در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 21 تیر 1395 07:11

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

خاموش شدن پراید

توسط nami110 » چهارشنبه 23 تیر 1395 06:36

سلام.
مدتی هست که ماشینم در حین حرکت چراغ چک آن روشن می شود و دور موتور تا صفر کاهش می یابد و ماشین خاموش می شود. بعد از خاموشی، ماشین استارت می خورد و برق می آید ولی روشن نمی شود. باید دو الی سه دقیقه صبر کنم و بعد از آن ماشین دوباره روشن می شود. ماشینم پراید 132 است. این اتفاق بیشتر در ترافیک می افتد چون تا شمال رفتم و 1500 کیلومتر هم رفتم اما یکبار این اتفاق نیافتاد اما اکثراً در ترافیک تهران این اتفاق رخ می دهد. نکته جدیدی که فهمیدم این است که وقتی ماشین خاموش می شود و می خواهم دوباره روشنش کنم وقتی سوئیچ را باز می کنم صدای ویز پمپ نمی آید. اما بعد از دو الی سه دقیقه این صدا می آید و ماشین روشن می شود. مغزی پمپ بنزین، حبابگیر بنزین و استپر را عوض کردم اما تا الان درست نشد. یکبار هم وقتی چراغ چک روشن شد و ماشین رو به خاموشی رفت، کاری نکردم و گاز ندادم، یکدفعه بعد از چند ثانیه ماشین برگشت به حالت عادی. لطفاً کمکم کنید.

ASHKAN95 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 73 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

Re: خاموش شدن پراید

توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 24 تیر 1395 00:44

nami110 نوشته است:سلام.
مدتی هست که ماشینم در حین حرکت چراغ چک آن روشن می شود و دور موتور تا صفر کاهش می یابد و ماشین خاموش می شود. بعد از خاموشی، ماشین استارت می خورد و برق می آید ولی روشن نمی شود. باید دو الی سه دقیقه صبر کنم و بعد از آن ماشین دوباره روشن می شود. ماشینم پراید 132 است. این اتفاق بیشتر در ترافیک می افتد چون تا شمال رفتم و 1500 کیلومتر هم رفتم اما یکبار این اتفاق نیافتاد اما اکثراً در ترافیک تهران این اتفاق رخ می دهد. نکته جدیدی که فهمیدم این است که وقتی ماشین خاموش می شود و می خواهم دوباره روشنش کنم وقتی سوئیچ را باز می کنم صدای ویز پمپ نمی آید. اما بعد از دو الی سه دقیقه این صدا می آید و ماشین روشن می شود. مغزی پمپ بنزین، حبابگیر بنزین و استپر را عوض کردم اما تا الان درست نشد. یکبار هم وقتی چراغ چک روشن شد و ماشین رو به خاموشی رفت، کاری نکردم و گاز ندادم، یکدفعه بعد از چند ثانیه ماشین برگشت به حالت عادی. لطفاً کمکم کنید.

سلام

دوست عزیز اول از همه دیاگ بزنید تا بفهمید خطایی که باعث روشن شدن چراغ چک میشه چیه! دوم هم اینکه رله پمپ بنزین رو عوض کنید ضرر نداره. ولی برای فهمیدن قطعی مشکل اول باید دیاگ بزنید و متوجه اشکال بشید.

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2906

تشکر کرده: 2229 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 24 تیر 1395 10:00

ASHKAN95 نوشته است:
سلام

دوست عزیز اول از همه دیاگ بزنید تا بفهمید خطایی که باعث روشن شدن چراغ چک میشه چیه!
دوم هم اینکه رله پمپ بنزین رو عوض کنید ضرر نداره. ولی برای فهمیدن قطعی مشکل اول باید دیاگ بزنید و متوجه اشکال بشید.

سلام
در همه ی ماشینها چند تا رله ی شبیه به هم هست
اگر به رله ای شک داریم میتونیم با یک رله ی دیگه جابجاش کنیم تا  مطمئن بشیم سالمه یا نه
با برق باتریِ ماشین و یک لامپ و یا اهم متر هم میشه چکش کرد
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

ASHKAN95 از این پست سپاسگزاري کرده است