سن ورود به دفاع شخصی

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

سن ورود به دفاع شخصی

پست توسط هالههههه » جمعه 14 خرداد 1395, 8:50 pm

سلام ، خسته نباشید،من 24سالمه،قدم 155 و وزنم 54کیلو ، میتونم با این سن و شرایط جسمی ،برا یادگیری دفاع شخصی اقدام کنم،ممنون میشم اگه جوابمو بدید.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3826 بار
سپاس‌های دریافتی: 7670 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 15 خرداد 1395, 9:08 am

سلام
بروسلی به بچه ی 4 ساله ی خودش کاراته یاد میداد چون آموزش از کودکی خیلی موثرتر هست
گرچه شما حدود 5 کیلو اضافه وزن دارید اما اصلاً مشکلی ندارید برای یادگیری یک یا چند هنر رزمی
مهم اینه که عضلات و استخوانها به اندازه ی کافی قوی باشه و بدن نرم باشه
وقتی شروع به یادگیری کنید عضلاتتون هم کم کم شروع میکنه به قویتر شدن تا خودش رو با شرایط جدید وفق بده و بدنتون هم انعطاف پذیریش بیشتر میشه. مفاصل هم نرم میشه و عضلات کش میاد .
تغذیه ی سالم هم خیلی مهم هست
اگر بخواین عضلاتتون قویتر از حدِ معمول بشه باید با دمبلهای مناسب هر 2 یا 3 روز ورزش کنین
این دمبلها نباید اونقدر سنگین باشه که باعث صدمه دیدن مفصلها و غضروفهای مفصلها و صدمه دیدن ماهیچه ها میشه
برای شما ورزش رزمی که بر اساس ضربه باشه خیلی بهتره یعنی دفاع از خود بدون گرفتن حریف و فقط با ضربه زدن به او با دست و پا .
چیزی مثل کاراته
حُسن کاراته اینه که میشه با حریف سنگینتر و قد بلندتر از خود مبارزه کرد مثل بروسلی که فقط با ضربه زدن حریفهاش رو شکست میداد و به ندرت حریفش رو میگرفت (مبارزه بدون درگیری با حریف)
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 29 بار
سپاس‌های دریافتی: 306 بار

Re: سن ورود به دفاع شخصی

پست توسط sazan1978 » یک شنبه 16 خرداد 1395, 7:55 am

من بوکس رو به شما پیشنهاد میکنم . چون تمام هم و غم بوکس تو این است که شما از مشتها و دست حریف در ابتدا جا خالی بدید و در نهایت با یک پانچ یا هوک فک حریفتون را عین اب خوردن خرد کنید. در ضمن در نظر داشته باشید قدرت ضربه به دو عامل بستگی دارد نیرو و سرعت .

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3826 بار
سپاس‌های دریافتی: 7670 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دو شنبه 17 خرداد 1395, 6:57 am

sazan1978 نوشته شده:من بوکس رو به شما پیشنهاد میکنم . چون تمام هم و غم بوکس تو این است که شما از مشتها و دست حریف در ابتدا جا خالی بدید و در نهایت با یک پانچ یا هوک فک حریفتون را عین اب خوردن خرد کنید. در ضمن در نظر داشته باشید قدرت ضربه به دو عامل بستگی دارد نیرو و سرعت .

سلام
بله , بوکس بر اساس ضربه ساخته شده که نیاز به گرفتن حریف نداره . فقط مشکلش اینه که از پا استفاده نمیشه در بوکس برای ضربه زدن
پاها قدرت زیادی داره و سلاح موثری هست
بهتره ورزشهایی یاد بگیرین که از دستها و پاها با هم استفاده میشه
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 29 بار
سپاس‌های دریافتی: 306 بار

Re:

پست توسط sazan1978 » دو شنبه 17 خرداد 1395, 7:26 am

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:
sazan1978 نوشته شده:من بوکس رو به شما پیشنهاد میکنم . چون تمام هم و غم بوکس تو این است که شما از مشتها و دست حریف در ابتدا جا خالی بدید و در نهایت با یک پانچ یا هوک فک حریفتون را عین اب خوردن خرد کنید. در ضمن در نظر داشته باشید قدرت ضربه به دو عامل بستگی دارد نیرو و سرعت .

سلام
بله , بوکس بر اساس ضربه ساخته شده که نیاز به گرفتن حریف نداره . فقط مشکلش اینه که از پا استفاده نمیشه در بوکس برای ضربه زدن
پاها قدرت زیادی داره و سلاح موثری هست
بهتره ورزشهایی یاد بگیرین که از دستها و پاها با هم استفاده میشه

دوست عزیز ، پاها درست است که در بوکس نقش ضربه زدن را ایفا نمیکنند ، ولی بهتر است بدانید که پاها در بوکس نقش اساسی و حیاتی دارند . شما برای یک پانچ یا استپ بک و یا کنت احتیاج به پاهای نیرومند دارید . همچنین در بوکس ضربه های مشت به همراه حرکت توامان پاها شکل می گیرد . در ضمن سرعت دستها دربرابر سرعت پا بیشتر است و وقتی شما تصمیم به ضربه زدن با پا بگیرید درست است که قدرت ضربه پا چندین برابر دست است ولی به شما اطمینان میدهم با ضربه پا گارد شما باز شده و فک انسان بی دفاع میشود ، در آنصورت با یک پانچ طرف مقابل به خواب شیرین فرومیرودتصویر

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”