خبر فوري(نمايش فيلم ناو آمريکايي)

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » یک شنبه 21 آبان 1385, 12:20 pm

Reza6662,
نکته جالب توجه اينکه پهباد ايراني بعد از 20 دقيقه پرواز بر فراز ناو آمريکايي شناسايي شده است! 8) اين در حاليست که هدف را اگر در 3 ثانيه اول حمله نتوان شناسايي کرد احتمالا شکست حتمي است! اگر اين پهباد يکي نبود و 10 تا بود و هر کدوم حاوي چند صد کيلو مواد منفجره بودن و خودشون رو به ناو ميزدن تا مدتهاي زيادي ناو بلااستفاده ميشد. :-)

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar » یک شنبه 21 آبان 1385, 1:03 pm

Reza6662,
دل ما رو مي سوزوني که فيلم رو نمي بينيم :lol: :lol:
هیهات منا الذلة

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

پست توسط Yasser » یک شنبه 21 آبان 1385, 1:08 pm

Saeid12345 نوشته شده:Reza6662,
نکته جالب توجه اينکه پهباد ايراني بعد از 20 دقيقه پرواز بر فراز ناو آمريکايي شناسايي شده است! 8) اين در حاليست که هدف را اگر در 3 ثانيه اول حمله نتوان شناسايي کرد احتمالا شکست حتمي است! اگر اين پهباد يکي نبود و 10 تا بود و هر کدوم حاوي چند صد کيلو مواد منفجره بودن و خودشون رو به ناو ميزدن تا مدتهاي زيادي ناو بلااستفاده ميشد. :-)

Saeid عزیز
از عواملی که باعث شده پهپاد ایرانی شناسایی نشه ارتفاع اون و همچنین دور بودنش از ناو آمریکایی هست. که با نزدیک شدن پهپاد به ناو این امکان به شدت کاهش پیدا میکنه و پرنده جدای از صدای موتورش بوسیله سیستم های راداری ناو از جمله سیستم Proximity Sensing شناسایی خواهد شد و با وسایلی مانند توپهای زیر مورد هدف قرار خواهد گرفت.
خوبه بدونیم که توپهای فالانکس در بعضی از انواع، قابلیت شلیک به سمت 15 هدف رو در دقیقه دارند.
حالا اگر یک ناو از 8تا از اونها برخوردار باشه در دقیقه چند تا پهپاد رو میتونه با موفقیت بزنه؟ اگر با شانس 75% هم در نظر بگیریم میشه در دقیقه 90 عدد از تمام سمتها. البته به شرط اینکه بتونند نزدیک بشن.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

پس بهتره که از این پرنده ها فقط برای شناسایی استفاده بشه و اگر نیاز به زدن ناوهای آمریکایی بود از سلاح های مطمئن تری استفاده کنیم. (امیدوارم این نیاز فعلاً پیش نیاد)
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral
تصویر

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط احمدوند » یک شنبه 21 آبان 1385, 2:47 pm

تصاوير اين عمليات زيبا را بصورت تقريبا مفصل اخبار ساعت 14.30 شبکه يک پخش کرد و بروي ان تفسير هم کذاشت انچه که نشان داده شد تصوير برداري از زواياي مختلف اين ناو بود بطوريکه از برخي از تصاوير کاملا مشخص بود که هواپيما در فاصله نزديکي از ناو درحال پرواز است اين تصاوير انقدر گويا بود که ميتوان به وضوح نوع هواپيماها ي روي عرشه را تشخيص داد و همچنين هواپيمايي که در حال اماده شدن براي پرواز است به نظرم با اينهمه ادعاهاي امريکا کار حرفه ايي خوبي توسط سپاه انجام شده
کم لطفي است براي توجيه بيايم بگيم هواپيما از ناو دوربوده ويا حرفهايي مشابه اين به منظور کم کردن ارزش کار

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

پست توسط Yasser » یک شنبه 21 آبان 1385, 3:18 pm

احمدوند نوشته شده:تصاوير اين عمليات زيبا را بصورت تقريبا مفصل اخبار ساعت 14.30 شبکه يک پخش کرد و بروي ان تفسير هم کذاشت انچه که نشان داده شد تصوير برداري از زواياي مختلف اين ناو بود بطوريکه از برخي از تصاوير کاملا مشخص بود که هواپيما در فاصله نزديکي از ناو درحال پرواز است اين تصاوير انقدر گويا بود که ميتوان به وضوح نوع هواپيماها ي روي عرشه را تشخيص داد و همچنين هواپيمايي که در حال اماده شدن براي پرواز است به نظرم با اينهمه ادعاهاي امريکا کار حرفه ايي خوبي توسط سپاه انجام شده
کم لطفي است براي توجيه بيايم بگيم هواپيما از ناو دوربوده ويا حرفهايي مشابه اين به منظور کم کردن ارزش کار

احمدوند عزیز
اولاً هواپیماهای شناسایی و اکتشافی (و ایضاً پهپادهای شناسایی) از دوربین هایی با زاویه های بسته و لنز تله با بزرگنمایی بسیار بالا استفاده میکنند. به همین دلیل هست که تصاویرشون در فاصله دور میتونه از وضوح خوبی برخوردار باشه و شما فکر میکنین که از فاصله نزدیک بوده.
دوماً من هم مثل همه شما معتقدم که کار خوب و لازمی انجام شده و اصلاً هم منظورم این نبوده که اون رو کم ارزش جلوه بدم. عرض من این بود که موضوع جدیدی نیست و دائماً به صورت برنامه ای توسط نیروی دریایی و هوایی ارتش به منظور کنترل تردد شناورهای منطقه خلیج و عمان در حال انجام هست و تحرکات اونها کاملاً تحت نظر و کنترل هست و الان هم که بچه های جسور و دلاور سپاه این کارو انجام دادن باز هم اولین بارشون نبوده، فقط این بار مسئولین اقدام به پخش تلوزیونی این قبیل فیلمها کردن به جهت جنگ روانی و اقدام تبلیغاتی در خصوص توان دفاعی و کنترلی ایران و بهره برداری از بازتابهای سیاسی این مسئله، همین.
سوماً طرف صحبت من در خصوص عدم نیاز و توجیه استفاده از این هواپیما برای حمله به ناو آمریکایی توضیحی جهت دوست خوبمون سعید بود که شما رو در ابتدا به مطلب ایشون و بعد دقت در جوابی که من به ایشون دادم ارجاع میکنم.
امیدوارم پاسخ صحیح و لازم رو داده باشم باشم.

نتیجه گیری اخلاقی :
آقا محسن گرامی عزیز دل برادر. شما کدوم طرفی بودی که از هردو تشکر کردی ؟ :-( :-)
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral
تصویر

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 59 بار

پست توسط کفير » یک شنبه 21 آبان 1385, 4:42 pm

حيف که f-14 روي ناو نبود و گر نه جاسوسي ازاف-14 چه حالي ميده
در ضمن نمي شود پهپاد را به موشک مجهز کرد تا از همون ارتفاع بالا ناو را بزند
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » یک شنبه 21 آبان 1385, 5:09 pm

Yasser,
گفته هاي شما صحيح اما لطفا يک بار ديگر نوشته مرا بخوانيد. :-o
من گفتم که اگر هر پهباد چند صد کيلو گرم مواد منفجره داشت نه اينکه درونش را پر از مواد منفجره ميکرديم؟!

کفير,
بله ميتوان با نصب تنها 4 موشک سنگين ضد زره مثلا ماليوتکا بر روي پهباد و شليک آنها از فاصله بيش از يک کيلومتر براحتي عرشه ناو هواپيمابر را نابود کرد و بدون محل فرود و پرواز هيچ هواپيمايي نميتواند پرواز کند بجز چند تا AV-8B که اونا هم عددي نيستن و عملا ناو دشمن تنها تبديل به يک کشتي معمولي جنگي ميشود و فقط ميتواند موشک کروز شليک کند که اگر سکوهاي پرتاب موشکها را هم بزنيم ميشه يه لگن متحرک 300 متري؟! :grin:

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4577 بار

پست توسط كيارش » یک شنبه 21 آبان 1385, 5:49 pm

Reza6662 نوشته شده:
كيارش نوشته شده:بابا يكي بذاره منم به بينم :lol: :lol: :lol: :lol:

خيلي جالبه. من امروز ساعت 10 صبح تو شبكهء خبر ديدم. رديفي از هواپيماهاي F/A-18 به وضوح معلوم بود.
ضمنن يك هواپماي E-2 هم آمادهء پرواز ميشد. :grin:

مي خواي دل ما رو بسوزوني :sad: :-? :eek:
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 60 بار
سپاس‌های دریافتی: 44 بار

پست توسط bmyazdani » یک شنبه 21 آبان 1385, 7:12 pm

كيارش, sardar,
اگه این طور که تو اخبار میگفت.تو شبکه های خبری خارجی بازتاب گسترده ای داشته.تو نت بگردین احتمالا پیدا می کنین.
من هم اگر پیدا کردم براتو ن میگذارم ببینید.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4577 بار

پست توسط كيارش » یک شنبه 21 آبان 1385, 7:20 pm

ممنونيم :)
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4293 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » یک شنبه 21 آبان 1385, 7:24 pm

فيلمش رو من به وسيلهء کارت TV که روي کامپيوتر محل کارم هست ضبط کردم
اما سياه و سفيده و کيفيت مناسبي نداره، ضمن اينکه حجمش هم بالاست.
اگر کيفيت بهترش جايي نبود جايي به MPEG-4 تبديل مي کنم و Upload مي کنم. :?

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 112 بار
تماس:

پست توسط R@mtin » یک شنبه 21 آبان 1385, 7:53 pm

به طور کلي فيلمي که پخش شد کيفيت کمي داشت :? ...

حالا چه طور شده آمريکايي ها با اون همه ادعا نتونستن زودتر اين طياره رو رديابي کنند ؟؟؟ :?

اين نشون مي ده آمريکايي ها در منطقه کاملا آسيب پذيرند :grin:
اینان برای عشق ورزیدن به خدای خود راهی جز به صلیب کشیدن انسان نمی شناسند...
(فریدریش نیچه)

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”