در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Majorno avatar
پست ها

178

تشکر کرده: 155 مرتبه
تشکر شده: 778 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 آبان 1394 19:13

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مزاح دردناک پوتین با اردوغان درآذربایجان

توسط SCUD » سه شنبه 19 مرداد 1395 15:45

وزنامه کامرسانت روسیه ، مزاح ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه درخصوص معطل نگه داشته شدن طولانی مدت این کشور پشت درهای اتحادیه اروپا را مسئله ای دردناک برای یک رئیس جمهوری توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی « ویرتوالاز » جمهوری آذربایجان، آندری کولسنیکوف ، خبرنگار روزنامه « کامرسانت » روسیه در گزارشی از حاشیه های دیدار اخیر اردوغان و پوتین در باکو نوشت : « پوتین برای دیدار با اردوغان باید به هتل چهار فصل “Four Seasons” می آمد. در حالیکه اردوغان به همراه مولود چاووش اوغلو وزیرامورخارجه ترکیه و سایر اعضای هیات نمایندگی این کشور در سالن محل دیدار حاضر بودند، نه تنها پوتین، بلکه هیچ یک از اعضای هیات روسی در سالن دیده نمی شدند. این ، عادی نبود. زیرا، این معطلی به معنای ورشکستگی ترکها در تشریفات پروتکلی بود.»

گزارشگر کامرسانت می افزاید :« مسئول تشریفات هیات ترکیه ای ، رییس جمهوری خود را به اتاق دیدار دعوت کرد، اما ظاهرا هنوز پوتین از هتل محل اقامت خود به راه نیافتاده بود. اردوغان چشم می چرخاند . اما، هنوز پوتین حتی برای راه افتادن هم حاضر نشده است. بالاخره ، ناجی ها از راه رسیدند؛ سرگئی لاوروف ، وزیرخارجه و آلکسی میللر رییس شرکت گازپروم روسیه با گامهای سریع وارد اتاق می شوند. به دنبالشان سرگئی کریئنکو ، رییس شرکت «روس اتم» و آلکساندر نواک وزیر انرژی روسیه نیز وارد می شوند. لاوروف بلافاصله به اردوغان نزدیک می شود. اردوغان سلام و احوالپرسی می کند، اما حتی برای حفظ ظاهر هم شده، تبسم نمی کند.»

گزارشگر کامرسانت در ادامه گزارش حاشیه های دیدار پوتین و اردوغان در باکو می افزاید :« مولود چاووش اوغلو وزیرامورخارجه ترکیه با درک شرایط، وارد صحبت شد و خواست توجهات را بسوی خود جلب کند. چاووش اوغلو لبخند می زد و بر روی شانه همتای روس خود می زد. گویی او رییس خود را فراموش کرده بود! دیگر اعصاب اردوغان تاب تحمل نیاورد و از اتاق خارج شد. اوضاع جنجالی به نظر می رسید. خونسردی دو خدمتکار آذربایجانی نیز حیرت آور بود. آنها سه دقیقه بعد یک میزگرد را به سالن آوردند و در میان صندلیها قرار دادند. بعدا هم فهمیدند که باید آن را برگردانند! »
کامرسانت افزوده است:« این بار اردوغان از یک در دیگر وارد سالن محل دیدار شد. سه دقیقه بعد، ولادیمیر پوتین هم آمد. اردوغان از پوتین استقبال کرد. اما هیچ حرفی نزد. هر دو رییس جمهوری نشستند. اما برای سخن گفتن عجله ای نداشتند.

دیمیتری پسکوا Dmitri Peskova دبیر مطبوعاتی رییس جمهوری روسیه می توانست با یک جمله از خبرنگاران بخواهد که محل دیدار را ترک کنند. اما، او این کار را نکرد. معلوم بود که ولادیمیر پوتین هیچگونه احساس ناراحتی ندارد. اما، اعصاب رییس جمهوری ترکیه دیگر تحمل نداشت. او خارج نشدن خبرنگاران را فهمید و به یک باره گفت با آنکه مراسم افتتاحیه بازیهای اروپایی خیلی جالب بود، اما هیچ یک از رهبران اتحادیه اروپا در این مراسم شرکت نکردند. معلوم نبود که چرا اردوغان این موضوع را بیان کرد!! ظاهرا همه چیز بر روی هم تلنبار شده بود! »

گزارشگر کامرسانت افزوده است:« پوتین واکنش عجیبی به این جمله اردوغان نشان داد و گفت که عیبی ندارد! در عوض، ترکیه به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا ، از طرف تمامی این اتحادیه نمایندگی می کرد! »

کامرسانت این مزاح ولادیمیر پوتین با رجب طیب اردوغان را خیلی «زمخت» توصیف کرده و افزوده است :« این مساله برای رییس جمهوری کشوری که سالهاست نامزد عضویت اتحادیه اروپا می باشد، مساله ای خیلی دردناک است.»
کامرسانت همچنین اشاره می کند که وزیر خارجه ترکیه برغم اینکه بارها روسیه را بخاطر الحاق شبه جزیره کریمه مورد انتقاد قرار داده و عدم پذیرش آن را توسط آنکارا مورد تاکید قرار داده بود، در این دیدار هیچ اشاره ای به این موضوع حتی در حد مزاح نیز نکرد.

کامرسانت در پایان افزوده است :‌«معلوم است که این دیدار که یک ساعت به طول انجامید برای هر دو طرف ضروری بود. اردوغان اعلام کرد که در مراسم کلنگ زنی خط لوله گازی موسوم به شریان ترک شرکت خواهد کرد. روشن است که اردوغان بدون اینکه خود بخواهد، باید نرم تر شود.


برگرفته از سایت الف

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: مزاح دردناک پوتین با اردوغان درآذربایجان

توسط KH.I.A.2500 » سه شنبه 19 مرداد 1395 22:46

با سلام

غربی ها چندین سال است ترکیه را آلت دست خودشان کرده اند و اردوغان به طمع راه یافتن به اتحادیه اروپا، با هر سازی که دولت های غربی زدند رقصید. آقای اردوغان الان دوباره مثل بوقلمون رنگ عوض کرده ولی نمی داند چرخش های 180 درجه ای ناشیانه اش در سیاست هایش فقط باعث می شود بیشتر بی اعتبار شود.
الان ترکیه در شرایطی قرار دارد که نه همسایگانش به اون اعتماد دارند و نه شرکای غربی اش.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

Re: مزاح دردناک پوتین با اردوغان درآذربایجان

توسط HORLIKAN » چهارشنبه 20 مرداد 1395 00:38

به زعم بنده و با توجه به تمامی وقایع و اتفاقات ترکیه از سقوط جنگنده بگیر بیا تا اون کودتا و این دیدار و غیره من میتونم بگم که وجب به وجب رد پای قدرت مردم ترکیه رو دیدم....
با گند هایی که اردوغان پی در پی بر سر ترکیه زد... با تمامی هزینه های گزافی که به خاطره خوش رقصی برای اروپا کرد... با تمامی اقتدار گرایی ها و فاصله گرفتن از دموکراسی ادعا شده....
باز هم مردم در ترکیه در کنار اردوغان ایستادن... وگرنه شـــــــــک نکنید این اتفاقات توسط دولت ایران افتاده بود شـــــــک نکنید تا الان رئیس جمهور (فعلی)  رو عزل یا توبیخ کرده بودند....
(این اتفاقات باید درس عبرتی باشه برای مسئواین جمهوری اسلامی که درک کنند قدرت مردم رو.... درک کنند که x-y یا شرق و غرب برای ما نون نمیشه....) این مردم هستند که با قدرت نمایی خودشون کسی رو به زیر بکشن یا کسی رو بالا ببرن...کاش گوش شنوایی بود
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Memberno avatar
پست ها

16

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1391 14:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: مزاح دردناک پوتین با اردوغان درآذربایجان

توسط غلامحسین عرب زاده » پنج شنبه 21 مرداد 1395 18:03

باسلام
باتوجه به تحولات 2ساله اخیر وتضادمنافع روسیه واروپا و تحریم روسیه توسط اروپا ازیک طرف وازطرف دیگر شراکت ترکیه باکشورهای اروپایی درمساله سوریه وعدم حصول نتیجه مطلوب اردوغان دراین وسط که میتواند مربوط به عدم پذیرش ترکیه دراتحادیه اروپا باشد هردوطرف روس وترک اقدام به بازی سیاسی دیگری کرده اند ازسویی ترکیه بانزدیکی به روسیه پشت شرکای غربیش راخالی میکند وازسوی دیگر روسیه سعی میکند ازانزوای اقتصادی سیاسی خارج شود سالهای متمادی است که حکومت اردوغان نقش شریک دزد ورفیق قافله راعمل میکند همانگونه که درقضیه تحریمهای علیه کشورمان عمل کرده است حال نیز بااینگونه گربه رقصانی برای غرب وارد بازی جدیدی شده که موفقیت یاعدم موفقیتش حیات یاممات سیاسی اردوغان رارقم خواهدزد واما روسیه که عجوزه هزاردامادست نیز علاوه برخروج ازانزوا به غرب این سیگنال رامیدهد که زدی ضربتی ضربتی نوش کن وانچه کاررابدین جا کشانده فقط وفقط سردرگمی سیاستمداران اروپایی درقبال اختلافات در اتحادیه خودشان ونداشتن راه کارقاطع در برون رفت ازچالش بحران خاورمیانه واستفاده هرچه بیشترامریکا ازموضوع و گرو کشی درجهت تقسیم منافع میان خودش وروسیه است وانچه نصیب اروپا شده یک مشت مهاجر گرسنه وجنگ زده است که تابیایند سروسامانش دهند پیرشان درمیاید ونفع اساسی را دراین وسط امریکا وروسیه وصدالبته اسراییل خواهد برد هرچند که ترکیه تلاش وافری دارد تاازین نمدبرای خودکلاهی بدوزد واینکه دراین وسط چقدر برای ملت وامت شهیدپرورمان ابخورده بماند وچه هزینه که درسوریه کردیم وبکنیم وچه عایدمان شده که نگو وفقط باحسرت باید شاهد انفعال سیاستمدارانمان باشیم وببینیم که نه دریمن به جایی رسیدیم ونه درسوریه ونه درعراق واما داستان کوتاه درترکیه دیگر عجیب داستانیست که حتی مرحوم ابوالقاسم فردوسی نیز نمیتوانست به این خوبی بسرایدش وتنها وتنها کار رجب خان است وبس خلاصه   ....ه گیجه عظیمیست این داستان ببخشید وقت شریفتان راگرفتم حق مدد :-P

KH.I.A.2500 از این پست سپاسگزاري کرده است


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان