در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6671

تشکر کرده: 1673 مرتبه
تشکر شده: 8218 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

روسیه، دکل های موبایل برای مقابله با حملات موشکی

توسط sinaset » چهارشنبه 28 مهر 1395 08:36

روسیه قصد دارد از دکل های موبایل برای مقابله با حملات موشکی استفاده کند
استفاده از فناوری تداخل امواج برای تداخل در مسیریابی موشک های نظامی موضوع جدیدی نیست، اما دولت روسیه روش تازه ای برای بکارگیری این فناوری ابداع کرده است. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

به استناد گزارشی که از سوی نشریه Motherboard منتشر شده، به نظر می رسد که دولت روسیه در حال اجرای طرحی به منظور تقویت زیرساخت های دفاعی این کشور با بهره گیری از دکل های تلفن همراه و تجهیز آنها به کیت های تداخلگر در سیگنال های مسیریابی موشک ها است.

طبق اعلام سخنگوی وزارت دفاع روسیه که به تازگی با روزنامه ای در این کشور مصاحبه کرده، "در حال حاضر، آزمایش ها در این زمینه به پایان رسیده و آغاز به کار این طرح تصویب شده است. انتقال سیگنال های اولیه بخش نخست در همه سیستم های ناوبری ماهواره ای است. بنابراین، کوچکترین انحراف از فرکانس تعیین شده، حتی برای یک میلی ثانیه، از دست رفتن دقت سیگنال را در پی خواهد داشت."

این طرح که Pole-21 نام دارد، کیت های تداخل کننده در سیگنال های موشکی را در بر می گیرد که امکان نصب روی دکل های مخابراتی را دارا هستند و با توجه به فراگیر بودن این دکل ها در مناطق مختلف در کشور روسیه، انتظار می رود نتیجه نهایی این طرح ایجاد یک سپر گنبدی باشد که از این کشور در برابر سیگنال های ماهواره ای حفاظت می کند.

با این حال، ذکر این نکته نیز ضروری است که آمریکا در حال حاضر دارای موشک هایی از جمله تاماهاوک است که به طور مشخص برای مقابله با تداخلگرهای GPS طراحی شده اند. این بدان معنا است که مشخص نیست میزان کارایی این سپر دفاعی روس ها تا چه اندازه کاربردی خواهد بود. به هر حال، به نظر می رسد مقامات روس از کارایی این طرح اطمینان کامل دارند.

منبع: UBERGIZMO
به نقل از تک شات
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان