در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6608

تشکر کرده: 1669 مرتبه
تشکر شده: 8142 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

سیگار کشنده‌تر از ویروس ایدز است

توسط sinaset » چهارشنبه 19 آبان 1395 09:19

یک پژوهش جدید از محققان بیمارستان عمومی ماساچوست و دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون نشان می‌دهد که خطر مرگ ناشی از عوارض مربوط به سیگار کشیدن در افراد مبتلا به ویروس اچ‌.آی‌.وی، بیشتر از خطر مرگ در اثر خود ویروس است.
به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، بسیاری از مشکلات جسمانی و سلامت با سیگار کشیدن در ارتباط بوده و افراد سیگاری در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سرطان، بیماری‌های جدی ریه و عفونت های دیگر، مانند ذات الریه قرار دارند.

تحقیقات قبلی نشان داده است که هر سیگار طول عمر فرد را در حدود 11 دقیقه کاهش داده و سیگار کشیدن از سن 17 تا 71 سال به طور متوسط طول عمر را ​​6 سال و نیم کاهش می‌دهد.

ویروس اچ‌.آی‌.وی یک بیماری خطرناک و جدی بوده که در صورت عدم درمان می‌تواند به ایدز  AIDS  که یک بیماری کشنده است منجر شود.

هنگامی که یک فرد به ویروس اچ.آی.وی مبتلا شود، این ویروس هرگز بدن وی را ترک نخواهد کرد.

اچ‌.آی .وی سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار داده به طوری که دیگر نمی‌تواند با عفونت مبارزه کند.

در سال 2014، حدود 44073 نفر مبتلا به ویروس اچ‌.آی.وی در ایالات متحده تشخیص داده شدند.

بیش از 40 درصد از افراد مبتلا به اچ.آی.وی سیگاری هستند و تعداد افراد مبتلا به اچ‌.آی‌.وی در آمریکا که سیگار می‌کشند در حدود 247،586 نفر است .در این میان 20 درصد از افراد مبتلا به اچ‌.آی‌.وی قبلا سیگاری بوده‌اند.

افراد مبتلا به اچ‌.آی‌.وی که سیگاری هستند در مقایسه با سایر افراد بیشتر دچار برفک دهان، زخم‌های سفید دهان، پنومونی باکتریایی، پنومونی ناشی از پنوموسیستیس،(یک عفونت خطرناک ریه)، بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD)، بیماری قلبی و سکته و سرطان ریه و انواع دیگر سرطان می‌شوند.

در این پژوهش جدید محققان به بررسی نقش سیگار و ویروس اچ‌.آی‌.وی بر طول عمر افراد پرداختند.

با استفاده از یک شبیه سازی کامپیوتری بیماری و درمان اچ‌.آی‌.وی، محققان به محاسبه طول عمر افراد مبتلا به ایدز سیگاری و غیرسیگاری پرداختند.

نتایج این پژوهش نشان داد که در افراد مبتلا به اچ.آی.وی که تحت درمان بوده و روند درمانی خود را به درستی دنبال می‌کنند، سیگار کشیدن می‌تواند طول عمر را تا دو برابر بیشتر از خود ویروس اچ‌.آی‌.وی کاهش دهد.

برای مردان مبتلا به  HIVکه درمان خود را نیز به درستی دنبال می‌کردند، کم شدن طول عمر در اثر ویروس HIV و سیگار کشیدن نتیجه مشابهی داشت.

مردان سیگاری که درمان اچ.آی.وی را در سن 40 سالگی آغاز کرده بودند در مقایسه با افرادی که هرگز سیگار نکشیدند در حدود 6.7 از طول عمر خود را از دست داده که این میزان در زنان 6.3 سال است.

گفتنی است مردانی که سیگار کشیدن را در 40 سالگی ترک کرده و درمان خود را شروع کردند، 5.7 سال از طول عمر خود را مجددا به دست آوردند که این میزان در زنان  4.6 سال است.

محققان در انتها جمع‌بندی کرده‌اند که احتمال مرگ افراد مبتلا به HIV که روند درمانی خود را دنبال کرده اما در عین حال سیگار می‌کشند، بر اثر بیماری‌های مرتبط به سیگار بیشتر از خود ویروس اچ‌.آی‌.وی است.

دکتر کریشنا پی ردی یکی از محققان این پژوهش اظهار کرد: اگر فردی تا سن 60 سالگی سیگار بکشد و در این سن تصمیم به ترک سیگار بگیرد، باز هم به افزایش طول عمر خود کمک شایانی کرده و نسبت به افراد سیگاری طول عمر بیشتری خواهد داشت.

این تیم اظهار کردند که ترک سیگار دارای نقش کلیدی در برنامه‌های مراقبتی افراد مبتلا به اچ.آی.وی داشته و آنها برای توصیه بهترین راه برای کمک به افراد مبتلا به HIV در جهت ترک سیگار نیازمند انجام تحقیقات بیشتری هستند.

آنها همچنین به بررسی منافع بهداشتی و اقتصادی ترک سیگار در میان افراد مبتلا به اچ آی وی پرداختند.

این پژوهشدر مجله Infectious Diseases به چاپ رسیده است.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3333

تشکر کرده: 2572 مرتبه
تشکر شده: 4401 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 19 آبان 1395 12:12

اونهائی که گرفتار دخانیات , الکل , مواد مخدر و بی بند و باریِ جنسی میشن مصیبتشون اینطوری آغاز میشه :
1 - از همون دوران کودکی از این چیزها   ترس و وحشت  نداشتند و ضرر و خطرش رو درک نکردند و به احتمال 99% هیچ کسی هم براشون این چیزها رو طوری که براشون قابل درک باشه توضیح نداد
2- خودشون یواشکی امتحانش کردند و   ازش لذت بردند
و یا یک  دوست نادان یا یک   دشمن دانا اون رو بهشون داد و چون ازش ترس نداشتند  احساي خطر نکردند   , گرفتند و امتحان کردند  و لذت بردند
3- همون لذت لعنتی باعث شد  باز هم استفاده کردند و استفاده کردند   تا اینکه   اسیر شدند (معتاد شدند)
4- بعدش دیگه برای لذت نبود که استفاده کردند  بلکه برای این بود که وقتی استفاده نمیکنند احساس بدی دارند و درد و رنج و عذاب میکشند اگر نکشند
5- حالا دیگه تا آخر عمر 2 راه بیشتر براشون نمونده:

یا زجر و بدبختی و عذابِ کشیدنش رو بکشند
یا زجر و عذابِ وسوسه ی نکشیدنش رو بکشند
راهِ سومی هم وجود نداره .

این کفاره ی خطای بزرگی هست که مرتکب شدند و پاشون رو از حد و مرزهای تعیین شده فرا گذاشتند و یک لذتِ ممنوعه رو امتحان کردند
لذتهای ممنوعه فقط به این علت ممنوع شده که  ضررهاش و خطرهاش خیلی خیلی بیشتر سودش هست
سودش چیزی نبود جز یک لذتِ بسیار کوتاه و گذرا که بعدش از بین رفت
===================================
اگر در خانوادتون کسی دارین که سنّش بین 11 تا 18 سال هست بدونید  [b] که خطرناکترین دوران زندگی همین 8 سال هست
بیش از 95% از کسانی که معتاد به دخانیات و مواد مخدر و الکل و بی بند و باری جنسی شدند , در همین 8 سال بود که امتحان کردند و خوششون اومد و کم کم اسیر و معتاد شدند


همونطور که به بچه ها با کمال جدیت هشدار میدین که از مار و عقرب فرار کنند و هرگز بهش نزدیک نشند و دست نزنند , با همون جدیت بلکه 1000 بار ببشتر باید این رو در مغزشون جا بندازین که از دخانیات و الکل و مواد و فحشا  بترستند و وحشت داشته باشند و فراری باشند , همچنین از کسانی که این چیزها رو بهتون تعارف میکنند
این افراد بسیار بسیار خطرناکند چه دوست نادان باشند چه دشمن دانا
[/b]
باید یاد بگیرند که هر کسی این چیزها رو بهشون داد پس بسیار بسیار خطرناکه و باید باهاش قطع رابطه کنند و به پدر مادرشون هم خبر بدند تا اگر لازم شد به پلیس هم اطلاع بدند چون ممکنه جر باندهای ترویج کننده و فروشنده مواد مخدر و الکل و داروهاب روانگردان باشند یا جزءِ باندهای فحشا
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان