در این بخش می‌توانید در رابطه با امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

28

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 21 فروردین 1395 08:39

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

چرا رمز عبور icloud خود را تغییر دهیم؟

توسط mrkz » دوشنبه 4 مرداد 1395 12:39

با توجه به انتشار شایعه ای در اینترنت، مبنی بر ایجاد حدود 40 میلیون حساب کاربری icloud، اهمیت عدم استفاده از رمز عبور تکراری برای مدت طولانی دو چندان می شود. اکنون، ما منتظر اطلاعات و تایید بیشتر این ادعا هستیم؛ که در صورت صحت این خبر، زمانی برای از دست دادن نداریم. بنابراین با تغییر رمز عبور icloud خود به طور مداوم، شما نیز در برابر تهدیدات، ایمن بمانید.

اهمیت تغییر رمز عبور icloud
چه خبره؟ با توجه به CSonline، تعدادی از کاربران اپل گزارش کردند که دستگاه های آن ها قفل شده و پیام درخواست غرامت، به زبان روسی به آن ها نمایش داده می شود.

همه چیز تیره و تار می شود: تصور کنید دو ملیت روسی به جرم بلوکه کردن دستگاه های اپل برای گرفتن باج، دستگیر می شوند. پس از دستگیری آن ها در ژوئن 2014، همه چیز آرام می شود؛ با این حال، جزئیات جدیدی درمورد داستان کسانی که مورد هدف قرار گرفتند، افشا شده است!

اما جریان، استفاده مجدد از رمز عبور بوده؟ درواقع، چندین شرکت آنلاین بزرگ از جمله LinkedIn، My Space and Tumblr، اخیرا تعداد زیادی از داده های کاربران خود را بصورت آنلاین پست کرده اند، بنابراین تصورش کار سختی نیست. با وجود چنین اتفاقاتی، برای امن ماندن دستگاه اپل خود در برابر این تهدیدات سایبری چه کنیم؟ خب، خوشحالم که می پرسید.

تمامی رمز های عبور خود را تغییر دهید.

ابتدا رمزهای عبور قدیمی خود را تغییر دهید. برای شروع، به تنظیمات اپل آی دی خود مراجعه و با انتخاب گزینه تغییر رمز عبور، آن را به روز نمایید. برای اطمینان از انتخاب رمز عبور قوی، آن را با برنامه آنلاین جستجوگر رمز عبور کسپرسکی چک کنید.

با استفاده از قابلیت مدیریت پسورد آنتی ویروس اورجینال کسپرسکی ، حساب کاربری تان را امن کنید.

Ali$amir از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

28

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 21 فروردین 1395 08:39

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

آنتی ویروس کاسپراسکایی

توسط mrkz » دوشنبه 11 مرداد 1395 12:26

مزیت داشتن آنتی ویروس اورجینال چیست؟

مزیت داشتن آنتی ویروس اورجینال مستقیما به عواقب نداشتن آن مرتبط می شود. فضای اینترنت به هیچ وجه امن نیست و حتی بسیاری از کاربران حرفه ای تکنولوژی نیز با دانلود بدافزارها قربانی آن ها می شوند و با یک بار اتصال به اینترنت، اطلاعات هویتی آن ها به سرقت می رود. دانستن تنها برخی از عواقب عدم استفاده از آنتی ویروس کافی است تا افراد به مزیت داشتن آنتی ویروس پی ببرند.

مزیت داشتن آنتی ویروس اورجینال
حفاظت در مقابل ویروس ها

ویروس ها شاخص ترین مهاجمان به کامپیوتر، انواع متفاوتی دارند که هر کدام آسیب های متفاوتی وارد می کنند. هکرها هر روز ویروس های قوی تری طراحی می کنند. برخی از ویروس ها به عنوان یک آنتی ویروس جعلی نمایان می شوند، برخی دیگر از طریق ایمیل یک دوست ناشناس و یا از طریق سایت های بانکی ساختگی و یا سایت های نهادهای مهمی که شما با آن ها در ارتباط هستید، وارد سیستم شما می شوند. به طور خلاصه بسیاری از افراد مدعی دنیای اطلاعات به راحتی پذیرای ویروس ها هستند.

