جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain

Captain

نماد کاربر
1790

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 15:49

آرشيو سپاس: 260 مرتبه در 163 پست

توسط Saeid12345 » يکشنبه 21 آبان 1385 12:20

Reza6662,
نکته جالب توجه اينکه پهباد ايراني بعد از 20 دقيقه پرواز بر فراز ناو آمريکايي شناسايي شده است! 8) اين در حاليست که هدف را اگر در 3 ثانيه اول حمله نتوان شناسايي کرد احتمالا شکست حتمي است! اگر اين پهباد يکي نبود و 10 تا بود و هر کدوم حاوي چند صد کيلو مواد منفجره بودن و خودشون رو به ناو ميزدن تا مدتهاي زيادي ناو بلااستفاده ميشد. :-)

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1575

تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » يکشنبه 21 آبان 1385 13:03

Reza6662,
دل ما رو مي سوزوني که فيلم رو نمي بينيم :lol:  :lol:
هیهات منا الذلة

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 10:58

ناوگان منطقه دوم

آرشيو سپاس: 315 مرتبه در 152 پست

توسط Yasser » يکشنبه 21 آبان 1385 13:08

Saeid12345 نوشته است:Reza6662,
نکته جالب توجه اينکه پهباد ايراني بعد از 20 دقيقه پرواز بر فراز ناو آمريکايي شناسايي شده است! 8) اين در حاليست که هدف را اگر در 3 ثانيه اول حمله نتوان شناسايي کرد احتمالا شکست حتمي است! اگر اين پهباد يکي نبود و 10 تا بود و هر کدوم حاوي چند صد کيلو مواد منفجره بودن و خودشون رو به ناو ميزدن تا مدتهاي زيادي ناو بلااستفاده ميشد. :-)

Saeid عزیز
از عواملی که باعث شده پهپاد ایرانی شناسایی نشه ارتفاع اون و همچنین دور بودنش از ناو آمریکایی هست. که با نزدیک شدن پهپاد به ناو این امکان به شدت کاهش پیدا میکنه و پرنده جدای از صدای موتورش بوسیله سیستم های راداری ناو از جمله سیستم Proximity Sensing شناسایی خواهد شد و با وسایلی مانند توپهای زیر مورد هدف قرار خواهد گرفت.
خوبه بدونیم که توپهای فالانکس در بعضی از انواع، قابلیت شلیک به سمت 15 هدف رو در دقیقه دارند.
حالا اگر یک ناو از 8تا از اونها برخوردار باشه در دقیقه چند تا پهپاد رو میتونه با موفقیت بزنه؟ اگر با شانس 75% هم در نظر بگیریم میشه در دقیقه 90 عدد از تمام سمتها. البته به شرط اینکه بتونند نزدیک بشن.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

پس بهتره که از این پرنده ها فقط برای شناسایی استفاده بشه و اگر نیاز به زدن ناوهای آمریکایی بود از سلاح های مطمئن تری استفاده کنیم. (امیدوارم این نیاز فعلاً پیش نیاد)
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
78

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 مرداد 1385 09:45

آرشيو سپاس: 11 مرتبه در 10 پست

توسط احمدوند » يکشنبه 21 آبان 1385 14:47

تصاوير اين عمليات زيبا را بصورت تقريبا مفصل اخبار ساعت 14.30 شبکه يک پخش کرد و بروي ان تفسير هم کذاشت  انچه که نشان داده شد تصوير برداري از زواياي مختلف اين ناو بود  بطوريکه از برخي از تصاوير کاملا مشخص بود که هواپيما در فاصله نزديکي از ناو درحال پرواز است اين تصاوير انقدر گويا بود که ميتوان به وضوح نوع هواپيماها ي روي عرشه را تشخيص داد و همچنين هواپيمايي که در حال اماده شدن براي پرواز است به نظرم با اينهمه ادعاهاي امريکا   کار حرفه ايي خوبي توسط سپاه انجام شده
کم لطفي است  براي توجيه بيايم بگيم هواپيما از ناو دوربوده ويا حرفهايي مشابه اين به منظور کم کردن ارزش کار

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 10:58

ناوگان منطقه دوم

آرشيو سپاس: 315 مرتبه در 152 پست

توسط Yasser » يکشنبه 21 آبان 1385 15:18

احمدوند نوشته است:تصاوير اين عمليات زيبا را بصورت تقريبا مفصل اخبار ساعت 14.30 شبکه يک پخش کرد و بروي ان تفسير هم کذاشت  انچه که نشان داده شد تصوير برداري از زواياي مختلف اين ناو بود  بطوريکه از برخي از تصاوير کاملا مشخص بود که هواپيما در فاصله نزديکي از ناو درحال پرواز است اين تصاوير انقدر گويا بود که ميتوان به وضوح نوع هواپيماها ي روي عرشه را تشخيص داد و همچنين هواپيمايي که در حال اماده شدن براي پرواز است به نظرم با اينهمه ادعاهاي امريکا   کار حرفه ايي خوبي توسط سپاه انجام شده
کم لطفي است  براي توجيه بيايم بگيم هواپيما از ناو دوربوده ويا حرفهايي مشابه اين به منظور کم کردن ارزش کار

احمدوند عزیز
اولاً هواپیماهای شناسایی و اکتشافی (و ایضاً پهپادهای شناسایی) از دوربین هایی با زاویه های بسته و لنز تله با بزرگنمایی بسیار بالا استفاده میکنند. به همین دلیل هست که تصاویرشون در فاصله دور میتونه از وضوح خوبی برخوردار باشه و شما فکر میکنین که از فاصله نزدیک بوده.
دوماً من هم مثل همه شما معتقدم که کار خوب و لازمی انجام شده و اصلاً هم منظورم این نبوده که اون رو کم ارزش جلوه بدم. عرض من این بود که موضوع جدیدی نیست و دائماً به صورت برنامه ای توسط نیروی دریایی و هوایی ارتش به منظور کنترل تردد شناورهای منطقه خلیج و عمان در حال انجام هست و تحرکات اونها کاملاً تحت نظر و کنترل هست و الان هم که بچه های جسور و دلاور سپاه این کارو انجام دادن باز هم اولین بارشون نبوده، فقط این بار مسئولین اقدام به پخش تلوزیونی این قبیل فیلمها کردن به جهت جنگ روانی و اقدام تبلیغاتی در خصوص توان دفاعی و کنترلی ایران و بهره برداری از بازتابهای سیاسی این مسئله، همین.
سوماً طرف صحبت من در خصوص عدم نیاز و توجیه استفاده از این هواپیما برای حمله به ناو آمریکایی توضیحی جهت دوست خوبمون سعید بود که شما رو در ابتدا به مطلب ایشون و بعد دقت در جوابی که من به ایشون دادم ارجاع میکنم.
امیدوارم پاسخ صحیح و لازم رو داده باشم باشم.

نتیجه گیری اخلاقی :
آقا محسن گرامی عزیز دل برادر. شما کدوم طرفی بودی که از هردو  تشکر کردی ؟ :-(   :-)
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral

Major

Major

نماد کاربر
321

تاريخ عضويت

يکشنبه 23 مهر 1385 20:43

آرشيو سپاس: 60 مرتبه در 40 پست

توسط کفير » يکشنبه 21 آبان 1385 16:42

حيف که f-14 روي ناو نبود و گر نه جاسوسي ازاف-14 چه حالي ميده
در ضمن نمي شود پهپاد را به موشک مجهز کرد تا از همون ارتفاع بالا ناو را بزند

Captain

Captain

نماد کاربر
1790

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 15:49

آرشيو سپاس: 260 مرتبه در 163 پست

توسط Saeid12345 » يکشنبه 21 آبان 1385 17:09

Yasser,
گفته هاي شما صحيح اما لطفا يک بار ديگر نوشته مرا بخوانيد. :-o
من گفتم که اگر هر پهباد چند صد کيلو گرم مواد منفجره داشت نه اينکه درونش را پر از مواد منفجره ميکرديم؟!

کفير,
بله ميتوان با نصب تنها 4 موشک سنگين ضد زره مثلا ماليوتکا بر روي پهباد و شليک آنها از فاصله بيش از يک کيلومتر براحتي عرشه ناو هواپيمابر را نابود کرد و بدون محل فرود و پرواز هيچ هواپيمايي نميتواند پرواز کند بجز چند تا AV-8B که اونا هم عددي نيستن و عملا ناو دشمن تنها تبديل به يک کشتي معمولي جنگي ميشود و فقط ميتواند موشک کروز شليک کند که اگر سکوهاي پرتاب موشکها را هم بزنيم ميشه يه لگن متحرک 300 متري؟! :grin:

Captain

Captain

نماد کاربر
2732

تشکر کرده: 67 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مرداد 1385 22:34

آرشيو سپاس: 5103 مرتبه در 812 پست

توسط كيارش » يکشنبه 21 آبان 1385 17:49

Reza6662 نوشته است:
كيارش نوشته است:بابا يكي بذاره منم به بينم  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

خيلي جالبه. من امروز ساعت 10 صبح تو شبكهء خبر ديدم. رديفي از هواپيماهاي F/A-18 به وضوح معلوم بود.
ضمنن يك هواپماي E-2 هم آمادهء پرواز ميشد.  :grin:

مي خواي دل ما رو بسوزوني  :sad:  :-?  :eek:
قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,
ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر نبود

Major I

Major I

نماد کاربر
301

تاريخ عضويت

سه شنبه 14 شهریور 1385 07:00

آرشيو سپاس: 44 مرتبه در 19 پست

توسط bmyazdani » يکشنبه 21 آبان 1385 19:12

كيارش, sardar,
اگه این طور که تو اخبار میگفت.تو شبکه های خبری خارجی بازتاب گسترده ای داشته.تو نت بگردین احتمالا  پیدا می کنین.
من هم اگر پیدا کردم براتو ن میگذارم ببینید.

Captain

Captain

نماد کاربر
2732

تشکر کرده: 67 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مرداد 1385 22:34

آرشيو سپاس: 5103 مرتبه در 812 پست

توسط كيارش » يکشنبه 21 آبان 1385 19:20

ممنونيم  :)
قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,
ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر نبود

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

توسط Reza6662 » يکشنبه 21 آبان 1385 19:24

فيلمش رو من به وسيلهء کارت TV که روي کامپيوتر محل کارم هست ضبط کردم
اما سياه و سفيده و کيفيت مناسبي نداره، ضمن اينکه حجمش هم بالاست.
اگر کيفيت بهترش جايي نبود جايي به MPEG-4 تبديل مي کنم و Upload مي کنم. :?

Captain II

Captain II

نماد کاربر
234

تاريخ عضويت

سه شنبه 21 شهریور 1385 01:18

کرج

آرشيو سپاس: 121 مرتبه در 37 پست

توسط R@mtin » يکشنبه 21 آبان 1385 19:53

به طور کلي فيلمي که پخش شد کيفيت کمي داشت  :?  ...

حالا چه طور شده آمريکايي ها با اون همه ادعا نتونستن زودتر اين طياره رو رديابي کنند ؟؟؟ :?

اين نشون مي ده آمريکايي ها در منطقه کاملا آسيب پذيرند  :grin:
اینان برای عشق ورزیدن به خدای خود راهی جز به صلیب کشیدن انسان نمی شناسند...
(فریدریش نیچه)

قبليبعدي