در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 31 مرداد 1395 18:10

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکل آمپر آب روا مدل 88

توسط navidreal » يکشنبه 31 مرداد 1395 18:16

با سلام خدمت اساتید محترم و دوستان عزیز

من یه روا مدل 88 دارم که روا سال نیست مشکلم هم اینه که چند وقت پیش تو جاده میرفتم امپر سرعت ماشین درست کار نمیکرد هرزگاهیی درست بود هرزگاهی هم سرعت رو درست نشون نمیداد که خود به خود درست شد.الانم چند روزی هست امپر اب قاطی کرده.پریروز اب رادیاتور رو کامل خالی کردم که همراهشش ضدیخ بود یه ضدیخ چهار لیتری ریختم و نصف ظرف های نوشابه خانواده ریختم.الان امپر خود بخود میاد وسط در صورتی که فن ها هم باز میکنه و کار میکنن ولی امپر پایین نمیاد بعد یدفعه ای میاد پایین.

میخواستم بدونم مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟ممنون میشم کامل راهنمایی کنیدبا تشکر

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1395 20:41

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: مشکل آمپر آب روا مدل 88

توسط kia138345 » پنج شنبه 4 شهریور 1395 20:47

دوست عزیز سیستم خنک کننده هوا گرفته برای هواگیری ابتدا موقعی که ماشین سرده درب رادیاتور رو باز کن بعد اون دوتا جنتی که به سمت بخاری میره نگاه کن وسط یکی از جنت ها یک پیچ وجود داره که مخصوص هواگیریه پیچ رو شل کن از دب رادیاتور انقدر اب بریز تا از اون پیچه ابتدا حباب خارج میشه و بعد که فقط اب اومد بیرون پیچ رو سفت کن و درب رادیاتور رو ببند تمام

فرستاده شده از D5322ِ من با Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3113

تشکر کرده: 2444 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: مشکل آمپر آب روا مدل 88

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 5 شهریور 1395 09:58

navidreal نوشته است:با سلام خدمت اساتید محترم و دوستان عزیز

من یه روا مدل 88 دارم که روا سال نیست مشکلم هم اینه که چند وقت پیش تو جاده میرفتم امپر سرعت ماشین درست کار نمیکرد هرزگاهیی درست بود هرزگاهی هم سرعت رو درست نشون نمیداد که خود به خود درست شد.الانم چند روزی هست امپر اب قاطی کرده.پریروز اب رادیاتور رو کامل خالی کردم که همراهشش ضدیخ بود یه ضدیخ چهار لیتری ریختم و نصف ظرف های نوشابه خانواده ریختم.الان امپر خود بخود میاد وسط در صورتی که فن ها هم باز میکنه و کار میکنن ولی امپر پایین نمیاد بعد یدفعه ای میاد پایین.

میخواستم بدونم مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟ممنون میشم کامل راهنمایی کنیدبا تشکر

سلام
یکی از علتهای بالا رفتن آمپر حرارت و به سرعت پائین اومدنش ایراد داشتن ترموستات هست که گیر میکنه و به موقع باز نمیشه و حرارت بالا میره و بعدش یهو باز میشه و حرارت پائین میاد
این حالت ممکنه موقع حرکت و یا ایستاده اتفاق بیافته
اما اگر توی ترافیک آمپر بالا میره و با گاز دادن سریع میاد پائین , این علامتِ کمبود کولانت هست
کولانت = مخلوط آب مقطر و ضد یخ که معمولاً نسبتش پنجاه پنجاه هست (نصف و نصف)
اگر آمپر میره بالا و بعدش فن روشن مبشه و آمپر آروم آروم میاد پائین پس احتمال مشکل داشتن سنسور حرارتِ کولانت زیاد هست
با موتور سرد باید سنسور باز بشه و چک بشه که رسوب نگرفته باشه
بیرونِ رادیاتور هم باید تمیز و سالم باشه
باید روزنه هاش سالم باشه و حشرات و خار و خاشاک نداشته باشه
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا