بازگشت بویینگ به ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي غير نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 463
تاریخ عضویت: دو شنبه 18 تیر 1386, 9:45 pm
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

بازگشت بویینگ به ایران

پست توسط hermes_PERSIAN » جمعه 28 خرداد 1395, 12:53 pm

«کاخ سفید» به غول هواپیمایی جهان، مجوز معامله با تهران داد
بازگشت «بوئینگ» به ایران پس از 37 سال
«بوئینگ» در یک قرارداد 17 میلیارد دلاری 100 هواپیما به ایران می‌فروشد

«کاخ سفید» به غول هواپیمایی جهان، مجوز معامله با ایران داد
بازگشت «بوئینگ» به آسمان ایران پس از 37 سال
«بوئینگ» در یک قرارداد 17 میلیارد دلاری 100 هواپیما به ایران می‌فروشد

اجرای برجام پای بسیاری از سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ دنیا را برای سرمایه‌گذاری در ایران باز کرد که قرارداد خرید هواپیما از ایرباس و اکنون نیز اعلام آمادگی بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران از مهم ترین قراردادهای پس از توافق هسته‌ای به شمار می‌روند.
زمانی که ایران اعلام کرد برای نوسازی ناوگان فرسوده هوایی به 500 هواپیمای جدید نیاز دارد بسیاری از شرکت‌های هوایی برای حضور در بازار ایران ابراز تمایل کردند. در این میان دو شرکت ایرباس و بوئینگ توانستند با جلب نظر ایران قراردادهای اولیه برای فروش هواپیما به ایران را امضا کنند. بلافاصله پس از اجرای برجام و سفر رئیس‌جمهوری به فرانسه قرارداد با ایرباس برای خرید 118 فروند هواپیما امضا شد. براساس گفته عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، طرف فرانسوی متعهد شده در مدت 16 سال هواپیماهای ایرباس را در اختیار ایران قرار دهد. این هواپیماها شامل 45 ایرباس 320، 45 ایرباس 330 و 16 ایرباس 350 و 12 ایرباس 380 است. حال آخوندی خبر از خرید 100 هواپیمای بوئینگ را می‌دهد که جزئیات این توافق قرار است روزهای آینده منتشر شود. دراین خصوص خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد طی روزهای آینده ایران قرارداد 25 میلیارد دلاری برای خرید 100 فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ منعقد می‌کند. این نخستین قرارداد دو کشور پس از لغو تحریم‌ها محسوب شده و باید از سوی دولت امریکا مورد تأیید قرار گیرد.
بیانیه رسـمی بوئینگ
منتشر می‌شود
یک مقام شرکت بوئینگ نیز گفت توافق این شرکت با ایران برای خرید ۱۰۰ هواپیمای مسافربری احتمالاً روز چهارشنبه به طور رسمی اعلام خواهد شد. روزنامه واشنگتن پست امریکا به نقل از منابع آگاه اعلام کرد ایران و بوئینگ بزودی توافق بر سر یک قرارداد چند میلیارد دلاری را اعلام خواهند کردند.به گفته این منابع ایران قرار است بزودی جزئیات توافق خرید 100 هواپیمای مسافربری از شرکت بوئینگ را اعلام کند. ارزش این توافق 17 میلیارد دلار برآورد شده است که در صورت نهایی شدن بزرگترین خرید ایران از امریکا پس از اجرایی شدن برجام خواهد بود.
اگرچه سازوکارهای مالی این توافق هنوز نهایی نشده است اما احتمالاً هواپیماهای خریداری شده ایران طی حدود یک دهه تحویل این کشور خواهد شد. در دی‌ماه سال گذشته، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری امریکا ضمن موافقت با فروش هواپیماهای مسافربری امریکایی به ایران، به وزیر خارجه خود اختیار داد تا مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را صادر کند. فرهاد پرورش مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی پیش از این در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرده بود : این شرکت در حال مذاکره برای انعقاد یک قرارداد تاریخی خرید هواپیما با بوئینگ است که احتمالاً مشابه سفارش خرید بیش از 100 فروند هواپیما از ایرباس خواهد بود.
امریکا: مطابق برجام فروش هواپیما به ایران مجاز است
جان کربی سخنگوی وزارت خارجه امریکا روز گذشته در اظهار نظری در خصوص فروش هواپیما به ایران گفت: توافق هسته‌ای با ایران شامل بیانیه‌ای است که اجازه کسب مجوز مورد به مورد از سوی افراد و نهادهایی را که خواستار صدور مجوز، فروش یا انتقال هواپیمای مسافربری تجاری صرفاً به‌منظور هوانوردی مسافربری تجاری هستند، به آنها می‌دهد.
ایران قصد دارد با خرید هواپیماهای جدید و نوسازی ناوگان سهم واقعی خود از حمل و نقل هوایی در منطقه را به دست بیاورد. با توجه به موقعیت استراتژیک ایران و امنیت کشور نسبت به کشورهای منطقه بسیاری از شرکت‌های هوایی برای حضور در ایران تمایل بیشتری دارند.
منبع: روزنامه ایران
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15835
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72372 بار
سپاس‌های دریافتی: 31499 بار
تماس:

Re: بازگشت بویینگ به ایران

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 9 تیر 1397, 1:37 pm

سراب قشنگی بود ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي غير نظامي”