در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 خرداد 1395 08:59

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

درخواست راهنمایی برای روشن کردن ال ای دی با برق شهر

توسط qqaazzzz » دوشنبه 17 خرداد 1395 17:13

سلام وادب

ممنون میشم از اساتید محترم ودلسوز  سئوالی ومشکلی دارم اگر به تجربه وعلم فنی خودتان راهنمایی ولطف فرمایید بینهایت ممنون و سپاسگذارم.

برای روشن کردن این 24 لامپ ال ای دی که برسرراه آن هم یک مقاومت هست بر روی برد مذکور که تصویرشو خدمت شما در انتها میگذارم . با تغذیه برق شهر بدون ترانس با خازن ومقاومت به بهترین شکا استاندارد وفنی وعلمی وفرمولی که حداکثر بازده رو داشته باشه با بیشترین کیفیت نور وعدم کم نور شدن یا اخیانا سوختن آنها به علت ولتاژیا امپر در دراز مدت وطولانی چه مدار تذیه ای رو پیشنهاد میکنید که انشاا... به لطفتون درست کنم ودر کنار این مدار فوق ان را با برق شهر و220 روشن کنم. این مدار مربوط به حشره کش برقی هست با لامپ ابی وتعداد 24 عدد به نظرم 5 میلیمتری هم هست .
کمال تشکر وقدردانی از همه دوستان واساتید فن

http://s6.picofile.com/file/8254599776/led_24.zip.html

با احترام

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5650

تشکر کرده: 1571 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: درخواست راهنمایی برای روشن کردن ال ای دی با برق شهر

توسط sinaset » دوشنبه 17 خرداد 1395 21:06

سلام بر شما

کاربر محترم اولین نکته در رابطه با مدار تغذیه بدون ترانس (اصطلاح خارجی transformerless ) این است که،این نوع مدارها بیشتر برای زمانی استفاده میشود که نیاز به انرژی کمتری باشد.

و نکته بعدی،این است که،هرچقدر ظرفیت خازن پلی استر ابتدایی بیشتر باشد،می توانید امپر بیشتری دریافت کنید.

در  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد می توانید ،توضیحاتی بیشتری را بخوانید

این مدارها ،در  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد تاپیک و  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد تاپیک را هم ببینید.

---
اگر می ببینید که کار شما خیلی خاص و حساس است،بهتر است به سراغ تغذیه سوئیچینگ با بهره وری بالا بروید تا مدار طول عمر بیشتر داشته باشد.

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 خرداد 1395 08:59

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط qqaazzzz » سه شنبه 18 خرداد 1395 18:44

سلام وادب

آقا سینا داداش ارجمندم بابت راهنمایی واشارات در لینکهای دیگر بسیار ممنونم وتقریبا تمام انها رو چندین دفعه مطالعه کردم . باز ممنون میشم راهنمایی فرمایید اگر جای من بودید برای این مدار برای روشن شدنش با توجه به تجربه وعلمی که در این رابطه دارید چکار میکردید. شاید در تاپیک اول خیلی وسواسانه سئوال کردم وشما بزرگوار تصمیم رو در مطالعه خودم ودر نهایت با خودم گذاشته اید. ولیکن شرمنده این طور نیست در کل برای این مدار ممنون میشم چکار کنم استاندار فنی باشه.حالانهایتش  سوخت هم فدای سرت . بالاخره ما رو یاری کنید
با احترام

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5650

تشکر کرده: 1571 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » چهارشنبه 19 خرداد 1395 07:24

سلام بر شما
خواهش می کنم.

نکته به خصوصی نیست به غیر از موارد که گفته شد.
اگر بازهم سوالی داشتید بپرسید.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.