در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوشکن‌ها به بحث بپردازيد
Major

Major



no avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ناو جنگی ایتالیا وارد بندر عباس شد

توسط iron_man63 » شنبه 3 مهر 1395 16:14

ناو اعزامی از کشور ایتالیا با نام « یورو » صبح امروز در اسکله منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبری ارتش پهلو گرفت.

در این مراسم امیر دریادار آزاد فرمانده منطقه یکم امامت گفت: با توجه به بین المللی بودن نیروی دریایی در تمامی کشورهای جهان، هرساله یگان های نظامی دریایی متشکل از ناوها و یگانهای پروازی در قالب ناوگروه به کشورهای دیگر عزیمت می کنند. هدف از این سفرها، تعاملات دریایی بین المللی و گاهی به منظور انجام تمرین های دریایی مشترک و یا انجام رزمایش های مشترک بین دو یا چند کشور است.

وی افزود: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با حضور فعال در این میدان ضمن حضور در مجامع بین المللی دریایی اعم از برگزاری نشست ها و همایش های دریایی و نیز سفرهای دریانوردی، هرساله میزبان ناوگروه های اعزامی از کشور های دیگر دنیا بوده است.

وی تصریح کرد: از آنجا که دشمن همیشه به دنبال تخریب جمهوری اسلامی ایران بوده و تلاش در اجرای پروژه ایران هراسی و ناامن بودن ایران داشته است، لیکن با اثبات حقیقت برای کشورهای همسایه، منطقه و دیگر کشورهای جهان در خصوص امنیت بالای این مرز و بوم در دنیا، نیروهای نظامی سایر کشورها، به ایران عزیمت و در برنامه های مشترک فی ما بین شرکت می کنند.

در این بین ناو اعزامی از کشور ایتالیا با اهداف سیاسی، فرهنگی و نظامی به ایران سفر کرده است.






س از انجام مراسم استقبال از ناو ایتالیایی یورو، فرمانده ناو یورو به همراه سفیر کشور ایتالیا و همچنین وابسته نظامی کشور ایتالیا در ایران با فرمانده منطقه یکم امامت دیدار کردند.

در این دیدار امیر آزاد ضمن خوش آمدگویی به مسئولین لشکری و کشوری کشور ایتالیا، از تعاملات دریایی و سیاسی بین دوکشور و مشترکات فرهنگی سخن گفت.





ناو ایتالیایی در مدت حضور خود در بندرعباس ضمن دیدار با برخی مسئولین کشوری و لشکری از برخی جزایر استان هرمزگان نیز دیدن کرده و نیز با دستاوردهای رزمی و دفاعی نیروی دریایی راهبردی ارتش که به دست توانمند کارکنان این نیرو ساخته شده است، آشنا می شوند. همچنین برخی فعالیتهای فرهنگی و ورزشی، انجام تمرینات دریایی مشترک و تعاملات سیاسی از جمله برنامه های ناو ایتالیایی خواهد بود.

یک هیئت بلند پایه ایتالیایی اواسط شهریور ماه جاری با امیر دریادار سیاری برای توسعه روابط فی ما بین دیدار کرده بودند.


راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Major



no avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: ناو جنگی ایتالیا وارد بندر عباس شد

توسط iron_man63 » يکشنبه 4 مهر 1395 10:11

با تمام احترام چندان پیشرفته به نظر نمیرسه  مخصوصا در شکل سازه و بدنه و موتور







الان اگه اینو  ایران ساخته بود 1000 تا ایراد ازش میگرفتیم البته من منکر پیشرفت کشور هانیستم اما





هنوز بسیاری از کشور ها از بروز رسانی استفاده میکنند
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Major



no avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: ناو جنگی ایتالیا وارد بندر عباس شد

توسط iron_man63 » يکشنبه 4 مهر 1395 15:43

ایتالیا و سابقه درخشان در صنعت دریانوردی



کشور ایتالیا از جمله کشورهای باستانی در دنیا به شمار می آید که به نوعی میراث دار امپراطوری قدیم روم است. از آن زمان تا به امروز ایتالیایی ها مردمانی دریانورد بودند و دستی بر ساخت کشتی و عنوان شناورهای کوچک و بزرگ داشتند. این کشور همچنین در ساخت سایر محصولات دفاعی مثل انواع تانک و زره پوش، سلاح های سبک، بالگرد و هواپیما و همچنین سامانه های اپتیکی و الکترونیکی از جمله کشورهای پیشرو در جهان محسوب می شود.



اما نگاهی داشته باشیم به میهمان ایتالیایی این روزهای نداجا :



ناو محافظ ایتالیایی یورو از شناورهای محافظ کلاس Maestrale نیروی دریایی ایتالیا است. از این شناور، 8 فروند ساخته شده است که 1 فروند از آنها از خدمت خارج شده و 7 فروند همچنان در خدمت هستند. شناور مورد نظر ما با شماره  بدنه F575 در آوریل 1983 میلادی وارد خدمت نیروی دریایی ایتالیا شده است.








شناور یورو در بندرعباس







این شناور توسط شرکت ایتالیایی Fincantieri ساخته شده و حدود 3100 تن وزن دارد. ماموریت اصلی تعریف شده برای ناوهای کلاس  Maestrale جنگ ضد زیردریایی است اما این شناورها برای مقابله با اهداف سطحی و همچنین هوایی نیز آمادگی کامل را دارند. طول این شناور در حدود 122 متر، عرض آن 12 متر بوده و دارای 225 نفر خدمه است.



در بخش سامانه های راداری، عمده سیستم های نصب شده بر روی این شناور توسط شرکت ایتالیایی Selenia ساخته شده اند. رادارهای جستجوگر و رادارهای کنترل آتش این کشتی توسط این شرکت ایتالیایی ساخته شده است. در بحث سامانه های فریب دهنده و جنگ الکترونیک نیز این شناور ایتالیایی از سیستم های ساخت ایتالیا استفاده می کند اما در بخش سامانه های سونار، از سیستم های ساخت شرکت ریتهون بهره می برد.



از سوی دیگر، این شناور با چهار فروند موشک کروز ضد کشتی سری Otomat ساخت ایتالیا مسلح شده است. این موشک بردی در حدود 160 کیلومتر داشته و وزن سر جنگی آن 210 کیلوگرم و سرعت آن در حدود 310 متر بر ثانیه است. در بخش موشک های ضد هوایی نیز این شناور با سامانه پرتاب موشک Albatros مجهز شده است که می تواند موشک های سری Aspide Mk.2 و Aspide 2000 با برد حدود 25 کیلومتر را شلیک کند که این موشک های ضد هوایی نیز ساخت ایتالیا هستند.








موشک کروز ضد کشتی Otomat




سامانه پرتاب موشک Albatros





در بخش توپها، این شناور به یک قبضه توپ 127 میلی متری ساخت شرکت ایتالیایی Oto Melara در بخش جلوی ناو مجهز شده است. این توپ می تواند با سرعت 40 گلوله در دقیقه شلیک کرده و برد آن نیز در حدود 30 کیلومتر است. اخیرا این شرکت ایتالیایی گلوله های هدایت شونده سری VULCANO را برای این توپ توسعه داده است که برد آنها در حدود 100 کیلومتر است.



در بخش دفاع نزدیک این ناو ایتالیایی به دو قبضه توپ دو لول مدل DARDO که به صورت مشترک توسط دو شرکت ایتالیایی Oto Melara و Breda ساخته، مجهز شده است. این توپ هدایت راداری از گلوله های 40 میلی متری استفاده کرده و نواخت تیر آن در حدود 300 الی 450 گلوله در دقیقه است. برد این توپ در برابر اهداف سطحی 4 کیلومتر و در برابر اهداف هوایی 8700 متر است. در این شناور همچنین پرتابگرهای 324 و همچنین 533 میلی متری برای پرتاب انواع اژدرهای سبک و سنگین وجود دارد.



اما یک بخش مهم از توان ضد زیردریایی این شناور توان حمل دو فروند بالگرد AB-212 مخصوص عملیات کشف و انهدام شناورهای زیر سطحی است. این بالگردها توسط شرکت ایتالیایی آگوستا که در حال حاضر به آگوستاوستلند تغییر نام داده تحت لیسانس شرکت بل تولید شده است.








بالگرد ضد زیردریایی  بالگرد AB-212 نیروی دریایی ایتالیا






این بالگرد توان حمل سامانه های سونار، اژدر و موشک های ضد شناور را نیز دارند. کشور ما ایران نیز پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تعدادی از همین بالگردها را از شرکت آگوستا خریداری کرده و همچنان با تلاش متخصصان و کارشناسان بخش های مختلف نیروهای مسلح، در یگان هوادریای نداجا از آنها استفاده می کند.



اما در سیستم پیشرانه این ناو، به دو توربین گازی مدل LM2500 ساخت شرکت جنرال الکتریک آمریکا می رسیم که در مورد ایتالیا این سامانه ها با کمک شرکت بومی Avio تولید شده اند. در کنار این توربین ها، دو موتور دیزل ساخت ایتالیا نیز نصب شده است. در مجموع این سامانه ها توانی در حدود 50 هزار کیلووات را تولید می کنند.









شناور یورو در بندرعباس






با توجه به مشخصات رسمی اعلام شده برای ناو یورو، سرعت نهایی این شناور در حدود 61 کیلومتر بر ساعت بوده و البته با سرعتی در حدود 28 کیلومتر بر ساعت، برد آن در حدود 11 هزار کیلومتر است.



با توجه به اینکه برنامه هایی برای تمرین مشترک نظامی بین این شناور مجهز ایتالیایی و نیروهای دریایی کشورمان تدارک دیده شده است، فرصتی مناسب برای نیروهای راهبردی ارتش و سپاه در بخش دریایی است تا ضمن محک زدن آمادگی و سامانه های خود، تمرین با یک کشور معتبر دریایی را به فهرست برنامه های مشترک خود با نیروهای دریایی کشورهایی چون روسیه، چین و هند اضافه کنند.
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان