در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major

Majorno avatar
پست ها

178

تشکر کرده: 155 مرتبه
تشکر شده: 778 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 آبان 1394 19:13

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

بمب افکن های روسی در ایران مستقر شدند

توسط SCUD » سه شنبه 26 مرداد 1395 14:50

ه گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک فارسی در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است: " شانزدهم آگوست سال 2016 ، بمب افکن های دوربرد تو-22 ام 3 و بمب افکن های تهاجمی سو-34 ، با پرواز از فرودگاه نظامی همدان (جمهوری اسلامی ایران) به تاسیسات گروهک تروریستی داعش و جبهه النصره در استان های حلب ، دیرالزور و ادلب حمله کردند. "

بر اساس اخبار واصله علاوه بر بمب‌افکن‌های دوربرد راهبردی ،Tu-22، جنگنده-بمب‌افکن‌های سوخو-34 هم در پایگاه هوایی همدان مستقر شده‌اند. این جنگنده‌ها امروز مواضع داعش و النصره در حلب، دیرالزور و ادلب را هدف قرار داده‌اند.9 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

260

تشکر کرده: 52 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

چرا بمب‌افکن‌های روسیه از پایگاه همدان به سوریه حمله کردند؟

توسط salam_2407 » سه شنبه 26 مرداد 1395 18:32

رسانه‌های روسی به نقل از وزارت دفاع این کشور گفته‌اند که بمب‌افکن‌های این کشور در خاک ایران مستقر شده‌اند و با پرواز از این کشور مواضع داعش و جبهه نصرت (فاتح شام) را در مناطقی از سوریه بمباران کرده‌اند. این برای نخسین بار پس از جنگ جهانی دوم است که نیروهای نظامی یک کشور خارجی چنین همکاری نزدیک نظامی با ایران دارند و حتی از خاک این کشور برای حملات هوایی خود استفاده می‌کنند. این نوشته به چند پرسش درباره این اقدام پاسخ می‌دهد.
چرا بمب‌افکن‌های روسیه در پایگاه این کشور در سوریه نیست؟
بمب‌افکن‌های دوربردی که روسیه در خاک ایران مستقر کرده بر اساس گزارش‌ها از نوع توپولوف ام-۲۲ و بمب‌افکن‌های سوخو از نوع ۳۴ است که هواپیماهای سنگین نظامی محسوب می‌شوند. به دلیل محدودیت پایگاه هوایی روسیه در لاذقیه که امکانات آن توانایی پذیرش این هواپیماها را ندارد، روسیه مجبور است بمب‌افکن‌های خود را در یک پایگاه هوایی مجهز مستقر کند اما ظاهرا در حال حاضر چنین امکانی در داخل خاک سوریه وجود ندارد. در این شرایط انتخاب‌های دیگر برای روسیه خاک خود این کشور یا استفاده از کشور سومی است که با آن همکاری نظامی دارد.
چرا روسیه، غرب ایران را برای استقرار بمب افکن‌هایش انتخاب کرده است؟
از نظر افزایش سرعت عملیات، کاهش هزینه‌های سوخت و سوخت‌گیری پرواز بمب افکن‌های روسی از شهرهای غربی ایران به نفع روسیه است. برای به پرواز درآمدن بمب افکن‌های روسی از خاک این کشور به مقصد سوریه نیاز به دریافت مجوز استفاده نظامی از حریم هوایی چند کشور یا دست کم ترکیه وجود دارد در صورتی که با استفاده از پایگاه هوایی ایران در همدان، بمب افکن‌های روسی صرفا نیازمند مجوز عبور از آسمان عراق هستند که روابط سیاسی و نظامی بسیار نزدیکی با ایران دارد و در حال گرفتن "کمک مستشاری" از ایران برای مبارزه با داعش است.
چرا بمب افکن‌های روسیه از پایگاه هوایی همدان به سوی سوریه پرواز می‌کنند؟
همدان محل پایگاه سوم شکاری ایران است و بر اساس گزارش‌ها هواپیماهای نظامی ایران از نوع اف-۴ و میگ ۲۹ (که این دومی ساخت روسیه) است، در این پایگاه نگه‌داری می‌شوند و بنابراین ظرفیت فرود هواپیماهای سنگین نظامی را داراست. محل استقرار بمب افکن‌های روسیه در خاک ایران در همدان است که فاصله آن با اهداف نظامی روسیه در خاک سوریه به طور تقریبی ۹۰۰ کیلومتر است در حالی که از محل استقرار این بمب افکن‌ها در خاک روسیه تا مواضعی که قرار است در سوریه بمباران شود بیش از ۲هزار کیلومتر فاصله است. بنابراین بمب افکن‌های روسی از غرب ایران دسترسی نزدیک‌تری به اهداف نظامی خود دارند. نام پایگاه سوم شکاری ایران در همدان پیش از انقلاب بهمن ۱۳۵۷ شاهرخی بود اما بعد از انقلاب به "حر" و سپس به پایگاه هوایی "محمد نوژه" تغییر نام داد که خلبان نیروی هوایی ایران بود که در جریان حمله نیروهای مخالف حکومت به هواپیمایش در کردستان، کشته شد.

آیا در اختیار قراردادن پایگاه نظامی ایران به کشوری خارجی قانونی است؟
اصل ۱۴۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می‌گوید "استقرار هر گونه پایگاه نظامی خارجی در کشور هر چند به عنوان استفاده‌ های صلح‏ آمیز باشد ممنوع است" اما قانون درباره در اختیار دادن پایگاه نظامی به صورت موقت یا اجاره‌ای یا اجازه استقرار هواپیماهای نظامی خارجی سکوت کرده است. بر اساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی، "بهره گیری از امکانات مادی و معنوی کشور برای مقابله با تهدیدهای داخلی و خارجی" از وظایف شورای عالی امنیت ملی است که مصوبات آن برای قانونی شدن باید به تصویب رهبر جمهوری اسلامی ایران برسد. بر این اساس محتمل است که در اختیار قرار دادن پایگاه نظامی به روسیه بخشی از "توافقات نظامی ایران و روسیه" باشد و مقام‌های ایرانی بر اساس بند سوم اصل ۱۷۶ این اقدام را "بهره گیری از امکانات کشور برای مقابله با تهدید خارجی" تفسیر و بر اساس آن مجوز استفاده نظامی روسیه از پایگاه هوایی نوژه همدان را صادر کرده باشند. دریادار علی شمخانی نظامی ارشد ایرانی همزمان با استفاده روسیه از پایگاه همدان گفته همکاری‌های دو کشور "برای مبارزه با تروریسم در سوریه راهبردی است و ما در این باره تبادل ظرفیت و امکانات داریم". آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران است.
آیا مجلس روسیه قرارداد همکاری نظامی با ایران را به تصویب رسانده؟
دومای روسیه بر اساس گزارش رسانه های این کشور چنین مصوبه ای نداشته اما رسانه های این کشور به نقل از نمایندگان دوما می گویند آماده تصویب قرارداد همکاری نظامی با ایران هستند. مجلس ایران هم چنین مصوبه ای تا به حال نداشته است اما در صورتی که ایران و روسیه قراردادی برای همکاری نظامی امضا کرده باشند که حضور بمب افکن های روسی در همدان بخشی از آن باشد، این مصوبه مطابق قانون اساسی ایران باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.
آیا ایران تاکنون پایگاه نظامی به کشور خارجی داده است؟
از زمان اشغال نظامی ایران توسط اتحادجماهیر شوروی سابق و بریتانیا در جریان جنگ جهانی دوم، هیچ کشور خارجی در ایران پایگاه نظامی نداشته یا به طور علنی از پایگاه‌های نظامی ایران استفاده نکرده است (ایالات متحده پایگاه راداری در ایران برای کنترل فعالیت های اتحاد جماهیر شوروی بود اما هیچ گونه هواپیما یا سایر ادوات نظامی موتور در این پایگاه راداری وجود نداشت). این برای اولین بار است که ایران از زمان جنگ جهانی دوم پایگاه نظامی -هرچند موقت- در اختیار یک کشور خارجیقرار می‌دهد و نخستین بار است که اصل ۱۴۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی موضوعیت پیدا می‌کند.
آیا حمله روسیه به سوریه از خاک ایران قانونی است؟
استفاده روسیه از حریم هوایی ایران بر اساس قانون اساسی ایران منع نشده و در صورت موافقت کشور پذیرنده (در اینجا ایران) قانونی است اما این که استفاده یک کشور خارجی از حریم هوایی یا خاک ایران برای حمله به کشور ثالث مطابق قواعد حقوق بین الملل قانونی یا نقض تعهدات بین المللی محسوب می‌شود یا نه به نظر حکومت قانونی کشوری بستگی دارد که هدف حمله قرار می گیرد (در اینجا حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه). ایران، سوریه و روسیه توافق‌هایی برای همکاری نظامی علیه داعش و نیروهای ضددولتی دارند و حضور نظامی ایران و روسیه در خاک سوریه بر اساس درخواست کمک حکومت مستقر در سوریه انجام می گیرد و بنابراین قانونی است و تا زمان پایبندی به مقررات جنگی، نقض تعهدات بین المللی ایران یا روسیه محسوب نمی‌شود.
آیا این اولین بار است که روسیه از ایران برای حمله به سوریه استفاده می‌کند؟
روسیه در مهرماه سال گذشته از آب‌های دریای خزر که یک پهنه مشترک آبی میان ۵ کشور ساحلی از جمله ایران است، با استقرار ۴ ناو جنگی ۲۶ موشک کروز به سوریه شلیک کرد. مختصات دقیق جاگیری ناوهای روسی در زمان شلیک این موشک مشخص نیست و بنابراین قابل تشخیص نیست که آیا این ناوها وارد حریم دریایی ایران شده یا نه اما در صورتی که چنین اتفاقی هم افتاده باشد، ۵ کشور ساحلی دریای خزر موافقتنامه همکاری امنیتی در دریای خزر امضا کردند که بر اساس آن صرفا ۵ کشور ساحلی خزر می‌توانند در "مبارزه علیه تروریسم" از این پهنه آبی استفاده کنند و بنابراین این عملیات روسیه در چارچوب قانونی انجام شده بود.
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 194 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: چرا بمب‌افکن‌های روسیه از پایگاه همدان به سوریه حمله کرد

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 26 مرداد 1395 23:35

جالبه که میگه خلبان محمد نوژه کشته شد و از واژه شهید استفاده نمیکنه !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

salam_2407
ASHKAN95
mosiuo
از این پست سپاسگزاري کرده است

Major

Majorno avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: بمب افکن های روسی در ایران مستقر شدند

توسط iron_man63 » چهارشنبه 27 مرداد 1395 00:07

نخستین حملات بمب افکن های روسی مستقر در پایگاه همدان


صبح امروز سه فروند بمب افکن روسی توپولوف 22 استراتژیک به همراه دو فروند جنگنده رهگیر سوخو 30 با محموله کامل تسلیحاتی و بمب های سنگرشکن  OFAB 250-270 مواضع داعش و القاعده (جبهه النصره) در استان های حلب، ادلب و دیرالزور واقع در شرق سوریه و مجاورت مرز استان الانبار عراق را بشدت هدف قرار داده اند.
در این عملیات 5 انبار مهمات بزرگ داعش در شهرک الجفره واقع در نزدیکی فرودگاه نظامی دیرالزور، دو مرکز فرماندهی داعش در شهر باب (پایتخت داعش) واقع در شمال شرق حلب، دو مرکز فرماندهی و اردوگاه اموزش نظامی القاعده در اطراف شهر سراقب استان ادلب هدف قرار گرفته و کاملا نابود شده اند. بمب سقوط آزاد روسی OFAB-250-270 دارای 250 کیلوگرم وزن حامل مواد منفجره از نوع شدید الانفجار و ترکش شونده هستند. مراکز هدف قرار گرفته از مهمترین پایگاه های جبهه النصره و داعش در سوریه بشمار می روند.
دانلود
http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 89_643.mp4
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

260

تشکر کرده: 52 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

Re: چرا بمب‌افکن‌های روسیه از پایگاه همدان به سوریه حمله کرد

توسط salam_2407 » چهارشنبه 27 مرداد 1395 01:21

Mohammad 1985 نوشته است:جالبه که میگه خلبان محمد نوژه کشته شد و از واژه شهید استفاده نمیکنه !محمد جان منبعش بی بی سی فارسی هستش ،
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

Mohammad 1985
KH.I.A.2500
ASHKAN95
از این پست سپاسگزاري کرده است

Major

Majorno avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: بمب افکن های روسی در ایران مستقر شدند

توسط iron_man63 » چهارشنبه 27 مرداد 1395 13:04

ادعای عجیب دبکا فایل درباره پایگاه هوایی همدان


رسانه‌های رژیم صهیونیستی ادعا کردند روسیه قصد دارد در پایگاه هوایی «نوژه» همدان، سامانه‌های موشکی اس400 مستقر کند.بازم جنجال رسانه ای صهیونیست هامگه میشه اس 300 به زور شکایت گرفتیم
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

KH.I.A.2500 از این پست سپاسگزاري کرده است

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

1256

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 2574 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 آذر 1386 15:18

آرشيو سپاس: 6974 مرتبه در 813 پست

Re: بمب افکن های روسی در ایران مستقر شدند

توسط abdolmahdi » چهارشنبه 27 مرداد 1395 14:59

iron_man63 نوشته است:ادعای عجیب دبکا فایل درباره پایگاه هوایی همدان


رسانه‌های رژیم صهیونیستی ادعا کردند روسیه قصد دارد در پایگاه هوایی «نوژه» همدان، سامانه‌های موشکی اس400 مستقر کند.بازم جنجال رسانه ای صهیونیست هامگه میشه اس 300 به زور شکایت گرفتیم


سلام علیکم و رحمه ا...

اگر چه موضوع استقرار سامانه S-400 قدری دور از ذهن به نظر می رسد اما روسیه می تواند این تجهیزات را برای حفظ ناوگان جنگنده هایش به صورت موقت مستقر و پس از پایان ماموریت آنها را جمع آوری نماید . موفق باشید.
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

260

تشکر کرده: 52 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

بمب‌افکن‌های روسیه مجددا از همدان به سوریه رفتند ، سوخو 34

توسط salam_2407 » چهارشنبه 27 مرداد 1395 15:01

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که بمب‌افکن‌های این کشور امروز، (٢٧ مرداد-١٧ اوت) از پایگاهی در همدان برخاستند و به اهدافی در سوریه حمله کردند.
بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه بمب‌افکن‌های سوخو ۳۴ با "ظرفیت کامل بمب" از پایگاه همدان برخاستند و مواضع گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) را در دیرالزور هدف قرار دادند.
وزارت دفاع روسیه می‌گوید در این حمله دو مرکز فرماندهی و یک مرکز تمرینات نظامی داعش در نزدیکی دیرالزور نابود شده و حدود ١۵۰ نفر از اعضای این گروه کشته شدند.
جنگنده‌های سوخو ٣۵ روسیه در این عملیات از پایگاه لاذقیه برخاستند و بمب‌افکن‌ها را همراهی کردند.
این دومین روزی است است که وزارت دفاع روسیه اعلام می‌کند برای حمله به اهدافی در سوریه از پایگاهی در ایران استفاده می‌کند.
بیشتر بخوانید: چرا بمب‌افکن‌های روسیه از پایگاه همدان به سوریه حمله کردند؟
علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، امروز تاکید کرد که ایران اجازه داشتن پایگاهی نظامی در خاکش را به روسیه نداده است.
آقای لاریجانی گفت: "براساس بند ۱۴۶ قانون اساسی، استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در کشور ممنوع است اما باید توجه داشت که ایران پایگاهی در اختیار کشوری قرار نداده است و اینکه با روسیه به عنوان متحد در مسائل منطقه مانند سوریه همکاری داریم به این معنا نیست که ما پایگاه به روسیه از نظر نظامی داده‌ایم و اگر در رسانه‌ها، کسی این نظر را مطرح کرده است، موضوع تکذیب می‌شود.
منبع : http://www.bbc.com/persian/iran/2016/08 ... dan_strike

در ضمن من مسکو زندگی میکنم و این خبر رو  از تلوزیون دولتی هم دیدم
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

1086

تشکر کرده: 1149 مرتبه
تشکر شده: 1067 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 فروردین 1386 18:10

محل سکونت

ارومیه

آرشيو سپاس: 11654 مرتبه در 944 پست

Re: بمب افکن های روسی در ایران مستقر شدند

توسط kayvan6079 » چهارشنبه 27 مرداد 1395 16:03

با سلام


از بابک تقوایی خودمان ...

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

نکته جالب اشاره ایشان به "سوختگیری هوایی بمب افکن Tu-22M3" می باشد!


موفق باشید
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: بمب افکن های روسی در ایران مستقر شدند

توسط iron_man63 » چهارشنبه 27 مرداد 1395 23:42

از بابک تقوایی خودمان ... ایشون کاملا  به روز شدن قبلا هر از چند گاهی مقاله میداد الان به موازات هر اتفاق مقاله میده


جاده ی کوتاه   (میانبر)    تا سوریه

  

با اجازه جناب kayvan6079   اپلود عکس رو گذاشتم تا در سایت باقی بمونه

تحلیلش جالبه اشاره داره به فاصله 2800   کیلومتری اهداف تا روسیه که 400 کیلومتر بیش تر از استاندار نبرد توپولف 22 ام 3 هست و اینکه حضور در پایگاه همدان با فاصله 860 کیلومتری تا اهداف در سوریه سبب عدم نیاز به تانکر های ایلوشن 78 شده
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

1086

تشکر کرده: 1149 مرتبه
تشکر شده: 1067 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 فروردین 1386 18:10

محل سکونت

ارومیه

آرشيو سپاس: 11654 مرتبه در 944 پست

Re: بمب افکن های روسی در ایران مستقر شدند

توسط kayvan6079 » پنج شنبه 28 مرداد 1395 08:14

با سلام

kayvan6079 نوشته است:
نکته جالب اشاره ایشان به "سوختگیری هوایی بمب افکن Tu-22M3" می باشد!


iron_man63 نوشته است:
تحلیلش جالبه اشاره داره به فاصله 2800   کیلومتری اهداف تا روسیه که 400 کیلومتر بیش تر از استاندار نبرد توپولف 22 ام 3 هست و اینکه حضور در پایگاه همدان با فاصله 860 کیلومتری تا اهداف در سوریه سبب عدم نیاز به تانکر های ایلوشن 78 شده


همان طور که در بالا هم اشاره نمودم، اشاره کاربر سابق انجمن و دوست "کارشناس" به سوختگیری هوایی Tu-22M3 ها از اون حرف ها بود که از یک "کارشناس" بعید بود.

توپولف 22 ها سال هاست که به علت محدودیت اعمال شده در پیمان "سالت" فاقد توانایی سوختگیری هوایی هستند!


موفق باشید
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 91 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

Re: بمب افکن های روسی در ایران مستقر شدند

توسط HORLIKAN » پنج شنبه 28 مرداد 1395 10:38

آلزایمر یک بیماری همه گیر در بین ملت  ایرانه.... همه چیز رو فراموش میکنن...
دلیل این ذوق زدگی چیه؟ این روسها کی به ما خیری رسوندن که بار دومش باشه... دنده شون نرم برن از 2000 کیلومتر
اون ور تر حمله کنن... از روسها کثیف تر خودشونن... و این کثیف بودن روسها دلیل بر مطهر بودن آمریکایی ها نیست...
لاکن امریکا رو مه میشناسن به عنوان شیطان بزرگ... ولی روسیه چی؟ همین روسیه بود که برای فروش اس 300 از مد افتاده
7-8 سال ملت ایران رو به دلایل مسخره گذاشت سره کار... حضور جنگنده هایه نحس روسیه در همدان چیزی جز  تامین
منافع روسیه هی آیدی برا ایران نداره... روسیه ینی نفاق.. روسیه ینی هر زمان و هر مکان شرایط مهیا بشه نه به ایران که به
تمام دوستان و دشمنانش خیانت میکنه....از عزیزان التماس میکنم حداقل حفظ ظاهر کنین... انقدر خوشحال نباشید از این اتفاق.. :sad:  :sad:  :sad:
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان