طراحی سایت برای سرگرمی و یا کسب و کار؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: یک شنبه 30 خرداد 1395, 2:02 am
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

طراحی سایت برای سرگرمی و یا کسب و کار؟

پست توسط sheyda69 » یک شنبه 30 خرداد 1395, 3:41 pm

اطلاع درباره چگونگی طراحی سایت جهت اشخاصی که می خواهند وب سایتی جهت کسب و کار و یا سرگرمی ایجاد نمایند، ضروری است . وب سایت های آنلاین بسياري هستند که برای شما به آسانی شرح می دهند که برای طراحی سایت و انجام کارها چه موارد ی را باید در نظر گرفته و انجام دهید. اما تعداد کمی از آنها راه حل های مناسب جهت مبتدیان ارائه می کنند.

به نظر می رسد افراد به نوعی از پیش زمینه آبرخي کلی در مورد بسیار زیاد ی از عوامل اثر گذار در طراحی سایت نیاز دارند. آن وب سایت ها نگاه آسان تری نسبت به آنچه ً هست دارند. مطمئناً هر کسی می تواند وب وبسایت با ظاهر قابل قبول ایجاد نماید، ولی چگونه می توان طراحی سایت را به صورتی انجام داد که آن وب سایت برای شما پول ساز باشد بازدیدکننده را به خود جلب نماید؟

این دو دلیل زیاد پر ارزش است هر کسی قادر به انجام آن در طراحی وبسایت نیست. خیلی مهم نیست که شما چه کسی هستید و یا وب وبسایت شما چه مورد استفاده ای دارد. به هر حال یکی از این دو معیار بایستی در طراحی سایت بوسیله طراح وب وب سایت تاٰمین شود.

اول از تمام بایستی وب وب سایت شما بازدیدکننده را جذب نماید: در غیر این صورت داشتن یک وب سایت هیچ خاصیت ای برای شما نخواهد داشت. حتی چنانچه شما تنها به منظور داشتن سرگرمی و یا رابطه با افراد خانواده، دوست و آشنا (بهتر است این کار با فیس بوک انجام شود!) اقدام به تولید و ساخت و طراحی سایت کرده اید تا افراد آن را ببینند؛ اگر مایل به کسب درآمد از طریق وب وب سایت هستید، پس هنوز نیاز به بازدیدکننده داشته و بایستی بتوانید آنها را جهت خرید از طریق وب سایت خود متقاعد نمایید.

این بدان معناست که می بایست با افراد ارتباط را حفظ بکنید ؛ بایستی آدرس ایمیل و نام معین ات بازدیدکنندگان وب سایت را نگه داشته با آنها در ارتباط باشید. به بازدیدکنندگان وب سایت خود پیشنهاد ات ویژه ارائه بکنید و یا به آنها اطلاعات ارائه نمایید تا در نهایت اعتماد ایجاد شده و آنها از شما خرید نمایند.

جهت ایجاد شناخت و مواجهه افراد با کالاها شما ایجاد چشـم انداز در وب سایت و به منظور فروش و در نهایت بازگشت افراد به وب سایت تان، تبلیغات زیاد ضروری است . در اکثر وب سایت ها که به شما نحوهء ایجاد وب وبسایت را نشان می دهند، به شما نمی گویند که زمان طراحی وبسایت بایستی ساختار وب سایت به گونه ای باشد که برای شما به اصطلاح کار نماید .

این کار مانند خرید اتومبیل است. شما تنها برای این اتومبیل نمی خرید که درون اتومبیل درست مانند تاکسی ، فقط بنشینید و به مقصد خود بروید. می بایست یاد بگیرید که چگونه آن را برانید . وقت ی که یاد گرفتید می توانید رانندگی بکنید . حال چرا طراحی وبسایت شبیه ه این مثال است! جهت چه که نه؟ براي چه که از کوچکترین بخش تا همه بخشهای دیگر، نیاز دارد که به گونه ای طراحی شود که وب وب سایت برای شما کار نماید .

در اینجا به چند مورد ضروری اشاره می کنیم که در طراح سایت بایستی رعایت شود تا وب سایت برای شما منبع درآمد باشد:

میزبان وب سایت شما ارائه دهندهء فضا برای وب وبسایت شما است . دقیقاً مثل دایرکتوری بزرگ که شما می توانید فایـل های را در آن قرار دهید؛ فایلهایی مثل فایل صفحات وب سایت، فایل های گرافیکی، محصولات و غیره… میزبان وب شما و یا ارائه دهندهء خدمات میزبانی وب بدان مفهوم است که شما را به جهان ی Www رابطه می دهد.

نام دامنه شما نام وب وب سایت شماست : در واقع کلماتی که بعد از http://www می آیند نام وب وب سایت شما خواهد بود. قبل از طراحی سایت تولید و ساخت آن وب سایت، شما نیاز به نام دامنه دارید. می توانید نام هایی که هنوز استفاده نشده در دسترس است جهت وب سایت انتخاب نمایید پس آنرا با DNS خود (خدمات نام دامنه) ثبت نمایید. نام دامنه برای شما سالیانه ۱۰ دلار تعرفه خواهد داشت – هرگز مالک نام آن دامنه نخواهید بود در واقع فقط هر سال آن را اجاره می بکنید . همچنین می توانید برای چند سال نرخ ء آن را بپردازید.

بعلاوه جهت این کار نیاز به پروگرام گزینش کلمه کلیدی، برای انتخاب نام دامنهء مناسب برای وب سایت خود دارید. شما برای ویرایش متن HTML نیاز به یک نرم افزار ساخت و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] دارید. HTMLزبان برنامـه نویسی است که برای تهیه و تولید [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] به کار می رود بسياري از ویرایشگر های متنی HTML اقدام به ارائه عملکرد Wysiwyg کرد نیازی نیست که دیگر درمورد HTML چیزی بدانید و فقط کافی است آنچه را می خواهید تایپ نمایید.

