در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 خرداد 1395 19:43

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

سن ورود به دفاع شخصی

توسط هالههههه » جمعه 14 خرداد 1395 19:50

سلام ، خسته نباشید،من 24سالمه،قدم 155 و وزنم 54کیلو ،  میتونم با این سن و شرایط جسمی ،برا یادگیری دفاع شخصی اقدام کنم،ممنون میشم اگه جوابمو بدید.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3335

تشکر کرده: 2576 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 15 خرداد 1395 08:08

سلام
بروسلی به بچه ی 4 ساله ی خودش کاراته یاد میداد چون آموزش از کودکی خیلی موثرتر هست
گرچه شما حدود 5 کیلو اضافه وزن دارید اما اصلاً مشکلی ندارید برای یادگیری یک یا چند هنر رزمی
مهم اینه که عضلات و استخوانها به اندازه ی کافی قوی باشه و بدن نرم باشه
وقتی شروع به یادگیری کنید عضلاتتون هم کم کم شروع میکنه به قویتر شدن تا خودش رو با شرایط جدید وفق بده و بدنتون هم انعطاف پذیریش بیشتر میشه. مفاصل هم نرم میشه و عضلات کش میاد .
تغذیه ی سالم هم خیلی مهم هست
اگر بخواین عضلاتتون قویتر از حدِ معمول بشه باید با دمبلهای مناسب هر 2 یا 3 روز ورزش کنین
این دمبلها نباید اونقدر سنگین باشه که باعث صدمه دیدن مفصلها و غضروفهای مفصلها و صدمه دیدن ماهیچه ها میشه
برای شما ورزش رزمی که بر اساس ضربه باشه خیلی بهتره یعنی دفاع از خود بدون گرفتن حریف و فقط با ضربه زدن به او با دست و پا .
چیزی مثل کاراته
حُسن کاراته اینه که میشه با حریف  سنگینتر و قد بلندتر از خود مبارزه کرد مثل بروسلی که فقط با ضربه زدن حریفهاش رو شکست میداد و به ندرت حریفش رو میگرفت (مبارزه بدون درگیری با حریف)

دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
141

تشکر کرده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 شهریور 1390 07:58

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 41 پست

Re: سن ورود به دفاع شخصی

توسط sazan1978 » يکشنبه 16 خرداد 1395 06:55

من بوکس رو به شما پیشنهاد میکنم . چون تمام هم و غم بوکس تو این است که شما از مشتها و دست حریف در ابتدا جا خالی بدید و در نهایت با یک پانچ یا هوک فک حریفتون را عین اب خوردن خرد کنید. در ضمن در نظر داشته باشید قدرت ضربه به دو عامل بستگی دارد نیرو و سرعت .

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3335

تشکر کرده: 2576 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دوشنبه 17 خرداد 1395 05:57

sazan1978 نوشته است:من بوکس رو به شما پیشنهاد میکنم . چون تمام هم و غم بوکس تو این است که شما از مشتها و دست حریف در ابتدا جا خالی بدید و در نهایت با یک پانچ یا هوک فک حریفتون را عین اب خوردن خرد کنید. در ضمن در نظر داشته باشید قدرت ضربه به دو عامل بستگی دارد نیرو و سرعت .

سلام
بله , بوکس بر اساس ضربه ساخته شده که نیاز به گرفتن حریف نداره . فقط مشکلش اینه که از پا استفاده نمیشه در بوکس برای ضربه زدن
پاها قدرت زیادی داره و سلاح موثری هست
بهتره ورزشهایی یاد بگیرین که از دستها و پاها با هم استفاده میشه
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
141

تشکر کرده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 شهریور 1390 07:58

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 41 پست

Re:

توسط sazan1978 » دوشنبه 17 خرداد 1395 06:26

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:
sazan1978 نوشته است:من بوکس رو به شما پیشنهاد میکنم . چون تمام هم و غم بوکس تو این است که شما از مشتها و دست حریف در ابتدا جا خالی بدید و در نهایت با یک پانچ یا هوک فک حریفتون را عین اب خوردن خرد کنید. در ضمن در نظر داشته باشید قدرت ضربه به دو عامل بستگی دارد نیرو و سرعت .

سلام
بله , بوکس بر اساس ضربه ساخته شده که نیاز به گرفتن حریف نداره . فقط مشکلش اینه که از پا استفاده نمیشه در بوکس برای ضربه زدن
پاها قدرت زیادی داره و سلاح موثری هست
بهتره ورزشهایی یاد بگیرین که از دستها و پاها با هم استفاده میشه

دوست عزیز ، پاها درست است که در بوکس نقش ضربه زدن را ایفا نمیکنند ، ولی بهتر است بدانید که پاها در بوکس نقش اساسی و حیاتی دارند . شما برای یک پانچ یا استپ بک و یا کنت احتیاج به پاهای نیرومند دارید . همچنین در بوکس ضربه های مشت به همراه حرکت توامان پاها شکل می گیرد . در ضمن سرعت دستها دربرابر سرعت پا بیشتر است و وقتی شما تصمیم به ضربه زدن با پا بگیرید درست است که قدرت ضربه پا چندین برابر دست است ولی به شما اطمینان میدهم با ضربه پا گارد شما باز شده و فک انسان بی دفاع میشود ، در آنصورت با یک پانچ طرف مقابل به خواب شیرین فرومیرود