راکت فضایی X دو روز قبل از پرتاب در روی سکو منفجر شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 1227
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2616 بار
سپاس‌های دریافتی: 4840 بار

راکت فضایی X دو روز قبل از پرتاب در روی سکو منفجر شد

پست توسط shafagh 2 » جمعه 12 شهریور 1395, 2:53 am

امروز پنجشنبه صبح یک راکت فضایی بدون سرنشین X فالکون 9 که قرار بود در روز شنبه به فضا پرتاب شود، در روی پد پرتاب کیپ کاناورال منفجر و موشک و ماهواره محمول ان نابود شدند. یکی از مسئولان ایستگاه پرتاب موشک گفت، انفجار زمانی اتفاق افتاد که موشک به منظور امادگی برای پرتاب در روز شنبه در حال شارژ سوخت بود اما دلیل انفجار همچنان نا معلوم است. وی همچنین اضافه کرد که هیچ کدام از کارکنان ایستگاه در حادثه انفجار راکت صدمه ندیده اند.
موشک X که یک موشک قابل بازیافت برای تقلیل هزینه فعالیت های نصب ماهواره در مدارهای زمین می باشد، حامل ماهواره ای جهت استفاده فیس بوک (FB, Tech30) بود تا امکان دسترسی به اینترنت در افریقا، خاورمیانه و اروپا فراهم شود. لازم به توضیح است که شبکه فیس بوک در شراکت با شرکت ماهواره ای فرانسوی Eutelsat Communications می باشد. ماهواره منهدم شده که Amos 6 نام داشت در مالکیت کمپانی اسراییلی Spacecom می بود.
انفجار موشک مذکور که در ساعت 9 و 7 دقیقه امروز صورت گرفت، در اصل یک سری انفجارهای متعدد بود که چهار الی پیج دقیقه بطول انجامید. محل انفجار در یک پایگاه هوایی و در یک محوطه با تاسیسات مربوطه که به پرتاب موشک های شرکت Space X اختصاص یافته بوقوع پیوست. این شرکت از سال 2010 تا کنون یست و پنج راکت به فضا پرتاب کرده است و این موشک ها اساسا حامل مواد و ملزومات مورد نیاز ایستگاه فضایی بین المللی و همچینی ماهواره بوده اند.
قبل از انفجار امروز موشک X ، شرکت اسپیس ایکس قراردادی با سازمان فضایی NASA بسته بود تا نوع دیگری از پد پرتاب موشک در کیپ کاناروال را بکار ببرد. پد مذکور قبلا برای پرتاب شاتل فضایی بکار میرفته و شرکت spaceX قرار بود امکانات قبلی ان را برای پرتاب موشک های خود آپ گریدنماید.


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید];[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید];

Captain II
Captain II
پست: 1844
تاریخ عضویت: یک شنبه 1 آذر 1388, 10:40 am
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5696 بار

Re: راکت فضایی X دو روز قبل از پرتاب در روی سکو منفجر شد

پست توسط iron_man63 » جمعه 12 شهریور 1395, 3:10 am

موشک‌آمریکایی حامل ماهواره اسرائیلی منهدم شد
 
تصویر 

این ماهواره‌بر قرار بود بامداد شنبه ماهواره «عاموس 6» ساخت شرکت هوا و فضای اسرائیل را در مدار قرار دهد. عاموس 6 در پروژه‌ای به کارفرمایی فیسبوک و با هدف رساندن اینترنت به بخش‌هایی از آفریقا و پخش تلویزیونی در خاورمیانه ساخته شده بود.

 
تصویر روزنامه «جروزالم‌پست» نوشته است که این ماهواره 85 میلیون دلاری روی ماهواره‌بر سوار بوده و احتمالا نابود شده است.

بنا بر اعلام ناسا، این انفجار زمانی رخ داده که کارکنان اسپیس ایکس در حال انجام آزمایش‌های روزانه بوده‌اند.
 
تصویر 
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”