برنامه‌ ناسا برای توزیع اینترنت در فضا

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7373
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9246 بار
سپاس‌های دریافتی: 21578 بار
تماس:

برنامه‌ ناسا برای توزیع اینترنت در فضا

پست توسط sinaset » یک شنبه 6 تیر 1395, 10:37 am

وب سایت TopInEarth - جمیله محمدی چراتی: ناسا در استقرار یک سیستم ارتباطات پایاتر و گسترده تر در منظومه ی شمسی با نصب یک نسل جدید از شبکه ی داده در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)، به پیشرفت هایی جدیدی دست یافته است. همانطور که از نام این شبکه برمی آید، سرویس شبکه ی مقاوم در برابر تاخیر/قطع (DTN)، امکان ذخیره سازی قطعات ناتمام اطلاعات را در گره ها در کنار یک مسیر ارتباطات می دهد که این مسیر برای انتقالات سریع تر و پایدارتر در نظر گرفته شده است.

 تصویر
تصویر 

این سیستم با کیت Telescience Resource ایستگاه فضایی بین المللی ادغام شده و به نمایش بیش از ده سال فعالیت و تحقیق ناسا و شرکایش به عنوان بخشی از برنامه ی اکتشافات پیشرفته ی این آژانس (AES) می پردازد. در AES سعی می شوند تکنولوژی هایی توسعه یابند که در آینده ی اکتشافات منظومه ی شمسی ما کاربردی باشند.

سیستم پروتکل اینترنت سنتی که پیش از این از سوی فضانوردان در ایستگاه بین المللی استفاده می شد، نیاز به این داشت که هر گره ی شبکه در یک زمان به منظور انتقال داده حاضر باشند. برای فضانوردان ISS، این گره ها برخی مواقع ماهواره ها بوده اند که به دلایل مختلفی می توانستند غیر قابل دسترس باشند و این امر منجر به قطعی های مداوم در طول ارتباطات می شود.

توانایی DTN در ذخیره سازی و ارسال دسته های نسبی اطلاعات در زمانی که گره دسترس پذیر شود، دارای پتانسیل کاهش قابل توجه تاخیر ارتباطات می باشد و امکان سطح بالاتری از دسترس پذیری داده و استفاده ی بهتر از پهنای باند را می دهد.

سرویس شبکه ای "ذخیره و ارسال" خودکار همچنین می تواند ارتباطات پایدارتری را برای ماموریت های اکتشافات عمق فضا و همچنین در ماموریت آینده ی سفر به مریخ فراهم نماید. طبق اعلام ناسا انتقال داده ی نسبی را می توان در ایستگاه های زمینی روی زمین، سفینه های فضایی رباتیک در اعماق فضا و یا روزی توسط انسان های روی سیارات دیگر، بازسازی کرد.

علاوه بر این درحالیکه DTN در مدار تست شده، دیدگاه سیستم توزیع داده های مطمئن دارای کاربردهای دیگری هم بر روی زمین است. برای مثال، این تکنولوژی امکان قابلیت های ارتباطات موبایل پایدارتر در حین حوادث طبیعی را می دهد.

به نقل از برترین ها.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”