در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تشکر کرده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 بهمن 1389 11:39

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 6 پست

وصل کردن هاست به دامنه دات کام

توسط ra1000 » شنبه 15 خرداد 1395 21:15

با سلام
من در یکی از سایت های خارجی به اسم دومین دات کام دامنه خریدم
و در حال حاضر از یه شرکت ایرانی هاست خریدم. حالا چطور میتونم این هاست ایرانی رو به دامنه خارجی وصل کنم؟
و نکته مهم تر : چطور میتونم دامنه رو از هاست قبلی که خارجی هست خارج کنم؟

با تشکر فراوان

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: وصل کردن هاست به دامنه دات کام

توسط Solver » شنبه 22 خرداد 1395 12:35

کنترل دامنه از طریق کنترل پانلی که رجیستر دامنه در اختیار شما قرار میده مقدور است.

ضمنا شما همواره دامنه را باید روی هاست (سرور) ست کنید و لفظ وصل کردن هاست به دامنه درست نیست. در اصل دامنه هست که کاربر را به سرور (هاست ) شما هدایت خواهد کرد. پس بگید دامنه را به هاست وصل کنم.

در کنترل پانل دامنه خودتان باید ns های دامنه را بر روی ns هایی که از میزبان (هاستینگ) خود دریافت کرده اید تنظیم کنید. به این ترتیب دامنه به هاست شما وصل خواهد شد.

ns ها (nameservers) معمولا به این شکل هستند:

ns1.example.com
ns.2example.com

البته اگر شما ns اختصاصی بر روی دامنه خودتان داشته باشید، حتما در کنار تنظیم اونها باید در پانل دامنه a رکوردها و چایلد هاست هم بر روی IP سرور تعریف کنید. در غیر این صورت همان مرحله بالا کافی است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

ra1000 از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تشکر کرده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 بهمن 1389 11:39

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 6 پست

Re: وصل کردن هاست به دامنه دات کام

توسط ra1000 » شنبه 22 خرداد 1395 14:24

Solver نوشته است:کنترل دامنه از طریق کنترل پانلی که رجیستر دامنه در اختیار شما قرار میده مقدور است.

ضمنا شما همواره دامنه را باید روی هاست (سرور) ست کنید و لفظ وصل کردن هاست به دامنه درست نیست. در اصل دامنه هست که کاربر را به سرور (هاست ) شما هدایت خواهد کرد. پس بگید دامنه را به هاست وصل کنم.

در کنترل پانل دامنه خودتان باید ns های دامنه را بر روی ns هایی که از میزبان (هاستینگ) خود دریافت کرده اید تنظیم کنید. به این ترتیب دامنه به هاست شما وصل خواهد شد.

ns ها (nameservers) معمولا به این شکل هستند:

ns1.example.com
ns.2example.com

البته اگر شما ns اختصاصی بر روی دامنه خودتان داشته باشید، حتما در کنار تنظیم اونها باید در پانل دامنه a رکوردها و چایلد هاست هم بر روی IP سرور تعریف کنید. در غیر این صورت همان مرحله بالا کافی است.

ممنون از راهنمایت .  بعد ازتست دوباره مزاحمتون میشم .