در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 خرداد 1395 10:23

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ریپ + کم جون+خفه بودن ماشین در دور کند

توسط shasosa » يکشنبه 16 خرداد 1395 08:50

ضمن سلام
پراید ساژمی دارم اومدم کوئل رو زیمنسی(دوقلو) گذاشتم
به توصیه دوستان و همچنین پرس و جو در اینترنت قانع شدم که این کار مفیده...خلاصه دوستان فوایدش رو بهتر از من میدونن
از وقتی که کوئل جدید گذاشتم ماشین یه کپ یا خفگی در دور کم داره بیشتر اوقات داره بعضی وقتها نداره..تا دور 1.5 وجود داره بره بالا دیگه ماشتن عالی گاز میخوره
وقتی که کوئل ساژم بود ماشین سرحال تر بود یعنی با کوچکترین فشار پدال گاز عکس العمل نشون میداد و پرقدرت بود..
کوئل مارک HPC نو و وایر اصل کره ائی هم انداختم شمع هم سوزنی دوبل پلاتینویم حلقه ابی انداختم اما برخلاف اون تعاریف نه شتاب انچنانی حس کردم ونه مصرف سوخت پایین یعنی ماشین تو حالت سکون به حرکت کم جون بود وانگار خفه بود یعنی باید بیشتر پدال رو فشار میدام.
با تعویض کوئل ماشین بهترگاز میخوره خنک تر و کم سروصداتر کار میکنه..نمیخوام دوباره ساژم رو بذارم..
راه حل اساتید چیه؟
با گپ 1.35 تونستم قدرت ماشینو بیشتر کنم.اما باز به قبل نمیشه..اما 1.35 زیاد نیست؟تازه فک کنم شمع های سوزنی شنیدم که احتیاج به تنظیم گپ و فیلر نیست.
====================================================
شمع فابریک ماشین پراید انژکتوری نور با کد +FR8DC8 هست
بهترین جایگزین معادل در خانواده بوش یا مارک معتبر دیگه کدوم شمعه؟
قبلا چندین شمع رو ماشین بوده که شمع دور مشکی بوش با کد +FR7DC سوپلاس بنظرم بهترین بازده رو داشته.
سپاس از همگی

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

جمعه 24 خرداد 1387 14:20

Re: ریپ + کم جون+خفه بودن ماشین در دور کند

توسط saeed_330 » يکشنبه 20 تیر 1395 19:52

منم ماشینم پژو 405 تی یو فایوه.تا حالا چند بار ماشین با کولر روشن هنگام سکون خاموش شده و وقتی گاز می دی انگار صدای خفگی میاد.رفتم تنظیم موتور گفتن مشکلی نداره و موتور ایراد نداره.چیکار کنم به نظرتون

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 73 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » دوشنبه 21 تیر 1395 03:36

shasosa نوشته است:ضمن سلام
پراید ساژمی دارم اومدم کوئل رو زیمنسی(دوقلو) گذاشتم
به توصیه دوستان و همچنین پرس و جو در اینترنت قانع شدم که این کار مفیده...خلاصه دوستان فوایدش رو بهتر از من میدونن
از وقتی که کوئل جدید گذاشتم ماشین یه کپ یا خفگی در دور کم داره بیشتر اوقات داره بعضی وقتها نداره..تا دور 1.5 وجود داره بره بالا دیگه ماشتن عالی گاز میخوره
وقتی که کوئل ساژم بود ماشین سرحال تر بود یعنی با کوچکترین فشار پدال گاز عکس العمل نشون میداد و پرقدرت بود..
کوئل مارک HPC نو و وایر اصل کره ائی هم انداختم شمع هم سوزنی دوبل پلاتینویم حلقه ابی انداختم اما برخلاف اون تعاریف نه شتاب انچنانی حس کردم ونه مصرف سوخت پایین یعنی ماشین تو حالت سکون به حرکت کم جون بود وانگار خفه بود یعنی باید بیشتر پدال رو فشار میدام.
با تعویض کوئل ماشین بهترگاز میخوره خنک تر و کم سروصداتر کار میکنه..نمیخوام دوباره ساژم رو بذارم..
راه حل اساتید چیه؟
با گپ 1.35 تونستم قدرت ماشینو بیشتر کنم.اما باز به قبل نمیشه..اما 1.35 زیاد نیست؟تازه فک کنم شمع های سوزنی شنیدم که احتیاج به تنظیم گپ و فیلر نیست.
====================================================
شمع فابریک ماشین پراید انژکتوری نور با کد +FR8DC8 هست
بهترین جایگزین معادل در خانواده بوش یا مارک معتبر دیگه کدوم شمعه؟
قبلا چندین شمع رو ماشین بوده که شمع دور مشکی بوش با کد +FR7DC سوپلاس بنظرم بهترین بازده رو داشته.
سپاس از همگی

ترتیب وایر ها رو یه چک بکنید. و همینطور ترتیب سوکت برق ورودی کویل ها. احتمال خیلی زیاد مشکل شما همینه.

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط saeed_330 » سه شنبه 22 تیر 1395 23:59

saeed_330 نوشته است:منم ماشینم پژو 405 تی یو فایوه.تا حالا چند بار ماشین با کولر روشن هنگام سکون خاموش شده و وقتی گاز می دی انگار صدای خفگی میاد.رفتم تنظیم موتور گفتن مشکلی نداره و موتور ایراد نداره.چیکار کنم به نظرتون

مگه اینکه خودم به خودم جواب بدم.انژکتورا رو تمیز کردم خوب شده فعلا

ASHKAN95 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 73 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 23 تیر 1395 01:51

saeed_330 نوشته است:
saeed_330 نوشته است:منم ماشینم پژو 405 تی یو فایوه.تا حالا چند بار ماشین با کولر روشن هنگام سکون خاموش شده و وقتی گاز می دی انگار صدای خفگی میاد.رفتم تنظیم موتور گفتن مشکلی نداره و موتور ایراد نداره.چیکار کنم به نظرتون

دوست عزیز خب اخه اطلاعات دقیق نمیشه داد ک پاسخ داده نمیشه. ماشینتون باید دستگاه دیاگ بهش وصل باشه و پارامترها چک بشه که معلوم بشه برای چی ماشین خاموش میشه. خیلی احتمالات هست. ممکنه استپر گاز خراب باشه، ممکنه سنسور دریچه گاز خراب باشه، ممکنه انژکتورها خراب باشن، ممکنه وایر و شمع ها مشکل داشته باشن و و و و و......

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط saeed_330 » چهارشنبه 23 تیر 1395 09:15

ASHKAN95 نوشته است:
saeed_330 نوشته است:

دوست عزیز خب اخه اطلاعات دقیق نمیشه داد ک پاسخ داده نمیشه. ماشینتون باید دستگاه دیاگ بهش وصل باشه و پارامترها چک بشه که معلوم بشه برای چی ماشین خاموش میشه. خیلی احتمالات هست. ممکنه استپر گاز خراب باشه، ممکنه سنسور دریچه گاز خراب باشه، ممکنه انژکتورها خراب باشن، ممکنه وایر و شمع ها مشکل داشته باشن و و و و و......

مرسی کا

ASHKAN95 از این پست سپاسگزاري کرده است