در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6612

تشکر کرده: 1670 مرتبه
تشکر شده: 8147 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

لطفاً «هد» نزنید!

توسط sinaset » يکشنبه 26 اردیبهشت 1395 16:43

ساعت ۲۴-حتی ضربه بسیار کوچک توپ به سر هم می تواند موجب نقص در نابینایی فرد شود. پژوهشی که بر روی بازیکنان فوتبال آمریکایی در دانشگاهی در آمریکا انجام شده بود نشان داد که حتی یک بار هد زدن هم می توان به بینایی فرد آسیب بزند.
به گزارش ساعت ۲۴، نتایج پژوهشی جدید نشان می دهد ضربه های مکرر توپ به سر می تواند موجب تاری دید نزدیک در افراد شود، حتی اگر تک تک ضربه ها آن قدرها هم قوی نباشند. بر اساس پژوهش انجام گرفته، بسیاری از بازیکنان فوتبال آمریکایی، در فصل بازی ها از ناراحتی در همگرایی نقطه دید در حالت نگاه به اشیاء نزدیک رنج می بردند، هر چند ناراحتی آنها آن قدر ضعیف بود که به ندرت خودشان متوجه آن می شدند.

همگرایی نقطه دید در حالت نگاه به اشیاء نزدیک شخص، زمان آسیب می بیند که عضلات چشمی او نمی توانند هر دو همزمان بر روی یک شیء در نزدیکی شخص متمرکز شوند، در نتیجه برای مثال فرد ممکن است در هنگام خواندن متن کلمات را تار و یا دوتایی ببیند.

به گزارش ساعت ۲۴، در مورد بازیکنان فوتبال آمریکایی، پژوهش نشان می داد که مشکل بینایی همگرایی نقطه دید در حالت نگاه به اشیاء نزدیک در آنها در طول فصل بازی ها که آنها مجبور به انجام تمرینات روزانه بوده اند، افزایش پیدا کرده بود. نکته آن بود که حتی چند هفته پس از پایان فصل بازی ها هم مشکل بینایی در بازیکنان رفع نشده بود.

به گفته رییس تیم تحقیقاتی ای که این آزمایش را انجام داده بود، این مسأله می تواند نشان دهنده آن باشد که حتی آسیب هایی بسیار کوچک، به اندازه حتی یک ضربه «هد» به سر، می تواند موجب آسیب در بینایی افراد بشود.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان