در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي غير نظامي به بحث بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

رسیدن به لبه فضا با گلایدر

توسط shafagh 2 » شنبه 27 شهریور 1395 13:26

محققان هم اکنون در آرژانتین در حال انجام تست پرواز بوده و سعی دارند با استفاده از بادهای ناحیه پاتاگونیا رکورد صعود به بالاترین ارتفاع ممکن در پرواز با گلایدر را بشکنند. در این صعود با هواپیمای بدون موتور هدف ان است که به ارتفاع 90000 پایی یا همان 27000 متری برسند. این پروژه فراتر ازیک اقدام نوین هوانوردی در تاریخ است بلکه برنامه ای طراحی شده برای مطالعه لایه های جو زمین می باشد. هدف محققان بکار گرفتن گلایدر در  یک سری پروازهایی است تا بتوانند به مطالعه و اندازه گیری میدان های الکتریکی، فشار هوا، میزان اوزون و متان واین قبیل عوامل طبیعی بپردازند.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ;

برای رسیدن به چنین ارتفاع زیادی گلایدر طوری طراحی شده است تا قادر باشد از پدیده ای جوی بنام "موج ها یا بادهای کوهستانی استراتوسفریک" (stratospheric mountain waves) بهره ببرد. این موج های هوای کوهستانی از بین توده های هوای سرد و گرم نشئت گرفته و پس از گذر از عرض رشته کوه ها بادهای ارتفاع زیاد را پدید می اورند.
این موجهای استراتوسفریک با پیک قدرتمند در ماه های زمستان نیمکره جنوبی ( تابستان نیمکره شمالی) بوجود می ایند و اعضای تیم پروژه Perlan اخیرا به پاتاگونیای ارژانتین در امریکای جنوبی سفر کردند تا منتظر بوجود امدن شرائط ایده ال برای پرواز با گلایدر و رسیدن به لبه فضا باشند. اگر شرائط همگی مساعد بوده و پرواز موفقیت امیز باشد تیم تحقیق به رکورد صعود به بالاترین ارتفاع با هواپیمای ثابت بال دست خواهد یافت.
       
این موضوع بخشی از ترجمه متن اصلی است

مترجم: shafagh 2

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان