در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

عایق کاری آمفی تئاتر پرنس ماهیدول با پشم سنگ

توسط paramisrockwool » شنبه 29 خرداد 1395 22:33

در دانشگاه ماهیدول در تایلند تصمیم گرفته شد که یک سالن آمفی تئاتر اصلی در زمینی به مساحت 54 جریب ساخته شود. مکان انتخاب شده در کنار باغ گیاه شناسی واقع شده و این سالن آمفی تئاتر، مرکز آموزش و اجرای موسیقی و همچنین مکانی برای برگزاری کنفرانس های بین المللی در نظر گرفته شده. سالن آمفی تئاتر دانشگاه ماهیدول، هم مکانی برای کنفرانس های عملی و هم مکانی برای نمایش های هنری و فرهنگی است.


دانشگاه یک رقابت برای طراحی این تالار ایجاد کرد که باعث جذب بیش از 10 شرکت معماری شد. برنده ی این رقابت شرکت معماری 49 بود و ویژگی آن طراحی مفهومی بود که از ترکیب اشکال طبیعی به همراه ویژگی های معماری سنتی تایلند، الهام گرفته است.
ساختمان تالار کنفرانس دانشگاه ماهیدول 5 طبقه ارتفاع دارد و دارای 2 طبقه زیر زمین می باشد. مساحت کلی آن 31426.5 متر مربع است. این ساختمان متشکل از یک سالن کنفرانس با 2002 صندلی، یک جایگاه دسته نوازندگان، سالن نمایش، اتاق تمرین و پارکینگ زیر زمینی به ظرفیت 152 ماشین است.

برای دیدن عکس در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید
http://paramisrockwool.com/media/k2/ite ... 513_XL.jpg

برای جلوگیری از خروج و ورود صدا، این تالار کنفرانس باید عایق کاری صوتی می شد، در ابتدا تصمیم گرفته شد که از عایق صوتی فومی ویژه برای عایق کاری دیوارها و زیر آمفی تئاتر، به دلیل نیاز به تراکم، استفاده شود. مساحتی که باید عایق کاری صوتی می شد 10000 متر مربع است اما قیمت فوم زیاد بود در حالی که عایق صوتی پشم سنگ تاثیر بیشتری در جذب صدا دارد و هیچ نگرانی در مورد مشکلات متراکم شدن بیشتر آن وجود نداشت. بنابراین تصمیم گرفته شدن در عایق کاری صوتی این سالن آمفی تئاتر از عایق صوتی حرارتی پشم سنگ استفاده شود.


منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/255- ... 9%86%D8%AF

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان