در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 7 مهر 1395 13:16

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

خاموش شدن موتور بعد از یک دقیقه از استارت زدن

توسط azad20 » چهارشنبه 7 مهر 1395 13:32

سلام
من ماشینم 206 تیپ 2 مدل 87 با دریچه گاز برقی و فلزی هستش .
هروقت موتور سرد باشه و استارت بزنی به خوبی استارت میخوره ولی بعد از حدود یک دقیقه کار کردن درجا ، کمک کم دور موتور پایین میاد و موتور به لرزش میافته و اغلب یا خاموش میشه یا با همان بال بال زدن کار میکنه .
ولی اگه بعد از خاموش شدن ، مجدداً برای بار دوم استارت بزنی ، این مشکل نمی مونه و موتور با دور ثابت به خوبی کار میکنه .
خیلی گشتم و پیش تعمیرکاران و تنظیم موتورها بردمش ولی هیچکی سر در نمیاره و فقط با سعی و خطا قطعه عوض میکنن و هزینه رو دستم میزارن .
خیلی ها نظرشون این بود که ایراد از ECU هستش ولی آزمایشی عوض کردم باز مشکل به قوت خودش باقی بود .
بعضی نیز نظرشون اینه مشکل مربوط به دریچه گاز هستش . ولی وقتی به دستگاه دیاگ میزنی اصلا خطایی در مورد دریچه گاز و هیچ خطای دیگه نمیده .
چند نفر دنظرشون اینه مشکل مربوط میشه به پمپ بنزین . یا سوخته یا به درستی کار نمی کند که باید تعویض بشه .
ولی وقتی سویچ رو باز میکنی صدای پمپ بنزین به خوبی شنیده میشه . و اگه مال پمپ بنزین باشه چرا برای استارت دوم مشکل حل میشه ؟ و باید همچنان مشکل خودشو نشون میداد .
حالا نمیدونم چکار کنم چون کسی تا حالا نتونسته این مشکل منو حل کنه . خواهشاً راهنمایی بفرمایین .
البته من شمع  ها  و وایرهارو هم آزمایشی تعویض کردم باز مشکل حل نشده .
با تشکر از استادان گرامی

Major

Major

no avatar
664

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

Re: خاموش شدن موتور بعد از یک دقیقه از استارت زدن

توسط ramin-am » پنج شنبه 8 مهر 1395 06:50

مشکل شیه مشکل دریچه گاز هستش و یا سنسور دریچه گاز میدونم تا حالا چندین بار استپ موتور رو عوض کردین
از پمپ بنزین نمیتونه باشه چون در حین حرکت هم مشکل پیش می آورد
مسیر رفت و برگشت بنزین رو چک کنید که درست باشه و فشارش کافی باشه
سلامت کلی موتور رو بدین چک کنن مثل روغن سوزی و واشر سر سیلندر
در ضمن اگه دیر روشن میشه حتما از دریچه گاز و استپ موتور هست سنوسر دریچه گاز خیلی وقت ها ارور نمیده
به رویاهایت بی اندیش ..........