ویروس ها می توانند سرعت سیستم را پایین بیاورند، فایل ها و عکس های شخصی شما را پاک کنند. در بدترین حالت، آسیب های سخت افزاری به سیستم وارد کرده و خسارت های مالی به دنبال خواهند داشت. مزیت داشتن آنتی ویروس اورجینال با رعایت 99.99 درصدی امنیت شما برابری می کند.

حفاظت در مقابل جاسوس افزارها و دزدان هویت

جاسوس افزارها قادرند تمامی اطلاعات شخصی و هویتی ذخیره شده در کامپیوتر شما را به سرقت ببرند. این اطلاعات می تواند شامل اطلاعات مالی، پسوردها، شماره های امنیتی، شماره کارت های اعتباری و … باشد. برخی نرم افزارهای جاسوسی پیچیده تر هستند، آن ها در انتظار خرید آنلاین شما، بی سر و صدا بر روی سیستم می مانند. زمانی که شما شماره کارت اعتباری و رمزهای خود را وارد می نمایید، اطلاعات شما را نگه داشته و به هکرها ارسال می کنند. برای اطلاعات بیشتر کی لاگر و انواع آن را مطالعه نمایید.

سرقت اطلاعات هویتی، جدی ترین آسیبی است که باعث از دست رفتن پول و دست کاری گزارش های کارت های اعتباری افراد می شود.

حفاظت در مقابل اسپم ها

وجود ویروس های بسیار بر روی سیستم، باعث حجم زیاد اسپم ها در ایمیل افراد می شود. در مزیت داشتن آنتی ویروس اورجینال می توان به غیر فعال شدن ویروس ها و به دنبال آن، کاهش اسپم ها اشاره نمود.

بهترین آنتی ویروس ها در مقابله با ویروس ها و جاسوس افزارها، آنتی ویروس کسپرسکی و آنتی ویروس بیت دیفندر می باشد. می توانید نسخه آزمایشی آنتی ویروس کسپرسکی و آنتی ویروس بیت  دیفندر را از مرکزش دانلود و به مدت 30 روز به طور رایگان، آن را بررسی نمایید.

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

28

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 21 فروردین 1395 08:39

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

راه کارهایی برای فراموش نکردن رمز عبور

توسط mrkz » يکشنبه 24 مرداد 1395 09:48

فراموش نکردن رمز عبور دغدغه بسیاری از کاربران کامپیوتر، که زمان زیادی را آنلاین سپری می کنند می باشد. بهترین و قوی ترین رمز های عبور آن هایی هستند که کلمات موجود در فرهنگ لغت نباشند، بلکه ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ با اعداد و علامت ها باشند. همچنین بهتر است از یک رمز عبور مشابه برای 2 حساب کاربری استفاده نشود. هر حساب باید رمز عبور مجزا و منحصر بفردی داشته باشد. علاوه بر این، رمز عبور باید بعد از چند ماه تغییر داده شود.

این اقدامات، که همه تاثیر گذارند و به شدت توصیه می شوند، حساب های آنلاین شما را از مجرمان سایبری حفظ می کند و حتی مانع از هک شدن تلفن شما می شود. اما یک مشکل جدی درباره تعداد زیاد رمز های عبور وجود دارد، “برای فراموش نکردن رمز عبور مان چه راه کارهایی توصیه می شود؟”.

روش های متداول اما پرخطر فراموش نکردن رمز عبور
راه حلی که اکثر کاربران کامپیوتر استفاده می کنند، به مرورگر اینترنت خود اجازه ذخیره رمز های عبور را می دهند. پنجره ای ظاهر می شود و اجازه می خواهد تا رمز های عبور وارد شده را بخاطر آورد. شما باید فقط با یک کلیک موافقت خود را اعلام کنید و رمز های عبور برای ورود های بعدی شما به سیستم ذخیره می شود، هر چند این عادت یک خطر امنیتی به همراه دارد. هنگامی که کامپیوتر شما مورد استفاده شخص دیگری قرار بگیرد یا دزدیده شود، آن ها به راحتی به تمامی حساب ها و داده های شخصی شما دسترسی پیدا می کنند.

کار دیگری که بسیاری از افراد انجام می دهند یادداشت کردن تمامی رمز های عبور و پین کد ها بر روی تکه ای کاغذ است. ممکن است این یک روش عاقلانه بنظر برسد، اما کارشناسان امنیت برخلاف آن توصیه می کنند. یادداشت کردن رمز های عبور باعث کاهش امنیت می شود و هرگز نباید انجام شود.

در ادامه چند پیشنهاد ارائه می شود که چطور رمز های عبور متعدد را به صورتی امن مدیریت کنید.
 • نوشتن سرنخ ها به جای رمز عبور

به جای نوشتن رمز عبور، سرنخ هایی را یادداشت کنید که موجب می شود آن ها را بیاد آورید. از اصطلاحاتی استفاده کنید که فقط برای شما معنی دار باشد و توسط افراد دیگر کشف نشود. حتی استفاده از نماد های کد گذاری شده هم کار عاقلانه ای است. یادداشت هایتان را مختصر کنید و فقط شامل موارد ضروری شود.حساب های مربوط به رمز های عبور را ننویسید. مطمئن باشید که این یادداشت را در مکانی امن نگه می دارید…
 • ذخیره رمز عبور در یک وسیله ذخیره سازی اکسترنال

به جای اینکه هر چیزی را روی تکه ای کاغذ بنویسید، به فکر استفاده از یک وسیله ذخیره سازی اکسترنال باشید. فایلی ایجاد کنید که حاوی سرنخ های شماست و آن را در یک هارد دیسک اکسترنال ذخیره کنید که دارای رمز عبور است. کافیست شما این رمز عبور اصلی را بیاد آورید تا به فایل خود دسترسی پیدا کنید.
 • ایجاد رمز عبور قوی با یاد آوری آسان

هنگامی که باید رمز عبور را تغییر دهید، رمزهایی را ایجاد کنید که یادآوری آن ها آسان باشد بدون اینکه با استحکام آن ها در تداخل باشد. یک روش برای انجام این کار، فکر کردن به یک عبارت از ترانه ای که شما بخوبی می دانید، سپس اولین حرف هر کلمه را بعنوان پسورد خود استفاده کنید. با استفاده از حروف کوچک و بزرگ آن را محکم تر و برخی از حروف را با اعداد جایگزین کنید. نماد ها و نشانه ها را به آن بیفزایید تا موثرتر شود و طولش را هم اضافه کنید.
 • استفاده از یک سرویس مدیریت پسورد

کارشناسان امنیت، استفاده از برنامه ای به نام مدیریت پسورد را توصیه می کنند. این برنامه تمامی پسورد ها و نام های کاربری شما را ذخیره و به هنگام نیاز آن ها را برای شما بازیابی می کند. شما باید فقط یک رمز عبور را برای ورود به حساب هایتان یادداشت کنید. مطمئن باشید یک سرویس معتبر را انتخاب می کنید که همواره خدمات عالی به شما ارائه می دهد. برای این منظور برنامه مدیریت رمز عبور keypass را پیشنهاد می کنیم که رایگان، سبک، با منبع باز و کاربرد آسان است و به شما در مدیریت پسورد های متعدد کمک می کند.

شما می توانید برای مدیریت رمز عبور خود نرم افزار kasper password manager را از ابزارهای رایگان دانلود نمایید. این نرم افزار تمامی رمزهای عبور و سایر داده های وارد شده در وب سایت ها و ذخیره شده توسط کاربر را به خاطر می سپارد تا موجب صرفه جویی در وقت کاربر شده و نیز کاربر نیازی به به خاطر سپردن پسوردهای مختلف نداشته باشد. همچنین با استفاده از این نرم افزار، می توانید رمزهای عبور فوق العاده قوی ایجاد کنید و از دزدیده شدن اطلاعات تان جلوگیری نمایید.

این روزها که بسیاری از روابط و معاملات ما بصورت آنلاین انجام می شود، رمز های عبور امن بسیار مهم اند. با وجود حساب ها و رمز های عبور متعدد که باید بطور منظم عوض شوند، مطمئن شوید که از روش های موثر برای فراموش نکردن رمز عبور استفاده می کنید.

شما می توانید مقاله “پسورد خود را فراموش کنید” را نیز مرتبط با راه کارهای فراموش نکردن رمز عبور مطالعه نمایید.

همچنین در مقاله "اطلاعات خصوصی و راه کارهای امنیتی آن" راه کارهایی به شما ارائه شده که به کمک آن ها می توانید از امنیت بیشتری در دنیای دیجیتال برخوردار باشید.

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

28

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 21 فروردین 1395 08:39

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

آپدیت آفلاین آنتی ویروس کسپرسکی

توسط mrkz » يکشنبه 31 مرداد 1395 09:31

بهترین روش به روز رسانی آنتی ویروس کسپرسکی، آپدیت آنلاین می باشد که همراه با آخرین به روز رسانی ها، سیستم شما از امنیت بالاتری برخوردار می شود. اما گاهی امکان اتصال به اینترنت وجود ندارد؛ در چنین مواقعی می توان از آپدیت آفلاین آنتی ویروس کسپرسکی استفاده نمود. برای این کار شما می توانید فایل های آپدیت آنتی ویروس را در کامپیوتر دیگری که به اینترنت متصل است دانلود نموده و از طریق فلش مموری و یا CD به کامپیوتر خود انتقال دهید. سپس با روشی که در ادامه به آن می پردازیم، آنتی ویروس خود را به روز نمایید.

توجه داشته باشید که همه ی سیستم ها و از جمله سیستم هایی که آپدیت ها را به صورت آفلاین دریافت می کنند، حتما باید دارای آنتی ویروس اورجینال باشند. با مرکزش همراه شوید.


*مرحله اول ساخت فایل آپدیت آفلاین

1. ابتدا باید فایلی برای آپدیت آفلاین آنتی ویروس کسپرسکی ساخته شود که بتوان آن را پس از دانلود در سیستم متصل به اینترنت، به سیستم دیگر منتقل نمود.

2. ابزار Kaspersky Update Utility را دانلود و نصب نمایید. این فایل به صورت زیپ می باشد که پس از اکسترکت آن، فایل update utility-Gui.exe را اجرا نمایید.

3. رویApplication  کلیک نمایید و در پنجره ی باز شده در قسمت Home Product نسخه ی آنتی ویروسی را که روی سیستم تان نصب می باشد انتخاب کنید.
آپدیت آفلاین آنتی ویروس کسپرسکی

4. با انتخاب OK به پنجره اصلی برگشته و دکمه ی Settings را بزنید. در پنجره ی باز شده در بخش Download، مسیر ذخیره ی فایل های آپدیت (Updates Folder) و همچنین ذخیره ی موقتی (Temporary Folder) این فایل ها را مشخص می نمایید.
آپدیت آفلاین آنتی ویروس کسپرسکی

5. در همین بخش گزینه ی Clear temporary folder when download is finished را نیز تیک بزنید تا پس از تکمیل آپدیت آفلاین، فایل های ذخیره شده در Temporary Folder حذف شوند؛ سپس OK کنید.

6. مجددا به صفحه ی اصلی برگشته و دکمه ی Start را بزنید و منتظر بمانید تا عملیات دانلود آپدیت آنتی ویروس و ساخت فایل آن به اتمام برسد.

7. به این ترتیب فایل آپدیت آفلاین آنتی ویروس کسپرسکی ساخته شده و قابل انتقال به هر مکان دیگری می باشد.

*مرحله دوم تنظیمات آنتی ویروس برای آپدیت با فایل آفلاین ساخته شده

1. اکنون باید تنظیماتی در بخش Update Settings آنتی ویروس سیستم تان انجام دهید تا بتوانند از فایل های ساخته شده استفاده نمایید. برای این کار، به بخش Settings و سپس Update Source بروید.

2. در این بخش علامت مربوط به گزینه ی kaspersky Lab Update Servers را برداشته و روی Add کلیک نمایید.
3. در پنجره باز شده، مسیر فایل ساخته شده در مرحله اول را انتخاب و OK کنید. به این ترتیب باید مسیر پوشه آفلاین فعال شود و دوباره روی OK کلیک کنید.
تولید محتوای جدید

4. اکنون می توانید به بخش Update در نرم افزار آنتی ویروس رفته و با کلیک بر روی دکمه ی Update، آن را به روز رسانی نمایید. آنتی ویروس با سرعت بالایی آپدیت شده و با اتمام آن، عبارت Update Complete را نمایش می دهد.

نظرات، تجربیات و سوالات خود را در بخش دیدگاه مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

28

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 21 فروردین 1395 08:39

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مقابله با باج افزار screen locker در کسپرسکی

توسط mrkz » يکشنبه 31 مرداد 1395 09:39

همان طور که در «محافظت در برابر باج افزار» گفته شد باج افزار، از خطرناک ترین تهدیدات سایبری می باشد که مجرمان با استفاده از آن، کامپیوتر قربانی را از راه دور کنترل کرده و با نمایش یک پنجره پاپ آپ روی صفحه نمایش، تا زمان پرداخت هزینه ای از طرف قربانی، اجازه دسترسی به سیستم را به وی نمی دهند؛ بنابراین محافظت در برابر باج افزار ها، امری بسیار ضروری است. یکی از این باج افزار ها screen locker است. در این مقاله به نحوه مقابله با باج افزار screen locker در کسپرسکی می پردازیم؛ با مرکزش همراه شوید.

مقابله با باج افزار screen locker در کسپرسکی
یک باج افزار فعال با رمزگذاری فایل ها، اسناد ارزشمند، فیلم ها و عکس ها، امکان دسترسی به آن ها را از بین می برد. این فرآیند در پس زمینه سیستم عامل صورت می گیرد و قربانی از آن بی اطلاع است. اما اگر شما باج پرداخت کنید، هیچ تضمینی برای برگشت فایل های شما وجود نخواهد داشت.

برای مقابله با باج افزار screen locker، ابزار رایگان Kaspersky Windows Unlocker از مجموعه ی Kaspersky Rescue Disk را نصب نمایید.

مقابله با باج افزار screen locker

درگیری با نرم افزارهای مخرب معمولا فرآیند سیستم عامل را مختل می کند. وقتی کامپیوتر قفل می شود، شما برای دانلود Kaspersky Rescue Disk و ساخت دیسک بوت به کامپیوتر دیگری نیاز دارید. مزیت اصلی Kaspersky Rescue Disk و بازکننده قفل ویندوز آن است که می تواند عملکردی مستقل روی سیستم عامل داشته باشد.

آموزش کار با Kaspersky Rescue Disk برای مقابله با باج افزار screen locker

1. Kaspersky Rescue Disk را دانلود کنید.

2. یک استارت آپ دیسک ایجاد کنید . شما می توانید از یک CD/DVD یا یک فلش برای ایجاد یک استارت آپ دیسک استفاده کنید.

3. دیسک بوت را داخل کامپیوتر آسیب دیده قرار دهید.

4. همین طور که کامپیوتر را روشن می کنید به منوی بوت بروید. در آغاز استارت آپ، کامپیوتر به کلیدی اشاره می کند که کلیک روی آن به منوی بوت متصل می شود the drive. containing Kaspersky Rescue Disk را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا نصب به صورت کامل انجام گیرد.

5. برنامه کمکی Kaspersky Windows Unlocker را با کلیک روی دکمه K در گوشه پایین اجرا نمایید. در منو، گزینه Terminal را انتخاب کنید، Windowsunlocker را تایپ کرده و Enter بزنید.

6. در منو  گزینه اول یعنی Unlock Windows را انتخاب کنید. در حال حاضر بازکننده قفل ویندوز، سیستم شما را از قفل باج افزاری پاک سازی کرده است.

با اتمام فرآیند مقابله با باج افزار screen locker در کسپرسکی، سیستم شما باز خواهد شد. با این حال هنوز هم ممکن است اثراتی از قفل کننده یا باج افزار وجود داشته باشد. برای خلاص شدن از آن ها و سایر نرم افزار های مخرب و ویروس ها کل سیستم را چک کنید.

شما می توانید برخی پارامتر های زیر را اجرا نمایید:

پارامترهایی برای چک کردن ویروس تنظیم کنید: دو تنظیم کلیدی وجود دارد، عملیاتی که طی آن سیستم تهدیدات را شناسایی می کند. اگر شما مطمئن نیستید به تنظیمات پیش فرض بسنده کنید.
تنظیم پارامترهایی برای آپدیت: Kaspersky Rescue Disk به آپدیت داده های آنتی ویروس نیاز دارد. در اینجا می توانید منابع را به روز رسانی کنید.
یک گزارش برای چک و آپدیت ها ایجاد کنید.
در آخر، آمار عملکرد برنامه را بررسی نمایید.

Kaspersky Rescue Disk می تواند در بسیاری از موارد به شما کمک کند اما به معنای محافظت همیشگی از دستگاه نیست. برای امن ماندن در برابر قفل کننده ها، ویروس ها و انواع مختلف باج افزار ها، توصیه می کنیم یک آنتی ویروس قوی نصب نمایید که به صورت خودکار سیستم شما را اسکن نماید.

محصولات خانگی کسپرسکی
 • آنتی ویروس کسپرسکی
 • کسپرسکی اینترنت سکوریتی
 • کسپرسکی توتال سکوریتی
 • آنتی ویروس موبایل کسپرسکی

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 شهریور 1395 06:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آپدیت آفلاین آنتی ویروس کسپرسکی

توسط فرشته رجبی » دوشنبه 1 شهریور 1395 06:55

با سلام
من تمام مراحل رو میرم اما آخر خطای سرور میدهد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

چکار کنم

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

28

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 21 فروردین 1395 08:39

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مقابله با BadUSB در کسپرسکی

توسط mrkz » دوشنبه 8 شهریور 1395 09:56

ویروسی که به سخت افزار حمله می کند می تواند بدترین کابوس برای کاربر باشد. حملات سخت افزار ترسناک تر از تهدیدات سیستم عامل است زیرا چاره از بین بردن ویروس روی سیستم عامل اسکن است اما برای حفظ امنیت سخت افزار راهی وجود ندارد. یکی از تهدیدات سخت افزاری BadUSB است که یک نقص ذاتی USB به حساب می آید. برای آگاهی از چگونگی مقابله با BadUSB در کسپرسکی با ما همراه شوید.

USB ها (از فلش مموری گرفته تا ماوس و کیبورد) در خود یک کامپیوتر و میان افزار دارند که مجرمان سایبری به راحتی می توانند کد USB را تغییر داده و نرم افزار مخرب به آن تزریق کنند. با چنین تغییراتی، ممکن است USB صفحه کلید، کار دیگری انجام دهد و دستورات خاصی وارد کند (مثل پاک کردن تمام فایل های خود)، یا می تواند وانمود کند درایو فلش یک آداپتور شبکه است و از جریان داده ها بین کامپیوتر و اینترنت پیروی کند.

اولین مشکل اینجاست که چنین نرم افزار مخربی در کنترل درایو فلش ذخیره می شود و نامرئی می ماند. یک آنتی ویروس معمولی نمی تواند عمق این نرم افزار مخرب را تشخیص دهد و نمی تواند هیچ یک از ویروس های روی فلش درایو را ببیند زیرا نرم افزار مخرب در لایه های پایین تر از استاندارد چک کننده آنتی ویروس پنهان شده است. مسئله دوم آن است که هیچ راهکاری برای نقص ذاتی USB وجود ندارد.

چگونگی مقابله با BadUSB  در کسپرسکی

با این حال، محققان در لابراتوار کسپرسکی ، یک راه مقابله با BadUSB یافتند. تکنولوژی اتوماتیک آن ها رفتار دستگاه های USB را زیر نظر می گیرد و دستگاه هایی با رفتار مشکوک را بلاک می کند. این تکنولوژی در حال حاضر به محصولات سازمانی کسپرسکی افزوده شده است.

یکی از کارشناسان کسپرسکی توضیح می دهد با اینکه حملات از طریق تغییرات یا تخریب دستگاه USB صورت می گیرد اما حضور BadUSB است که مشتریان را برای گرفتن راهکارهای امنیتی علاقه مند می کند. با توجه به مطالب گفته شده هیچ شخصی مایل نیست در مقابل این تهدید محافظت نشود. به این ترتیب، تیمی به منظور توسعه راهکار جلوگیری از حملات BadUSB بااستفاده از محصول Kaspersky Endpoint Security for Windows گرد هم آمده اند و با آن ذهن کاربران را آسوده کردند.

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

28

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 21 فروردین 1395 08:39

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مقابله با هک وب کم در آنتی ویروس کسپرسکی

توسط mrkz » پنج شنبه 11 شهریور 1395 08:50

وب کم یکی از ابزارهای ارتباطی نسل جدید است که امکان ارتباط تصویری در سراسر دنیا را فراهم می سازد. در این مقاله به مراحل مقابله با هک وب کم در آنتی ویروس کسپرسکی می پردازیم؛ با ما همراه شوید.

هکرها و مجرمان سایبری می توانند با نفوذ به رایانه از طریق بدافزارها و تروجان های مختلف نظیر Blachshades از وب کم شما سو استفاده کنند.

مطمئن ترین راه برای جلوگیری از دسترسی به عکس ها و ویدئوهای شما از طریق وب کم، پوشاندن لنز آن می باشد. اما راه مقابله با هک وب کم برای افرادی که از آن برای تماس های شخصی، ویدئو کنفرانس کاری و … استفاده می کنند چیست؟

مقابله با هک وب کم در آنتی ویروس کسپرسکی

محصولات امنیتی Kaspersky Internet Security و Kaspersky Total Security با اخطار به موقع، به حفاظت حریم شخصی شما در تمام مسائل از جمله وب کم که می تواند به عنوان یک دستگاه جاسوسی استفاده شود، کمک می کند. این نرم افزار، دسترسی غیر مجاز وب کم را مسدود نموده وبرای دسترسی دوباره به آن، از کاربر اجازه می گیرد.

Kaspersky Internet Security تمام برنامه های نصب شده روی کامپیوتر شما را بر اساس برآوردهای امنیتی به چهار گروه زیر دسته بندی می کند:

Trusted: برنامه های کاربردی با امضاهای معتبر یا تایید شده توسط کسپرسکی.

Low Restricted: امضای برنامه های کاربردی این دسته نامعتبر می باشد و یا این برنامه ها در لیست مورد اعتماد کسپرسکی نیستند.

High Restricted: شامل برنامه های کاربردی که در لیست برنامه های مورد اعتماد کسپرسکی نیستند وامضای معتبر نیز ندارند.

Untrusted: فایل ها یا نرم افزارهایی که دارای امضا نیستند و به عنوان Dangerous programs شناخته می شوند.

آنتی ویروس کسپرسکی به صورت پیش فرض دسترسی وب کم را برای تمامی برنامه های High Restricted و Untrusted مسدود می کند. اگر یک برنامه Low restricted قصد دسترسی به وب کم را داشته باشد، آنتی ویروس برای گرفتن اجازه دسترسی پیغامی به شما نمایش می دهد.

برای مثال اگر برنامه اسکایپ (برنامه مورد اعتماد کسپرسکی) بخواهد به وب کم دسترسی داشته باشد، کسپرسکی این اجازه را به آن می دهد و کاربر پیغام زیر را مشاهده خواهد کرد.


کسپرسکی به هنگام دسترسی برنامه های Low restricted به وب کم برای جلوگیری از نفوذ به آن، فعالیت های مشکوک را به شما گزارش داده و منتظر واکنش بعدی می ماند.


علاوه بر مقابله با هک وب کم در آنتی ویروس کسپرسکی می توانید برای افزایش امنیت آن، مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:

    تنظیمات ویندوز برای حفظ امنیت وب کم
    جلوگیری از هک وب کم رایانه در  آنتی ویروس بیت دیفندر

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3367

تشکر کرده: 2604 مرتبه
تشکر شده: 4435 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 12 شهریور 1395 14:36

سلام
اگر میخواین دسترسی به دوربین موبایل و لپ تاپتون رو مسدود کنین فقط کافیه روی دوربین رو بپوشونین . مثلا یک نایلون نازک بذارین روی عدسیش و روی اون یک تکه چسب مثل چسب برق بزنین تا چسب به عدسی نچسبه
یا با چیزی مثل یک تکه کاغذ براش روکش درست کنین
دیگه بابای بابای هکرهـا هم نمیتونه مخفیانه  ازتون فیلم و عکس بگیره
=========================
برای از کار انداختن دسترسی به میکروفن لپ تاپ کافیه یک کلید مکانیکی کوچک برای میکروفن بذارین. بعضیهاش فقط 5 میلبمتر هست و میشه کنار لپ تاپ نصبش کرد
مثل اینها
http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/ ... 2zX9cw.jpg

http://www.ampmaker.com/store/images/sw03b.jpg
https://d2t1xqejof9utc.cloudfront.net/s ... 4470027187
نصبش آسونه و قیمتش از 4 یا 5 هزارتومن بیشتر نیست اما مشت محکمی میزنه تو پوز همه ی هکرهای دنیا و برنامه های میکروفن باز کن و وب کم باز کن
حالا دیگه فرمانده ی کل هکرهای همه ی عالم هم نمیتونه میکروفن رو روشن کنه و صداتون رو ضبط کنه
کلیدهای لپ تاپها و موبایلها همگی دینامیکی و الکترونیکی هستند و از راه اینترنت و وای فای و بلوتوث قابل کنترول و روشن خاموش کردن هستند
اما کلید مکانیکی فقط با دست میشه خاموش و روشنش کرد
یعنی جناب هکـر کف میکنه و خونش به جوش میاد و  از شدت عصبانیت یقه ش رو جر میده اما باز هم کاری از دستش برنمیاد
با ظاهر نامناسب جلوی موبایل و لپ تاپ و وب کم نشینید چون راحت میشه روشنش کرد و ازتون فیلم و عکس گرفت اما با نصب کلید مکانیکی دیگه همه ی توطئه ها خنثی میشه مگر اینکه یادتون بره خاموشش کنین  
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


 


 • موضوعات مشابه
  پاسخ ها
  بازديدها
  آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان