در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6800

تشکر کرده: 1682 مرتبه
تشکر شده: 8425 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

حل معضل آلودگی هوا با "پیچ امین‌الدوله"+تصاویر

توسط sinaset » چهارشنبه 13 مرداد 1395 07:52

محققان هلندی با اصلاح و پرورش برخی از گیاهان بسیار مقاوم برای اولین‌بار روش جدید کنترل آلودگی هوا در شهر توسط ایستگاه‌های تصفیه هوا با روش طبیعی را معرفی کردند.
به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، محققان با بررسی توانایی جذب ذرات معلق و گازهای خطرناک موجود در مناطق شهری مثل دی‌اکسید نیتروژن توسط برخی از گیاهان دریافتند که بعضی از گونه‌های پیچک و چمن قادر به جذب 40 تا 60 درصد آلودگی هستند. همچنین یک گونه کمتر شناخته شده موسوم به گیاه honeysuckle که در ایران پیچ امین‌الدوله شناخته می‌شود توانایی جذب به نسبت بالاتری از آلودگی هوا را دارد.

گیاه یا بوته پیچ امین‌الدوله در حالت طبیعی دارای کرک‌های فراوانی در ساقه و برگ است که این گیاه تشنه کربن را قادر می‌سازد تا در شرایط آلوده ذرات معلق را بهتر جذب کند.


محققان دو موسسه AMS Institute و Wageningen UR با تجربه کافی در مورد تکثیر و پرورش انواع گل‌ وگیاه این‌بار با فناوری مهندسی ژنتیک و به منظور افزایش توانایی جذب ذرات معلق موجود در هوا، تراکم پرزها یا موهای ریز این گیاه را افزایش دادند.

در این پروژه که به صورت آزمایشی در حال اجرا است بوته‌های پیچ امین‌الدوله را در محفظه‌های شیشه‌ای فیلتردار در نقاط آلوده شهر آمستردام قرار می‌دهند تا تاثیر آنها در کاهش آلودگی در یک محدوده زمانی مورد بررسی قرار گیرد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان