در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6813

تشکر کرده: 1683 مرتبه
تشکر شده: 8456 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

مشاهده درون تانک‌های دشمن ممکن می‌شود

توسط sinaset » دوشنبه 17 خرداد 1395 07:28

نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا فناوری پیشرفته افزایش میدان دید خدمه تانک یا سامانه BattleView 360 را معرفی کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از میل آنلاین ، با توجه به محدودیت میدان دید سربازان در تجهیزات زرهی و تانک‌های مستقر در خط مقدم درگیری، معرفی سامانه دید کمکی تانک جزء اولویت‌های بخش نوآوری نیروی زمینی آمریکا است.

سامانه BattleView 360 نمونه ارتقاء یافته نمایشگر پیشرفته جنگنده F-35 است که با استفاده از شبیه‌ساز رایانه‌ای و سرعت پردازش و تفکیک بسیار بالا، امکان مشاهده کامل تحرکات دشمن و انجام اقدامات پیش‌دستانه را در اختیار خدمه قرار می‌دهد.

نیروهای مستقر در تجهیزات زرهی یا تانک‌های جنگی با نصب هدست مجهز به نمایشگر پیشرفته نه‌تنها میدان دید 360 درجه را تجربه می‌کنند، بلکه می‌توانند درون کابین تانک‌های زرهی دشمن را نیز مشاهده کنند. همچنین با استفاده از پهپاد‌های هوشمند می‌توان نقشه کاملی از وضعیت لحظه‌ای میدان جنگ را در اختیار خدمه تانک قرار داد تا آنها با آزادی عمل بیشتر نتیجه جنگ را به نفع خود تغییر دهند.

کارشناسان طراحی و تولید ادوات زرهی معتقدند که مهم‌ترین مشکل تانک‌های زرهی سنگین، کاهش میدان دید خدمه و افزایش خطر انهدام توسط نیروی‌های دشمن است. بنابراین با استفاده از تجهیزات کمکی مثل دوربین‌ و حسگرهای پیشرفته می‌توان میدان دید خدمه تانک را افزایش داد تا نه تنها خطر انهدام کاهش یابد بلکه به دنبال آن پیشروی نیروهای زمینی با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

اطلاعات دریافتی از سامانه چشم سوم تانک را می‌توان با استفاده از نمایشگرهای هد‌آپ، عینک گوگل یا تبلت در اختیار خدمه تانک قرار داد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان