در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با دانش عمومي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 آبان 1395 00:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ابگرمکن بوتان

توسط bahmannnnnn » شنبه 8 آبان 1395 00:39

سلام روز بخیر
من یه ابگرمکن بوتان دارم، اما جدیدا وارد این خونه شدم و نمیدونم کی سرویس شده
طبقه دوم هستیم. پمپ آب نداریم اما فشار آب خیلی خوبه
حدود یه هفته پیش ابگرمکن بد روشن میشد.(شمعکی هستش). یعنی شیر اب گرم رو که باز میکردم، اب خارج نمیشد و ابگرمکن هم روشن نمیشد. اما اب سرد فشار خوبی داشت. گاهی اوقات هم همه چی خوب و عادی بود و ابگرمکن کارشو میکرد
مشکل بدتر شد و از هر 10بار که شیر اب گرم رو باز میکردم فقط یه بار ابگرمکن روشن میشد
کم کم فهمیدم که وقتی ناگهانی شیر اب رو باز میکنم اب از شیر اب گرم خارج نمیشه و ابگرمکن هم روشن نمیشه اما وقتی به تدریج شیر رو باز میکنم درست میشه
اما بعد از دو روز دیگه به هیچ عنوان روشن نمیشه.اما اب از ابگرمکن خارج میشه و مثل قبل نیست که حتی اب هم نیاد
این موضوع رو هم بگم که حتی زمانی که همه چی خوب بود گاهی اوقات با باز کردن شیر اب گرم صدای تق تق مداومی از ابگرمکن میومد وباعث میشد ابگرمکن لرزش داشته باشه. مثلا هر ثانیه 3 4 بار. الان شمعک روشنه اما با وجود اینکه از شیر اب گرم اب خارج میشه، ابگرمکن روشن نمیشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

New Member

نماد کاربر
6

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 آذر 1394 19:16

مهر شهر - کرج- روبروی کاخ مروارید

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: ابگرمکن بوتان

توسط حمید امینی » شنبه 8 آبان 1395 20:19

سلام ....................... احتمال زیاد مبدل اون جرم گرفته . وباید اسید شویی بشه ....سعی کنید خودتون این کارو انجام ندین ....و تکه ای از اون جرم تا پشت شیر اب مصرفی تون هم رفته ....مغزی شیرهارو هم چک کنید ...... ضمنا دیافگرام رگلاتور و شیپوره ورودی اب سرد به ابگرمکن هم چک بشه ..... حتما مشکلتون حل خواهد شد .......موفق باشید

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2967

تشکر کرده: 2293 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: ابگرمکن بوتان

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دوشنبه 10 آبان 1395 09:38

سلام
بنده هم در تاپیک تعمیر آبگرمکن , در حد اطلاعاتم پاسخ دادم
topic-t110735-216.html
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا