در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 آذر 1394 21:43

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکلات ضعف کشش روا سال در سر بالائیها

توسط mohamadmahdi5867 » جمعه 1 مرداد 1395 16:30

باسلام.خودروی روا سال مدل 90 دوگانه سوز دارم متاسفانه در سربالاییها و شیب زیاد کم میاورد و زور میزند تا بالا بیاد و صدای ترتر موتور در میاد و مشکل دیگر اینکه خودرو کپ یا مکث زمان شتاب گرفتن دارد به نظر شما برای حل این مشکلات باید چکارهایی انجام دهم.لطف کنید راهنمایی کنید.باتشکر.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3000

تشکر کرده: 2352 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 2 مرداد 1395 02:11

سلام
فقط روی گاز اینجوری میشه یا گاز و بنزین ؟
علتش خیلی چیزها میتونه باشه مثل:
شل بودن یک یا چند شمع
نیم سوز بودن یک یا چند وایرشمع
تنظیم نبودن تسمه تایم
مشکل در یک یا چند سوپاپ که درست بسته نمیشه
افت فشار بنزین و کم شدن مصرف سوخت
برق ضعیف در شمعها
مشکل در یک یا چند سنسور
کثیفی بیش از حد فیلـتر هوا یا فیلـتر سوخت و یا هر دو
مشکل در واشر سرسیلندر و افتِ کمپرس
فرسوده بودنِ پیستونها و رینگها و گشاد شدنِ  سیلندرها و در نتیجه افت قدرت
سوخت غیر استاندارد
ضعف پمپ سوخت و افت فشار سوخت . باید با فشارسنج , فشار سوخت رو چک کنین
سفت بودن و روان نچرخیدنّ یک یا چند چرخ به دلیل مشکل در ترمزها

و غیره
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تاريخ عضويت

Re: مشکلات ضعف کشش روا سال در سر بالائیها

توسط mohamadmahdi5867 » شنبه 2 مرداد 1395 07:48

باسلام و باتشکر.فقط روی بنزین اینطور میشود اون هم مخصوصا در سر بالائیها مثل پارکینگ های شیب دار که ماشین گاز میخورد و ترتر میکند (ترتر مثل دنده مرده) ولی جان بالا رفتن را ندارد و به قول معروف ازجا نمیکنه تا بحال چند بار و چندجا دیاگ هم زدم گفتن مشکلی نداره.در ضمن روی بنزین موقع شتاب گرفتن هم کپ یا مکث دارد که هر کاری کردم مانند فلش و برنامه ریزی ECU و تعویض شمع بوش آلمانی و ف_*ل_ن*__ر و پمپ بنزین و شستشوی انژکتورها و حتی قطعات سوپر چیپ و توربو مکانیکی هم خریدم و چندماهی است که روی موتور نصبشون کردم ولی همچنان مشکلات کپ و مکث آن برطرف نشده است.نمیدونم دیگه باید چکار کنم لطف کنید راهنمایی کامل کنید.باتشکر فراوان.

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
253

تشکر کرده: 205 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 آذر 1395 08:44

AZ

توسط mohammad-ranjbar » پنج شنبه 16 دی 1395 16:22

[quote="mohamadmahdi5867"]باسلام و باتشکر.فقط روی بنزین اینطور میشود اون هم مخصوصا در سر بالائیها مثل پارکینگ های شیب دار که ماشین گاز میخورد و ترتر میکند (ترتر مثل دنده مرده) ولی جان بالا رفتن را ندارد و به قول معروف ازجا نمیکنه تا بحال چند بار و چندجا دیاگ هم زدم گفتن مشکلی نداره.در ضمن روی بنزین موقع شتاب گرفتن هم کپ یا مکث دارد که هر کاری کردم مانند فلش و برنامه ریزی ECU و تعویض شمع بوش آلمانی و ف_*ل_ن*__ر و پمپ بنزین و شستشوی انژکتورها و حتی قطعات سوپر چیپ و توربو مکانیکی هم خریدم و چندماهی است که روی موتور نصبشون کردم ولی همچنان مشکلات کپ و مکث آن برطرف نشده است.نمیدونم دیگه باید چکار کنم لطف کنید راهنمایی کامل کنید.باتشکر فراوان.[/quot

سلام
دوست گرامی مشکل از تایمینگ موتور شماست
یا خرابی رگلاتور بنزین که فشار سوخت تو این حالت زیادی کم میشه
وایر شمع و سالم بودن کوئل رو هم چک کنید
اين جهان كوه است و فعل ما ندا سوي ما آيد نداها را صدا
فعل تو كان زايد از جان و تنت همچو فرزندي بگيرد دامنت
پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد
فعل تست اين غصه هاي دم به دم اين بود معناي قَد جَفٌَ القَلَم!

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تاريخ عضويت

توسط mohamadmahdi5867 » يکشنبه 19 دی 1395 12:28

سلام و تشکر خدمت دوست عزیز آقای رنجبر جهت اطلاع عرض میکنم ماشینهای آردی و روآ و روآ سال تایمینگ ندارند تسمه آنها به صورت زنجیری مانند پیکان میباشد.

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
253

تاريخ عضويت

AZ

توسط mohammad-ranjbar » پنج شنبه 23 دی 1395 23:48

mohamadmahdi5867 نوشته است:سلام و تشکر خدمت دوست عزیز آقای رنجبر جهت اطلاع عرض میکنم ماشینهای آردی و روآ و روآ سال تایمینگ ندارند تسمه آنها به صورت زنجیری مانند پیکان میباشد.

بله ای ماشین ها تسمه تایمینگ ندارندو به جای اون یه جفت زنجیر دارن که احتمال داره در موقع جمع کردن مکانیک و ... اشتباه داشته باشه
این مشکل شما احتمال زیادی داره که از کثیفی انژکتور ها باشه چون در حالت گاز همه چیز درسته پس برمیگرده به بنزینچون شما انژکتورو شستین و پمپ رو تعویض کردین پس رگولاتور هم چک کنید
هر 80 هزار تاکار با بنزین بهتره انژکتور ها شسته بشه
مشکل بعدی هم نیمسوز شدن وایر شمع ها یا کوئل و یا سولفاته شدن یا شل بودن سوکت کوئل  
و یه مشکلی که خودم هم تجربه داشتم اینه که گشاد شدن گیره های داخل وایر ها و تک کارکردن موتور و قدرت نداشتن در سربالایی ها موتور لرزش شدیدی داشت و بالاتر60 تا نمیشد رفت که میتونی وایر هارو هم با انبردست فشار بدی درست بشه
لطفا چک کنید اطلاع بدین
موفق باشید

KH.I.A.2500 از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تاريخ عضويت

توسط mohamadmahdi5867 » شنبه 25 دی 1395 16:03

باسلام و تشکر.دوست عزیز آقای رنجبر.
ماشین من روآ سال مدل 90 دوگانه سوز هست ولی تابحال که اصلا گاز بهش نزدم هیچ هر سه باک پر یک باک پر بنزین سوپر میزنم
با اینحال شستشوی انژکتور سالانه میره نزدیک 120 هزار تا کارکرد داره ولی هنوز دست به موتورش نزدم چه برسه به زنجیرش.
درضمن جهت اطلاع تعویض استپر موتور VDO زیمنس آلمانی شمع BOSCH اصلی آلمانی و وایر شمع سیلیکونی FRANTEC فرانسوی و پمپ بنزین داخل باکی MVH و فیـلتر بنزین PERFLEX و کلیه روغن های موتور و گیربکس و هیدرولیک همه مارک 20W50 BEEDO MAX 15000 فرانسوی میریزم.
فکر نکنم تا بحال کسی را سراغ داشته باشید که اینطور به ماشین اونم مثل روآ سال رسیده باشه ولی با این همه رسیدگی هنوز کمابیش مشکلات کپ یا مکث و ضعف در سربالاییها رو داره.
حالا بگید مشکلات از کجاست و دیگه چه قطعه ایی باید تعویض کنم.
متشکرم.

mohammad-ranjbar از این پست سپاسگزاري کرده است

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
253

تاريخ عضويت

AZ

توسط mohammad-ranjbar » شنبه 25 دی 1395 21:08

mohamadmahdi5867 نوشته است:باسلام و تشکر.دوست عزیز آقای رنجبر.
ماشین من روآ سال مدل 90 دوگانه سوز هست ولی تابحال که اصلا گاز بهش نزدم هیچ هر سه باک پر یک باک پر بنزین سوپر میزنم
با اینحال شستشوی انژکتور سالانه میره نزدیک 120 هزار تا کارکرد داره ولی هنوز دست به موتورش نزدم چه برسه به زنجیرش.
درضمن جهت اطلاع تعویض استپر موتور VDO زیمنس آلمانی شمع BOSCH اصلی آلمانی و وایر شمع سیلیکونی FRANTEC فرانسوی و پمپ بنزین داخل باکی MVH و فیـلتر بنزین PERFLEX و کلیه روغن های موتور و گیربکس و هیدرولیک همه مارک 20W50 BEEDO MAX 15000 فرانسوی میریزم.
فکر نکنم تا بحال کسی را سراغ داشته باشید که اینطور به ماشین اونم مثل روآ سال رسیده باشه ولی با این همه رسیدگی هنوز کمابیش مشکلات کپ یا مکث و ضعف در سربالاییها رو داره.
حالا بگید مشکلات از کجاست و دیگه چه قطعه ایی باید تعویض کنم.
متشکرم.

سلام
بله خوب به ماشین میرسین
البته بنده به شخصه حساس تر از شمام و شاید بعضی وقت ها بیشتر هم میرسم به ماشین
شما یه سری توی اون سربالایی که ماشین ترتر میکنه خودتون پیاده شین یا به یه نفر دیگه بگین بو کنه ببینه ماشین بوی بنزین خام میده یا نه توی اون حالت ترتر کردن یا 3 کارکردن تو ماشین شما یا بنزین پاشیده نمیشه یا نمیسوزه
اگر بوی بنزین نسوخته میاد پس از سیستم جرقه زنی مشکل دارین سنسور دورموتور . کوئل . وایر و ECU
اگر بوی بنزینی در کار نیست از انژکتور ها و سوکت انژکتور ها و رگلاتور فشار و ECU
چک کنید سوکت انژکتور ها سولفاته نشده باشه که زیاد پیش میاد و سوکت کوئل و دسته سیم ها و سوکت و سیم سنسور دور موتور
سنسور دور موتور رو تا به حال باز کردین تمیز کردین همون سنسور روی گیربکس

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تاريخ عضويت

توسط mohamadmahdi5867 » يکشنبه 26 دی 1395 14:09

سلام و تشکر بله سنسور دور موتور و سنسور مپ را هم عوض کردم فکر کنم حق با شماست بوی بنزین را تا بحال متوجه نشدم باید حتما چک کنم ولی بعد از تعویض این قطعات مثل شمع و وایر شمع و استپر موتور و سنسور دور موتور و سنسور مپ در هر حال باز هم دیاگ هیچ مشکلی یا خرابی نشان نمیدهد بنده بیشتر اینها خود سرانه را تعویض کردم به قول معروف جنس خوب انداختم دیاگهای مختلف عیبی نشان نمیداد.خدمت شما عرض کنم که مخصوصا تو سربالاییهای مثل ورودی و خروجی پارکینگهای شیب دار اصلا کشش و جان راه رفتن ندارد و خیلی اذیت میکند.آیا شما این مشکلات را داشتید و برطرف کردید و آیا راه حلی کامل برای درست شدن دارید؟بازم متشکرم لطف دارید.

mohammad-ranjbar از این پست سپاسگزاري کرده است

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
253

تاريخ عضويت

AZ

توسط mohammad-ranjbar » يکشنبه 26 دی 1395 20:36

mohamadmahdi5867 نوشته است:سلام و تشکر بله سنسور دور موتور و سنسور مپ را هم عوض کردم فکر کنم حق با شماست بوی بنزین را تا بحال متوجه نشدم باید حتما چک کنم ولی بعد از تعویض این قطعات مثل شمع و وایر شمع و استپر موتور و سنسور دور موتور و سنسور مپ در هر حال باز هم دیاگ هیچ مشکلی یا خرابی نشان نمیدهد بنده بیشتر اینها خود سرانه را تعویض کردم به قول معروف جنس خوب انداختم دیاگهای مختلف عیبی نشان نمیداد.خدمت شما عرض کنم که مخصوصا تو سربالاییهای مثل ورودی و خروجی پارکینگهای شیب دار اصلا کشش و جان راه رفتن ندارد و خیلی اذیت میکند.آیا شما این مشکلات را داشتید و برطرف کردید و آیا راه حلی کامل برای درست شدن دارید؟بازم متشکرم لطف دارید.

سلام
خواهش میکنم
من به شخصه نه ولی یه بار تو یه جاده کوهستانی برای یکی از همسفرا پیش اومد اونم روا بود
منتها اون وایر هاش گشاد شده بود و کامل جا نمیافتاد و خودم که تو سربالایی روندم اونو دید بالا 50 انگاه موتور میخواست از جاش کنده بشه و بپره بیرون به حدی شدید تکون میخورد
شما حتما سوکت ها رو هم ببین و دقت کن ببین بوی بنزیم میاد یا نه
و اگر دور موتور بالا میره و ماشین راه نمیره از صفحه کلاج و صفحه دیسک میتونه باشه ابلته به شرطی که موتور خوب کار کنیه و خوب گاز بخوره ولی ماشین کشش نداشته باشه

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
161

تشکر کرده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 16 بهمن 1390 22:48

آرشيو سپاس: 181 مرتبه در 76 پست

توسط fajer » يکشنبه 26 دی 1395 22:15

من 5 سال است که این ماشین را دارم و جز مشگل کم آوردن توی سربالائی ها  موردی نداشته و فقط یکبار واشر اگزوز و شمع و وایر عوض کردم و رویهمرفته به نسبت قیمتش ماشین خوبی است .

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
253

تاريخ عضويت

AZ

توسط mohammad-ranjbar » دوشنبه 27 دی 1395 00:06

fajer نوشته است:من 5 سال است که این ماشین را دارم و جز مشگل کم آوردن توی سربالائی ها  موردی نداشته و فقط یکبار واشر اگزوز و شمع و وایر عوض کردم و رویهمرفته به نسبت قیمتش ماشین خوبی است .

سلام دوست عزیز روا ماشین خوبیه و بشتر علت کم اوردن تو سربالایی ها هم وزن سنگین بدنه به نست موتور هست
البته شمع خوب و وایر خوب و سالم و صفحه کلاج و صفحه دیسک هم خیلی مهمه
رانندگی هم تو سربالایی مهمه و دور موتور بالا خیلی بهتر از دنده مردس

شما حتما شست و شوی انژکتور و تعویض کاتالیزور و تمیز کردن سنسور دور موتور تعویض واسگازین (ایرانول 85-140) انجام بده

fajer از این پست سپاسگزاري کرده است

بعدي