در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 15 شهریور 1395 21:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

خرابی کلاچ پراید

توسط maz1345 » دوشنبه 15 شهریور 1395 21:59

سلام به همه . کلاچ پراید من خیلی سفت شد . به مکانیک مراجعه کردم. گفت اول باید سیم کلاچ تعویض بشه . اگر درست نشد اشکال از صفحه کلاچ است . سیم راعویض کردم  درست نشد . دیسک و صفحه را هم تعویض کردم باز هم درست نشدو خیلی سفت است . اشکال از کجاست ؟

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
257

تشکر کرده: 213 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 آذر 1395 08:44

AZ

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: خرابی کلاچ پراید

توسط mohammad-ranjbar » چهارشنبه 20 بهمن 1395 09:44

maz1345 نوشته است:سلام به همه . کلاچ پراید من خیلی سفت شد . به مکانیک مراجعه کردم. گفت اول باید سیم کلاچ تعویض بشه . اگر درست نشد اشکال از صفحه کلاچ است . سیم راعویض کردم  درست نشد . دیسک و صفحه را هم تعویض کردم باز هم درست نشدو خیلی سفت است . اشکال از کجاست ؟

سلام دوست عزیز
بهتره همیشه به سیم کلاج وگاز مقداری روغن بزنین تا هم عمرشئن زیاد بشه هم توی راه پاره نشن
خشکی سیم کلاج و سیم گاز باعث ساییده شدن و پاره شدن میشه
بهتره هر چند وقت یه بار سرنگ رو با روغن پر کنید از قسمت سر سیم وارد کنید و ارام تزریق کنید و بعد کلاج بگیرید و چند بار انجام بدید
تا جاییکه جا داره تزریق کنید وقتی دیدید داره میرزه چند بار کلاج بگیرید و بازم تزریق کنید
برای سیم گاز هم اینکارو انجام بدید
متعلقات کلاج رو هم روغن کاری کنید (پدال و اهرم و پین های زیر پا از قسمت های متحرک روغن کاری بشه )
اين جهان كوه است و فعل ما ندا سوي ما آيد نداها را صدا
فعل تو كان زايد از جان و تنت همچو فرزندي بگيرد دامنت
پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد
فعل تست اين غصه هاي دم به دم اين بود معناي قَد جَفٌَ القَلَم!