در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 6 آبان 1395 10:17

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

غددلنفاوی گردن

توسط مریم.ب » پنج شنبه 6 آبان 1395 10:30

سلام نامزدمن از یه ماه پیش غده لنفاوی گردنش متورم شده رفتیم دکترآزمایش خون دادوسونوگرافی براش نوشت آزمایش خونش نرماله کاملا، غده کمی کوچیکترشده ولی کامل برطرف نشده پیش فوق تخصص خون وآنکلوژی رفتیم گفت چیزخاصی نیست وقرص سولفات روی ویه آنتی بیوتیک داده البته قبلاهم یک ماه قرص سفکسیم مصرف کرده بود ولی غده برطرف نشده کاملا،البته غدش زیرپوست متحرکه وعلائم تب ولرزوبی اشتهایی هم نداره 10روزدیگه بایدبره سی تی اسکن بگیره ازقفسه سینش وگردنش ولی من یکم نگرانم به نظرشماخطرناکه؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3364

تشکر کرده: 2602 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: غددلنفاوی گردن

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 7 آبان 1395 08:51

مریم.ب نوشته است:سلام
نامزد من از یه ماه پیش غده لنفاوی گردنش متورم شده
رفتیم دکتر آزمایش خون داد و سونوگرافی براش نوشت
آزمایش خونش نرماله کاملا، غده کمی کوچیکترشده ولی کامل برطرف نشده . پیش فوق تخصص خون وآنکلوژی رفتیم گفت چیز خاصی نیست و قرص سولفات روی و یه آنتی بیوتیک داده البته قبلا هم یک ماه قرص سفکسیم مصرف کرده بود ولی غده برطرف نشده کاملا،البته غدش زیر پوست متحرکه و علائم تب و لرز و بی اشتهایی هم نداره
10 روز دیگه باید بره سی تی اسکن بگیره از قفسه سینش وگردنش ولی من یکم نگرانم
به نظر شما خطرناکه؟

سلام و خوش آمد به شما
یک ویروس یا باکتری وارد بدن ایشون شده و این تورم به همون دلیل هست
باید بیماری شناسائی و درمان بشه
اطلاعات بیشتر
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=250929
بنده در 20 سالگی به خاطر ضد عفونی نبودن وسیله ی جرم گیری دندان آبله مرغون گرفتم !!!
اولش فقط  احساس خوبی نداشتم
بعدش غدد لنفاوی پشت گوشم دردناک و کمی متورم شد
رفتم بخش اتفاقات بیمارستان , دو تا دانشجو کارآموز سال آخر بودند , معاینه کردند گفتند چیزی نیست سرماخوردگیه
یک هفته بعد تازه دونه های پوستی ظاهر شد . رفتم دکتر پوست , تا دید گفت آبله مرغونه و برای بالغین خطر مرگ داره اگر سرما بخورند , برای زن حامله هم خطرناکه اگر بهش سرایت کنه و ممکنه باعث مرگ جنین بشه
مشکل آبله مرغون اینه که خطرش موقعی هست که هنوز  دانه های روی پوست ظاهر نشده . وقتی دانه ها ظاهر میشه دیگه تقربباً خطرش برای دیگران از بین رفته و فقط خودِ مریض از بالغ باشه نباید سرما بخوره  
رفتم بیمارستان با دکترها دعوا کردم به خاطر بی توجهیشون
دو هفته بعدش خوب شدم الحمدلله
رفتم مطب دندانپزشکی با اونها هم دعوا کردم که چرا بهداشت رو رعایت نمیکنین و با جون مردم بازی میکنین
الان هر وقت میخوام برم دندانپزشکی بهشون ماجرا رو میگم تا همون موقع همه چیز رو ضدعفونی کنند
یکیشون خیلی از وسائلش خونی و کثیف بود . کلی خجالتشون دادم و ول کردم اومدم بیرون و رفتم جای دیگه
بگذریم
ایشون هم حتماً یک بیماری گرفتند که بهتره تا مشخص شدنش ظرف غذا و لیوان و غیره رو از بقیه جدا کنند و موقع کار و حرف زدن زیاد به دیگران نزدیک نشدند و دست ندند تا اگر بیماری مسری باشه دیگران وانگیرند
این تاپیکها رو هم اگر دوست داشتین بخونین
topic-t107118-564.html
topic-t106890-60.html
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا