در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6670

تشکر کرده: 1673 مرتبه
تشکر شده: 8216 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

درخت‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند

توسط sinaset » شنبه 17 مهر 1395 08:15

بر اساس نتایج یک بررسی جدید
درخت‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنندساعت 24- محققان بر اساس یک مطالعه به این نتیجه رسیدند که درخت‌ها حتی در جنگل، اعضای خانواده خود را تشخیص می‌دهند و با یکدیگر صحبت می‌کنند.

نتایج حاصل از مطالعه جدید زیست‌شناس استرالیایی نشان داد درخت‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند و قادر هستند فرزندان خود را تشخیص دهند.

دکتر «سوزان سیمارد» برای نخستین بار ثابت کرد درخت‌ها می‌توانند با یکدیگر صحبت‌ کنند و حتی اگر در یک جنگل انبوه حضور داشته باشند، به راحتی می‌توانند اعضای خانواده را تشخیص دهند.

او که طی 30 سال گذشته مطالعات گسترده‌ای را در این زمینه انجام داده است، با انتشار تصاویر مربوط به مصاحبه خود روی سایت اینترنتی TED Talks توضیح داد درختان موجودات مستقل نیستند و در عوض به «خانواده درختی» تعلق دارند.

در این بررسی مشخص شد هر درخت برای خود یک خانواده دارد که ویژگی‌های اختصاصی آنها را از دیگر خانواده‌ها متمایز می‌کند.

به گفته دکتر سیمارد، درختان «مادر» معمولا ریشه‌های خود را به صورت وسیع و بیش از حد معمول گسترش می‌دهند تا از این طریق با اقوام خود ارتباط نزدیک‌تری داشته باشند و خانواده خود را وسیع‌تر کنند.

دکتر سیمارد با ردیابی ایزوتوپی خود متوجه شد درختان برای نهال‌های کوچکی که در اطراف آنها می‌روید کربن سالم منتشر می‌کنند. این اتفاق باعث می‌شود تا نهال‌های کم‌سن در مقابل استرس‌های آتی مقاوم‌تر باشند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان