در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6800

تشکر کرده: 1682 مرتبه
تشکر شده: 8425 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

ایرباس سریع‌ترین بالگرد ترکیبی جهان را می‌سازد

توسط sinaset » جمعه 7 خرداد 1395 07:00

‌شرکت ایرباس گواهی تولید و حق بهره‌برداری انحصاری سریع‌ترین بالگرد جهان با حداکثر سرعت 471 کیلومتر در ساعت را دریافت کرد.
به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، سریع‌ترین بالگرد جهان مجهز به سیستم تغییر وضعیت بالها از حالت عمود پرواز به حالت حرکت افقی پرسرعت است. نیروی مورد نیاز این پرنده توسط دو موتور رولز رویس با مجموع توان 2270 اسب‌بخار تامین می‌شود.

سخنگوی شرکت ایرباس در مورد فناوری انحصاری Compound Helicopter یا بالگرد مرکب عنوان کرد: در این فناوری وضعیت بالهای بالگرد برای کسب سرعت بالا تغییر کرده و ساختار بدنه شبیه به هواپیما می‌شود. در واقع تنها با فناوری تغییر وضعیت می‌توان علاوه بر حفظ کارایی بی‌نظیر بالگرد، محدودیت سرعت این وسیله را نیز برطرف کرد.

رئیس سازمان ثبت اختراعات و علایم تجاری ایالات متحده آمریکا در مورد جزئیات حق تولید انحصاری بالگرد مرکب اظهار کرد: با توجه به نوآوری‌های شرکت ایرباس در تولید بالگردهای مدرن و کم مصرف و با در نظر گرفتن سابقه این شرکت در تولید تجهیزات ایمن پروازی، گواهی حق انحصاری تولید بالگرد مرکب شامل ساخت بدنه، موتور و شفت اصلی انتقال قدرت با حداقل یک موتور در هر ملخ برای این شرکت صادر شده است.

وی در ادامه افزود: فناوری بالگرد مرکب شامل یک جفت بال ثابت برای حرکت در حالت پرواز افقی است که در کنار سیستم حرکتی تغییر وضعیت‌دهنده به نیروی پیشران افقی، شکل نهایی بالگرد مرکب را می‌سازد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان