وصل کردن هاست به دامنه دات کام

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 19 بار

وصل کردن هاست به دامنه دات کام

پست توسط ra1000 » شنبه 15 خرداد 1395, 10:15 pm

با سلام
من در یکی از سایت های خارجی به اسم دومین دات کام دامنه خریدم
و در حال حاضر از یه شرکت ایرانی هاست خریدم. حالا چطور میتونم این هاست ایرانی رو به دامنه خارجی وصل کنم؟
و نکته مهم تر : چطور میتونم دامنه رو از هاست قبلی که خارجی هست خارج کنم؟

با تشکر فراوان تصویر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5878 بار
سپاس‌های دریافتی: 12403 بار
تماس:

Re: وصل کردن هاست به دامنه دات کام

پست توسط Solver » شنبه 22 خرداد 1395, 1:35 pm

کنترل دامنه از طریق کنترل پانلی که رجیستر دامنه در اختیار شما قرار میده مقدور است.

ضمنا شما همواره دامنه را باید روی هاست (سرور) ست کنید و لفظ وصل کردن هاست به دامنه درست نیست. در اصل دامنه هست که کاربر را به سرور (هاست ) شما هدایت خواهد کرد. پس بگید دامنه را به هاست وصل کنم.

در کنترل پانل دامنه خودتان باید ns های دامنه را بر روی ns هایی که از میزبان (هاستینگ) خود دریافت کرده اید تنظیم کنید. به این ترتیب دامنه به هاست شما وصل خواهد شد.

ns ها (nameservers) معمولا به این شکل هستند:

ns1.example.com
ns.2example.com

البته اگر شما ns اختصاصی بر روی دامنه خودتان داشته باشید، حتما در کنار تنظیم اونها باید در پانل دامنه a رکوردها و چایلد هاست هم بر روی IP سرور تعریف کنید. در غیر این صورت همان مرحله بالا کافی است.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 19 بار

Re: وصل کردن هاست به دامنه دات کام

پست توسط ra1000 » شنبه 22 خرداد 1395, 3:24 pm

Solver نوشته شده:کنترل دامنه از طریق کنترل پانلی که رجیستر دامنه در اختیار شما قرار میده مقدور است.

ضمنا شما همواره دامنه را باید روی هاست (سرور) ست کنید و لفظ وصل کردن هاست به دامنه درست نیست. در اصل دامنه هست که کاربر را به سرور (هاست ) شما هدایت خواهد کرد. پس بگید دامنه را به هاست وصل کنم.

در کنترل پانل دامنه خودتان باید ns های دامنه را بر روی ns هایی که از میزبان (هاستینگ) خود دریافت کرده اید تنظیم کنید. به این ترتیب دامنه به هاست شما وصل خواهد شد.

ns ها (nameservers) معمولا به این شکل هستند:

ns1.example.com
ns.2example.com

البته اگر شما ns اختصاصی بر روی دامنه خودتان داشته باشید، حتما در کنار تنظیم اونها باید در پانل دامنه a رکوردها و چایلد هاست هم بر روی IP سرور تعریف کنید. در غیر این صورت همان مرحله بالا کافی است.

ممنون از راهنمایت . بعد ازتست دوباره مزاحمتون میشم . تصویرتصویر

ارسال پست

بازگشت به “امنيت و شبكه”