با این وجود اگر می خواهید به صفحات دیگر از وب سایت لینک شوید و یا می خواهید گرافیک و یا تصاویر گرافیکی به وب وبسایت خود یا چیزهای دیگری به غیر از متون آسان اضافه نمایید، نیاز به کمی آگاهی و دانستن درمورد HTML دارید.

شما نیاز به ایمیل تجاری برای ارائهء خدمات وب سایت خود دارید. چنانچه در وب از پست الکترونیکی های آزاد مصرف نمایید، هیچ کس از شما خرید نخواهد کرد! سیـستم پاسخگوی اتوماتیک : می بایست از این سیستم برای پاسخگویی ارسال ایمیل ها استفاده نمایید مگر در موارد ی که بخواهید تا انتها عمر به صورت دستی و شخصاً ایمیل بنویسید و ارسال نمایید. سیـستم پاسخگوی اتوماتیک می تواند برای افرادی که درخواست ارسال اطلاعات کرده اند، ایمیل ارسال نمایید، سفارش بگیرد، تحویل سفارش برای کالاهای الکترونیکی ، ارسال فاکتور و رسید ها ارسال یادداشت تشکر و قدردانی را انجام می دهد.

همين طور ارسال پست الکترونیکی های هفتگی و ماهیانه به صورت دوره ای که امید به تبدیل شدن آنها به مشترکان و مشتریان دائمی شما را دارند، انجام می دهد. چنانچه در وب وبسایت شما کالا به فروش می رسد، می بایست كار به تعبیه “سبد خرید” در وب وب سایت نمایید. حتی اگر کالا های شما کتاب الکترونیک یا برنامـه است ، جهت ارائهء کالا به مشتری باید فضای سفارش را برای آنها تعریف نمایید. همين طور در طراحی سایت اگر بیش از محصول به فروش می رسانید، نیاز به تولید و ساخت ء کاتالوگ کالاها برای وب سایت دارید.

پردازشگر پرداخت در وب وبسایت به معنای پذیرش کارت اعتباری جهت پرداخت و نرخ های خرید است . اگر قادر به انجام چنین کاری در وب سایت نیستید، خوب است اصلاً کار فروش کالا را در وب سایت را شروع نکنید.

جهت تجزیه تحلیل ترافیک وب سایت، نیاز به پروگرام ترافیک برای آنالیز ترافیک وب سایت مناسب بوده می توانید دریابید که چه صفحه ای از وب وبسایت شما محبوب تر است یا چه کلمه کلیدی، افراد بیشتری را جذب وب وبسایت شما می نماید. و یا خواهید دانست که افراد از چه صفحه ای بدون خرید کردن آن صفحه را ترک می کنند.

پس با این آنالیز می توانید صفحه های ضعیف تر را ویرایش بخشیده تا بازدیدکنندگان وب سایت را حفظ نمایید.بقیه برنامـه ها و یا وظایف دیگر نیاز به ساخت طراحی سایتی دارد که برای موتورهای جستجو seo وب سایت شده و به درستی کار می نماید .

برای اطمینان از این که وب سایت شما در لیست رتبه بندی موتورهای جستجو مانند گـوگل دیگر موتورهای جستجو قرار گرفته و برای پیشرفت وب سایت از برنامـه های صوتی تصویر ی، پروگرام های گرافیکی و یا بلاگ برای ایجاد بازار (بازاریابی) استفاده نمایید.

همهء این نکات ملزوماتی جهت یادگیری و مصرف زمان ساخت و طراحی سایت است . این امکان وجود دارد که یک نسخه ء رایگان جهت دریافت خدمات هاستینگ جهت وب وبسایت های ارزان تر ایجاد شود. اما گاهي از آنها فاقد امکانات ی می باشند که بتوانند به وب سایت شما ظاهری پیشرفته دهند و قادر به متقاعد کردن افراد جهت ادامه حضـور در وب سایت خرید از آنها ناست .

در صورتی که جهت مواجه با همه این نکات و رعایت آنها در طراحی سایت ترس دارید، حق با شماست. زیرا برای یادگیری و به کارگیری همه اینها زمان نیاز دارید. برای این کار جوابی برای شما وجود دارد که سیسـتم آنلاینی هست که به وب وب سایت شما، همه این نکات را با نیز جهت طراحی سایت به شما ارائه می نماید .

برخي از آنها واقعا ً همهء نیازهای یک وب وبسایت را برطرف می کنند و تمام کاری که بایستی انجام دهید این است که محتوای سایت را به آن اضافه نمایید. به هر حال می بایست یاد بگیرید که چگونه هر از خصوصیات ی ارائه شده را به طور جداگانه بکار ببرید. بعداً این سیسـتم امکانات زیادتری می تواند به وب وبسایت شما اضافه نماید.

سابقاً به شما اجازه داده می شد تا بدون اطلاعات اولیه از موضوع، سایتی ساخته و طراحی وب نمایید. با این سیسـتم شما با گزینش قالب وبسایت خود و پر کردن جاهای خالی که کمی شبیه نقاشی با اعداد است ، می توانید طراحی سایت را انجام دهید

New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: پنج شنبه 6 اسفند 1394, 8:08 pm
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: طراحی سایت برای سرگرمی و یا کسب و کار؟

پست توسط am_salmani » یک شنبه 6 تیر 1395, 11:54 am

سلام مرسی مقالتون عالی بود

_____________________________________________________________________________
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] سبدخرید با سئوی فوق العاده

ارسال پست

بازگشت به “طراحي صفحات اينترنتي”