در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
15

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 فروردین 1395 10:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکل عجیب با هارد دیسک

توسط Discussion » جمعه 28 خرداد 1395 16:50

با سلام
دوستان لپ تاب من به تازگی به علت افتادن از روی میز هاردش دچار صدمه شد و بعد از پرس وجو دربازار وگرفتن قیمت های زیادی که هر فروشنده هم به سلیقه خودش اعلام میکنه من تصمیم گرفتم برای  صرفه جویی در هزینه یک هارد اکسترنالی که داشتم و ازش استفاده ریادی نمیکردم. از قابش دربیارم و اون رو به عنوان هارد اینترنال داخل لپ تاب بزارم.هارد را با دقت بالا و بدون این که صدمه ای ببینه باز کردم و توی لپتاب جاسازی کردم. تست کردم. هارد بدون مشکل بالا اومد و حتی برای اطمینان یه ویندوز هم روش نصب کردم و اون هم بدون مشکل با درایوهای دیگه بالا اومد. خلاصه بعد از این که من دیدم مشکلی نیست تصمیم گرفتم هارد رو به طور کامل فرمت کنم., و فقط 2 درایو یکی برای ویندوز و دیگری برای بقیه فایلها ایجاد کنم.هارد رو فرمت کردم(با یکی از نرم افزارهای برنامه hirens boot cd) ولی بعد از انجام فرمت وریست شدن لپتاب با یک صفحه ابی مواجه شدم که درخواست پسورد میکرد. البته نه خود من پسوردی داده بودم. نه نرم افزار به من پسوردی داده بود. خلاصه این که این هارد الان بلا استفاده شده و من هم نمیدونم پسورد چیه/ متاسفانه نرم افزاری که همیشه ازش برای فرمت هاردها استفاده میکردم در دسترس نبود و بدون اطلاع قبلی از این نرم افزار استفاده کردم و اصلا احتمال چنین چیزی رو نمیدادم با یکی از دوستان صحبت کردم و گفتن که قید هارد رو باید بزنی و راهی برای نجاتش وجود نداره ایا واقعا چنینه؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5799

تشکر کرده: 1603 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: مشکل عجیب با هارد دیسک

توسط sinaset » شنبه 29 خرداد 1395 07:27

سلام بر شما

شاید ارور مربوط به پسورد نرم افزاریست که شما باهش هارد رو فرمت کردید..!

اما بهتر است،به کمک ویندوز 7 یا 10 اقدام به فرمت کردن هاردیسک کنید (زمانی که می خواهید درایور ویندوز خودتون رو نصب کنید) .احتمالا نباید مشکلی باشه.
اگر بازهم به مشکل برخوردید.بهتراست،هارد را در کنار یک سیستم دیگر قرار داده(سیستم که خودش هارد مستقل دارد) و به کمک ان سیستم اقدام به حذف و فرمت کردن درایوها کنید.

انشالله که مشکل شما حل شود
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
15

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 فروردین 1395 10:54

توسط Discussion » شنبه 29 خرداد 1395 08:42

با سلام به شما و تشکر از همفکری شما.

تا جایی که من در اینترنت سرچ کردم. این یک پسورد سخت افزاریه و به راحتی قابل حذف شدن نیستند. هارد رو از لپتاب خارج کردم و توی قابش گذاشتم  واز طریق یو اس بی به سیستم وصل کردم. هیچ درایوی در سیستم نشان داده نمیشه که بشه فرمتش کرد :K:L  ام راه حل دومی که گفتین راه خوبی به نظر میرسه. باید امتحانش کنم.ممنون :D

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 تیر 1395 02:47

توسط sona4774 » شنبه 26 تیر 1395 03:30

سلام این مشکل رو من هم دارم هارد اکسترنال رو باز کردم و به جای هارد اصلی گذاشتم ویتدوز نصب کردم استفاده میکردم تا اینکه ویندوز پرید ولی الان سیستم اجازه نصب ویندوز رو نمیده تا قسمت لودینگ ویندوز میره ریست میشه مانیتور خاموش میمونه