دارد که در سیستم های مخابراتی نظیر تلفن همراه اختلال ایجاد شود. اما حتی در این صورت هم استفاده از تلفن همراه برای انسانها خطرناک نخواهد بود.

۵- در یکی از نسخ شایعه، منبع این امواج را مریخ اعلام کرده بودند. حال آنکه مریخ یک سیاره است و نه ستاره و اصولاً امکان و قابلیت تابش پرتو یا اشعه را ندارد. ضمن اینکه نوری که از خورشید به مریخ می‌رسد نصف نوری است که زمین دریافت می‌کند. لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

http://wikihoax.org/

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان