در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6568

تشکر کرده: 1666 مرتبه
تشکر شده: 8123 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

وجود یک تریلیون گونه زنده ناشناخته در کره زمین

توسط sinaset » پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395 08:05

طبق بزرگترین تحلیل داده میکروبی، تقریبا یک تریلیون گونه زنده در کره زمین وجود دارد، در حالی که 99.999 درصد از آنها هنوز ناشناخته باقی مانده‌اند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از زی نیوز، زیست شناسان دانشگاه ایندیانا با ترکیب سری داده‌های علمی جوامع حیوانی و گیاهی جمع‌آوری شده توسط دولت، دانشگاهیان و شهروندان به بزرگترین مجموعه اطلاعاتی در نوع خود دست یافته‌اند.


در مجموع این اطلاعات دربردارنده بیش از 5.6 میلیون گونه میکروسکوپی و غیر میکروسکوپی جمع‌آوری شده از 35 هزار نقطه در سراسر اقیانوس‌ها و قاره‌ها به جز قطب شمال است.

برآورد تعداد گونه‌های زنده کره زمین چالشی بزرگ در زیست‌شناسی است.

پروفسور جی تی لنن، دستیار تحقیق، گفت: ما در این مطالعه بزرگترین سری داده‌های در دسترس را با مدل‌ها و قوانین جدید زیست‌محیطی ادغام کردیم و این قوانین درباره نحوه ارتباط تنوع زیستی با فراوانی آنها است.

وی در ادامه افزود: ظهور تکنولوژی های جدید توالی ژنتیک حجم بی‌سابقه‌ای از اطلاعات جدید را فراهم می‌کند.

منبع این داده‌ها شامل 20.376 نمونه از باکتری، آرکی‌ و قارچ‌های میکروسکوپی و 14.862 نمونه از جوامع گیاهی، جانوران و پرندگان است.

سیمن ملکامبر، مدیر موسسه بخش‌های برنامه تنوع زیستی بنیاد ملی علوم آمریکا گفت: این مطالعه نگرشی از تنوع گسترده میکروب‌ها در زمین ارائه می‌دهد. همچنین بر میزان گونه‌های کشف نشده این کره خاکی تاکید می‌کند.

به گفته نویسندگان مطالعه هنوز بیش از 100 هزار برابر گونه‌های میکروارگانیسم موجود در انتظار کشف شدن هستند. تنوع زیستی میکروبی گسترده‌تر از تصورات ماست.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان