در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

بررسی ایمنی عایق های حرارتی در برابر آتش

توسط paramisrockwool » شنبه 15 خرداد 1395 23:04

یکی از سیستم های طبقه بندی عملکرد عایق های حرارتی در براب آتش، سیستم Euroclass می باشد. اکثر عایق های حرارتی تولید شده از الیاف پشم سنگ در سراسر جهان به عنوان Euroclass A1 طبقه بندی می شوند، بالاترین کلاس برای محصولات غیر قابل اشتعال که با آتش واکنش نمی دهند.
استاندارد Euroclass بطور مستقیم مربوط به خطرات مشاهده شده در مرجع آتش ( آتش سوزی در یک اتاق) می باشد. البته مدل سازی این آزمون در یک مقیاس بزرگتر توسط کمیته تست اروپا و در استاندارد ISO 9705 صورت می گیرد؛ که روش آزمون انتخاب شده برای بررسی عملکرد عایق ها در برابر آتش توسط بسیاری از شرکت های بیمه در جهان است.


[تصویر: rockwool-fire-barrier-347.jpg]

[تصویر: rockwool-fire-barrier-348.jpg]
این جدول نتایج حاصل از تست محصولاتی را نشان می دهد که توسط سیستم تست Euroclass مورد بررسی قرار گرفته اند. بعضی از محصولات تولیدی توسط شرکت ها ممکن است نتایج متفاوتی داشته باشند.
EPS: اکسپندد پلی استایرن
PIR: پلی ایزوسیانورات

اگر چه Euroclass اطلاعاتی در مورد شدت دود و قطرات حاصل از سوختن را فراهم می کند، اما این اطلاعات با استفاده از یک منبع آتش کوچک ( 31kW) فراهم می شوند و ساخت و ساز تست شده بصورت عمودی است، این دو شرایط باعث محدود شدن سودمندی داده ها می شود. رتبه بندی محصولات به طریقه نصب آن ها در زمان تست بستگی دارد.

ارزیابی سمی بودن دود حاصل از آتش سوزی عایق های حرارتی به عنوان یکی از معیارهای طبقه بندی در این سیستم اندازه گیری نبوده است.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/251- ... 8%AA%D8%B4

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان