در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6801

تشکر کرده: 1682 مرتبه
تشکر شده: 8438 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

زیردریایی های بدون سرنشین به نیروی دریایی آمریکا پیوستند

توسط sinaset » جمعه 14 آبان 1395 10:05

زیردریایی های بدون سرنشین به نیروی دریایی ارتش آمریکا پیوستند
نیروی دریایی آمریکا مجوز بکارگیری زیردریایی های بدون سرنشین در همه ناوشکن های این کشور را صادر کرده است. این زیردریایی های بدون سرنشین از انرزی امواج دریا برای حرکت در زیر آب استفاده می کنند. نیروی دریایی آمریکا قصد دارد از این زیردریایی های کوچک برای شناسایی زیردریایی های دشمن استفاده کند. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

زیردریایی های شناور در ابتدا توسط گروهی از دانشمندان به عنوان ابزاری کم هزینه و اتوماتیک برای انجام ماموریت های علمی طولانی مدت دریایی طراحی شد. ظاهر این دستگاه شبیه به موشک های کروز است و دماغه و باله های آن به حفظ تعادلش کمک می کنند.

این زیردریایی پس از ورود به دریا آب را وارد دماغه خود کرده و به این ترتیب به زیر آب می رود. انرژی این زیردریایی توسط یک باتری تامین می شود که قادر است به منظور تغییر مرکز گرانش خود، در قسمت های مختلف بدنه زیردریایی جابجا شود. پس از رسیدن به عمق 150 تا 180 متری دریا، آب از بدنه زیردریایی به بیرون هدایت می شود و در پی آن، بالا می آید. پس از رسیدن به سطح دریا، اطلاعات گردآوری شده توسط آن به ایستگاه مستقر روی ناوشکن منتقل شده و پس از دریافت دستورات جدید، دوباره به عمق دریا می رود.

کاربرد این وسیله، شناسایی زیردریایی های متخاصم است. این زیردریایی فاقد موتور است، در نتیجه قابل شناسایی نخواهد بود و به کمک سیستم صوتی انفعالی اش، می تواند در مجاورت زیردریایی های دشمن به جمع آوری اطلاعات بپردازد و پس از شناسایی موقعیت دشمن، به سطح آب آمده و به ناوشکن هشدار بدهد.

نیروی دریایی آمریکا در دوران جنگ سرد نیز از سیستمی مشابه، البته نه تا این حد پیشرفته، برای شناسایی زیردریایی های شوروی استفاده می کرد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان