سوالي كه براي من خيلي مهمه!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

سوالي كه براي من خيلي مهمه!!!

پست توسط azero128 » جمعه 8 مرداد 1395, 11:57 am

سلام.
سوالم رو با مثال مطرح مي كنم:
كسي كه دزدگير ماشين رو ساخته،از كجا ميدونسته كه از چه قطعاتي بايد استفاده كنه؟
وقتي هم كه قطعات مورد نياز رو شناسايي كرده از كجا فهميده كه بايد به چه ترتيبي كنار هم قرار بگيره؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9202 بار
سپاس‌های دریافتی: 21186 بار
تماس:

Re: سوالي كه براي من خيلي مهمه!!!

پست توسط sinaset » جمعه 8 مرداد 1395, 2:11 pm

سلام بر شما

سوالات علمی همیشه پرسیدنشان خوب و مفید است.

(البته اینجانب اطلاع ندارم،که شما در چه مقطعی هستید) ببینید قطعات الکتریکی هر کدام یک کار بخصوصی را انجام میدهن

قطعات کامپیوتر خانه خود را تصور کنید! کیس(وقطعات درونیش)،میز،صندلی،مانیتور،بلندگو،مودم،پریز برق،موس و کیبورد و ..! همه این قطعات،هرکدام کاری را انجام میدهن.

اسپیکر چه کار می کند؟! صدا تولید می کند، مانیتور چه کار می کند؟! تصویر را نمایش میدهد، کیس(وقطعات درونیش) مغز و ذهن سیستم می باشد،موس و کیبورد به نوعی دستان کامپیوتر می باشند و ...

در الکترونیک هم چنین می باشد،هرقطعه برای کاری ساخته شده،اما بعضی قطعات نیز،برای مجموعه از کارها ساخته شده!

حال شخصی می اید،ایسی،مقاومت،خازن و (کلیه قطعات الکترونیک) را بررسی می کند، و براساس نیاز مدار خود، انها را انتخاب می کند و در مدار قرار میدهد...

نمی دانم توضیحات ساده بود یا که خیر..
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6670 بار
سپاس‌های دریافتی: 12009 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » جمعه 8 مرداد 1395, 10:41 pm

خیر توضیح شما نه تنها ساده نبود بلکه کاملا گیج کننده و گمراه کننده بود
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3871 بار
سپاس‌های دریافتی: 5238 بار

پست توسط bamn » شنبه 9 مرداد 1395, 10:52 am

با عرض سلام .

دوست عزیز ، بنده هیچ تخصصی در زمینه برق و الکترونیک ندارم (با اینکه پدرم یکی از بهترین دبیران برق هنرستان های اصفهان بوده!) اما این سئوال شما واقعاً شک برانگیز است و به نظر می رسد از طرح این سئوال منظور خاصی دارید! سئوال شما مثل این می ماند که یک بپرسید یک نویسنده از کجا می دانسته که مقدمه ، پیش گفتار ، فصل های 1 و 2 و 3 و ... ، پایان بندی ، فهرست مطالب و فهرست ماخذ را کجای کتاب باید بگنجاند؟!!!

کسی که می خواهد کتاب بنویسد باید با علم آن آشنا باشد و ترتیبات کار را رعایت نماید . اینکه محتوای کتاب چه چیزی است به خود آن شخص بر می گردد .

اینکه چه قطعاتی و در کجای مدار قرار گرفته اند به علم الکترونیک بر می گردد و اینکه این مدار چه کاری انجام می دهد به هوش و استعداد و خلاقیت فرد طراح و سازنده مدار . بنابراین برای اینکه بدانید هر قطعه در مدار دزدگیر ماشین چه کاربردی دارد و چرایی جاگیری اش در یک بخش خاص از مدار را متوجه شوید باید با علم آن آشنا شوید . وقتی با علمش آشنا شدید می توانید خلاقیت خود را به کار انداخته و با بهره گیری از آن علم چیز جدیدی بسازید یا اختراعات قبلی را بهتر کنید .

به علت اسباب کشی چند روزی در خدمتتان نیستم!

کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “برق و الکترونیک عمومی”