در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

494

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

نیروی دریایی مصر دومین فروند از ناو میسترال را دریافت کرد

توسط marshal1987 » شنبه 10 مهر 1395 14:44

Naval Technology
September 19, 2016


لینک:  http://www.naval-technology.com/news/ne ... ns-5008427نیروی دریایی مصر در هفته های اخیر دومین فروند از ناوهای جنگی بالگرد بر کلاس Mistral کشتی ساز فرانسوی DCNS دریافت نمود. این شناور که با نام انورسادات نام گذاری شده است در حالی تحویل ارتش مصر می گردد که اولین فروند از این کلاس چند ماه قبل با نام "جمال عبدل ناصر" وارد خدمت در نیروی دریایی مصر شد.

این کشتی جنگی با دارا بودن تناژ 22000 تن، قادر است با سرعت 18 گره دریایی به انجام ماموریت بپردازد. این شناور بالگرد بر مجهز به یک بیمارستان است که میتواند جهت پشتیبانی برای درمان نیروهای منتقل شده به آن به خوبی نقش خود را ایفا کند. همچنین جابجایی طیف وسعی از محموله ها از جمله بالگردهای سنگین، تجهیزات نظامی  و نیروهای پیاده از دیگر قابلیت های ان است. همچنین سیستمهای ارتباطی پیشرفته مستقر شده در این ناو، به آن این امکان را میدهند که در نقش واحد فرماندهی دریایی در ماموریت های این نیرو عمل نماید.

بنا به خبرهای منتشر شده نیروی دریایی مصر در ماه های آینده در بندر اسکندریه با استفاده از ناوو جمال عبدل ناصر اقدام به برگزاری تمرینات مشترک با نیروی دریایی فرانسه خواهد نمود. گفتنی است که ارتش مصر این خریدهای نظامی را با حمایت مالی عربستان سعودی در قالب یک بسته کمک اقتصادی 4میلیارد دلاری، انجام می دهد.

به گفته پیتر رابرتز، یک محقق ارشد تحقیقاتی علوم دریایی و عضو سابق نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، ارتش مصر در اندیشه گسترش دامنه فعالیت خود در منطقه و خارج کردن تمرکز خود بر ناحیه سیناست و این ناو بالگرد بر پس از تجهیز یکی از بازوان نیروی دریایی مصر برای دخالت در مناقشاتی همچون جنگ یمن و لیبی خواهد بود تا بدین وسیله ارتش مصر در مسیر بازگشت به جایگاه پیشرو بودن در بین ارتشهای عربی قرار گیرد.


4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان