جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6568

تشکر کرده: 1666 مرتبه
تشکر شده: 8122 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

یک سوم مردم جهان کهکشان راه شیری را نمی بینند

توسط sinaset » يکشنبه 23 خرداد 1395 07:39

تحقیقات جدید حاکی از آن است که بیش از یک سوم انسانها روی کره خاکی دیگر قادر به مشاهده کهکشان راه شیری نیستند و نورهای مصنوعی درخشان زمینی مسبب این امر هستند.
به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا به نقل از اسپیس، این تحقیق با عنوان "اطلس جدید جهان از درخشش آسمان شب" مدعی است که 60 درصد اروپایی‌ها و قریب به 80 درصد ساکنان آمریکای شمالی دیگر نمی‌توانند مجموعه سیارات و ستارگان را مشاهده کنند.

طبق این مقاله، سیاره زمین پشت غبار درخشانی پنهان شده که شانس مشاهده کهکشان راه شیری را از زمینیان گرفته است.

سنگاپور از بیشترین آلودگی نوری در جهان برخوردار است. سن ماریو، کویت، قطر و مالت نیز در فهرست مناطقی قرار دارند که ساکنانشان قادر به مشاهده راه شیری نیستند.

به گفته محققان، آلودگی نوری باعث ایجاد مشکلات بی‌شمار از هدر رفتن پول و انرژی گرفته تا از دست دادن تنوع زیستی و فرهنگ می‌شود. این مشکلات می‌توانند با خاموش کردن نورها، به سرعت حل شوند. این گزینه بسیار دم دستی بنظر می‌رسد اما محققان چند تغییر بزرگتر را نیز پیشنهاد داده‌اند.

علاوه بر توصیه به مردم برای استفاده از حداقل مقدار نور برای انجام کارها و محدود کردن شدید نور آبی که در ریتم شبانه‌روزی بدن اختلال وارد می‌کند، این محققان همچنین پیشنهاد نصب یک سپر برای جلوگیری ارسال نور به بالای سطح افق را نیز ارائه کرده‌اند.

در حال حاضر کشور چاد، جمهوری آفریقای مرکزی یا ماداگاسکار بهترین مکان برای مشاهده آسمان شب و کهکشان راه شیری به شمار می‌روند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان