در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

5795

تشکر کرده: 1603 مرتبه
تشکر شده: 7242 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

تبدیل آی‌پد مینی به شنل نامرئی

توسط sinaset » شنبه 1 خرداد 1395 14:08

محققان نورشناسی دانشگاه روچستر موفق شده‌اند یک دستگاه آی‌پد را به یک شنل نامرئی دیجیتالی کوچک تبدیل کنند.
به گزارش سرویس علمی ایسنا و به نقل از مجله Optica، برخلاف شنل‌های پیشین، این روش جدید بر روی همه زوایای دید و رنگ‌های نور کار کرده است.

محققان بطور دیجیتالی، پرتوهای نور را در یک نقطه جمع‌آوری کرده و سپس آن‌ها را به شکل دیجیتالی در نقطه دیگر نمایش دادند.

آن‌ها در تحقیق خود از عملکرد ویدیویی یک دوربین دیجیتال برای مهار پرتوهای نور از یک صحنه پس‌زمینه استفاده کردند. آن‌ها با قرار دادن دوربین بر روی یک نوار لغزنده مکانیکی توانستند دوربین را بصورت افقی حرکت داده و موقعیت‌های متعدد را ثبت کنند. این ویدیو به یک لپ‌تاپ برای پردازش توسط یک برنامه رایانه‌ای پیچیده انتقال یافت و سپس بر روی یک دستگاه آی‌پد اپل مینی که با آرایه‌ای از لنزهای استوانه‌ای برای ایجاد اثر سه‌بعدی پوشیده شده بود، نمایش داده شد.برنامه رایانه‌ای، محاسباتی را بر روی پرتوهای نور به منظور انتقال پیکسل، رنگ و زاویه صحیح به موقعیت‌های درست بر روی نمایشگر خروجی انجام داد.

از جمله کاربردهای بالقوه این روش می‌توان به نیمه‌شفاف کردن دست جراح در عمل‌های جراحی ظریف و همچنین تولید یک دستگاه نامرئی برای فضای داخلی خودرو اشاره کرد که نقطه‌های کور را از بین می‌برد.

از مشکلات کنونی این دستگاه باید گفت که فرآیند اسکن و پردازش مورد استفاده دانشمندان در این تجربه بسیار وقت‌گیر بود. با اینحال محققان معتقدند که با استفاده از آرایه‌ای از آشکارسازها، رابط‌های سخت‌افزار پیشرفته و پردازش داده خودکار می‌توان به یک نسخه سریع دست یافت.

آن‌ها همچنین بر این باورند که می‌توانند یک نسخه منعطف از این فناوری را با روش خود تولید کنند، اما به مهندسی سنگین و نیروی محاسباتی چشمگیر برای درک مداوم موقعیت و جهت‌گیری آشکارساز و نمایشگر نیاز است.

محققان قصد دارند در آینده به توسعه شنل نامرئی‌کننده خود با هدف قابل پوشش کردن آن ادامه دهند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان